Těhotenský deníček / Angel0lika

Nové očekávání (7. týden těhotenství)

zveřejněno 28.03.2018 10:08:34

Ahoj maminky,  tak po nějakém čase jsem si zase vzpoměla na tento portál a rozhodla jsem se, že i tentokrát se podělím se svým těhotenstvím s Vámi. Již před 6ti lety jsem zde přidávala příspěvky, to když jsem poprvé otěhotněla a čekala vysněnou holčičku Lauru. Čas uběhl a Laura jde v září do školy. Je to šílené, jak to všechno rychle uteklo. A jelikož jsem si uvědomila, že nyní dcera bude mít jiné povinnosti a záliby a už asi nebude tolik času trávit se mnou a rozloží svůj čas mezi kamarády, učení, koníčky atd., tak jsme se s manželem shodli na tom, že Laurince pořídíme sourozence.  Ne... »

Den dětí aneb oslava svátku - Laura článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 02.06.2014 14:31:15

Den dětí je nás velký a oblíbený svátek, jelikož se naše zlatíčko jmenuje Laura, tak má v ten den dvojtý svátek :-) a proto bych se s Vámi ráda podělila o prožití toho dne. V sobotu ráno jsme se rozhodli jet s Laurou na již několikátý ročník Pohádkového lesa. Spousta pohádkových postaviček ( Shrek, šmoulové, Včelka Mája, Karkulka, Bob a bobek, loupežníci, Méďa Béďa, atd. ). Akce byla velmi vydařená a postavičky byli kouzelné, soutěže zvládli i malé děti, tedy krásné dopoledne. Jen jedna věc nás trošku překvapila a to, že naše "milejdy... »

Odloučení tatínka s dcerkou...kdo to snáší hůř? článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 08.03.2014 22:47:20

Rozhodla jsem se, že se s Vámi podělím o to, jak tatínek nedomyslel své rozhodnutí změnit práci a splnit si tak sen. Přítel pracoval několik let v "JYSKU" nejprve jako skladník, poté jako vedoucí skladu a pak jako zástupce vedoucího. Ze začátku všechno fajn i penízky, ale poté, co jsem otěhotněla a Lauru přivedla na svět, tak se to začalo všechno kazit a milý Jysk dával stále méně a méně, až to tatínek nevydržel a rozhodl se změnit práci. Jeho snem bylo jezdit, tedy i do ciziny a jak jinak než kamionem. Tedy po delším váhání a nějakých těch hádek jsem ustoupila a řekla, ať dě... »

Jak ten čas letí článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 05.02.2014 09:51:51

Ahojky milý těhotníčku, tak jsem tu byla naposledy, když Laura slavila rok a ono už je najednou po Vánocích a Laura má v pátek 1,5 roku. Ten čas tak strašně letí, že to snad ani není pravda. Zatím, co jsem tu nebyla se stalo spoustu nových a krásných věcí. Jedna z mnoha je to, že Laura se nám krásně rozmluvila a cokoliv řekneme, tak opakuje a příště už to řekne sama. Neustále mele, ať v kočárku, či na nás volá, nebo si povídá s plyšáky, nebo než usne, tak si přemele vše, co za ten den pochytila nového. Asi z ní bude pěkná kecka :-).     Úsměv prosím a... »

První narozeniny a už chodíme :-D článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 22.08.2013 09:39:49

Tak jsme 7.8. oslavili Laurinčiny první narozeniny. Oslava byla krásná, gratulantů bylo dost a těch dárků...no habaděj :-D Největší radost měla Laura samozřejmě jak jinak než z tygra. Ale ten je fakt obrovskej a Laura na něj pěkně skáče a pořád chodí okolo něj a dělá vaaaauuuuuu ( napodobuje tygra ( :-D Dokonce i svíčku z dortíka se tak nějak podařilo zfouknout. No užili jsme si to fakt výborně. No a aby toho nebylo málo, tak jsme taky začli ťapkat. Nejprve začla chodit mezi mnou a přítelem...z toho jsme měli hroznou radost. Ani přestat nechtěla, jen když se blížila k jednomu z nás, tak vždy už přepadla :-D Ale hned se otočila a šup ke druhýmu rodiči :-... »

Rostou nám zuby - noční můra (Po narození miminka)

zveřejněno 18.07.2013 13:03:06

Tak nám začly asi nejspíš růst horní zoubky. Dole máme 2 a tak teď začly nahoře. Laura dostala rýmu, takže do toho furt odsáváme, což se ji nelíbí, takže řev, že se divím, že máme ještě zrcadla v celku. Ani jíst moc nechce, furt jen kňourá, pak si jídlo rozmaže po obličeji, jak si furt otírá nos a sahá do pusy. Gel nijak zvlášť nezabírá, páč ji chutná, takže ho hned slíže...no fakt horor jako. Někdy už fakt musím odejít, abych ji nepleskla, ale hrozně ji lituji a nejhorší je ta bezmoc. Pak se uslzená na mě podívá a začne "mamamamamamama" no a v tu chvíli ř... »

Náš malý televizní maniak článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 12.07.2013 14:07:54

Laura je náš televizní maniak. Fakt je neuvěřitelné, jak jsou ty malé bytosti tak chytré a vnímavé. Ona si prostě hraje, dělá randál a najednou ticho...v televizi je reklama. Já si to prostě neuvědomím a třeba vařím a ani to nepostřehnu, jak jsem zabraná, ale ona může dělat cokoliv, být v jiné místnosti, ale prostě jak začne znělka, tak šup a je před telkou. Jak už jsem psala posledně, tak Lauris zbožňuje zvířátka, takže reklamy se psy na zubní protézu, 10 kaček, na vodafone s kuťaty, štěňaty a zajíčky, teď nová s tou husou na kečup, taky koničky a i děti třeba holčička na ten jogurt...prostě to neodtrhne oči a je&sca... »

Konečně léto, konečně koupání článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 04.07.2013 11:15:28

Tak nám už bude 11 měsíců a za měsíc už plánujeme Laurinčinu první oslavu narozenin. Rosteme jak z vody a maminku už bolí záda od samého chození za ručičky. Jo jo naše slečna už začíná pořádně ťapkat. V kočárku už jsme hodné a koukáme všude možně. Už ani nechceme sedět směrem k mamce, ale dopředu na čumendu :-D. No a jelikož se udělalo pár dní krásně, tak jsme konečně vytáhli bazén a šup do vody. Lauru jsme nemohli z bazénu vytáhnout. A když, tak jen na chvilku osušit a už si to zas pelášila zpět.              Takhle se koupu a pak si hraju... »

Jak jsme vybírali autosedačku článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 04.06.2013 11:07:35

Tak jsme teď řešili šílené dilema. Vajíčko do auta je nám už malé a lezou nám z toho nohy. Taky už je Laura fakt těžká a já už ji v tom vajíčku neunesu. Dále už jí nebaví čučet do sedačky, ale už chce vidět ven. Na základě těchto skutečností jsme se konečně dokopali k tomu vybrat tu zprávnou autosedačku. Je jich šílené množství a můžu Vám říct, že jsem byla fakt hotová a nevěděla. V každém krámu řeknou něco jinýho a chtějí prodat ty svoje, takže nakonec zvítězil internet a crash testy. Tyto testy nám pomohli vybrat tu správnou a bezpečnou sedačku. I moje 2 kamarádky tyt... »

Plavání s páskem a kruhy článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 16.05.2013 11:25:10

Tak spíš jen pro fotky, jak chudinky trápěj u nás na plavání :-D utrápenej výraz :-(... »

Jídlo a pití článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 02.05.2013 17:57:56

Tak teď stojím před otázkou, kolik toho má Laura v 9 měsících sníst a kolik vypít. Jelikož ještě nemáme žádný zub, tak vše musíme mixovat, což mě dost štve, páč ji nemůžu chudince dát ani třeba kousek jablíčka na kousání, nebo sušenku či chleba s lučinou nebo tak... O tohle je zatím bohužel ošizená :-( Také už jsme přešli z lahvičky na ten dětský hrníček, ale Laura si jednou nasaje a pak už jen to gumové na sání žužlá v puse. Dále moc nevím, kolik ji toho jídla mám dát. Jelikož si neumí říct dost a pusinku pořád otv&iacu... »

Ještě nesedíme, ale už se stavíme článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 29.04.2013 10:37:59

Tak bohužel Lauře táhne na 9. měsíc, ale bohužel ještě stále neumí sedět. Už mě to začíná znepokojovat. Vůbec to nechce ani zkoušet. Když se ji snažím posadit, tak se prostě začně hned vzpírat a začně hned propínat nohy a stavět se. Už mě to fakt štve, protože kdyby už seděla, tak je to ve všem jednodušší... možná by si i vyhrála sama víc. Je fakt, že ale se začíná sama stavět o gauč a o vajíčko, ve kterém jezdí. Neustále padá, na hlavě samá boule, ale říkám si, že ji moc chytat nebudu, jen ať se parkrát nabije, pak by si myslela, že vždy někdo chytí a neměla by asi ten pud se... »

Naše malá modelka článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 10.04.2013 14:32:57

Tak za tenhle kukuč ji dovolím uplně všechno :-D Velikonoční výzdoba a jeden trošku slunný den... Je to prostě smíšek a tak strašně ráda se fotí :-)))))        Tohle je stejně nejlepší, když ten malej satánek usne :-D   Člověk by nedělal nic jinýho, než jen fotil a fotil a těch videí :-D Každá mamina jistě chápe že? :-D... »

8. měsíc aneb jak to všechno rychle letí článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 10.04.2013 13:03:53

Je nám 8 měsíců...strašně to utíká. Ještě si pamatuji, když jsem sem vkládala první článek o tom, jak se těším na miminko a že to bude holčička a tak dále. A teď už naše malá je velká. Naše míry: Vážíme 8.125g a měříme celých 67 cm. Bohužel zoubek žádný, ale slintáme hezky. Jelikož jsme od Silvestra vzaly na milost dudlík, tak se zoubkama tolik netrpíme, ale každou chvilkou se už určitě vyklubou. Strava: Tak už od půl roku přikrmujeme a snažíme se zavádět různé druhy zeleniny, ovoce, ale i více druhů masíček a nejrůznějších kašiček. Jak jsem psala v&iacu... »

Trable s usínáním a spinkáním článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 09.03.2013 22:16:17

Tak a je to tu....to, čeho jsem se nejvíce obávala už nastalo. Do teď mi Laurinka jakš-takš hezky usínala, sice u kojení, ale někdy se i vzbudila, když jsem ji přenášela do postýlky a stačil nacpat dudák a spinkala dál. Ale teď, když se naučila velmi zdatně otáčet a vykopávat nožičkama tak, že se dostane až navrh postýlky a začne se bouchat do hlavy je fakt paráda. Věděla jsem, že jak se začne víc hýbat, tak to bude těžší a těžší, ale tohle mě nenapadlo. Navíc když se otočí v postýlce na břicho, tak bohužel má hlavičku zvednutou a tak prostě neusne. Čím je starší, tím se v noci budí ... »

Pro Buik (Po narození miminka)

zveřejněno 12.02.2013 09:08:01

Ahoj, jen mi nejde do hlavy, proč tu máš za sebou 24 článků. Já chápu, že se třeba chceš vypovídat nebo vyhrát, ale snad to jde i jinou formou, než tady takhle spamovat. Promiň, nic proti tobě, ale přijde mi to už přes příliš. Taky si ráda přečtu články od jiných uživatelek a ne to tu hledat jak blázen. Jinak články hezký, jen to jde určo udělat jinak než mít pro sebe celou stránku. Dík za pochopení.....  ... »

Tak nám je půl roku článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 02.02.2013 18:19:20

Blíží se datum 7.2.2013 a nám bude půl roku. Je to neuvěřitelné, jak to všechno letí. Nedávno jsem ještě nadávala, že nemůžu spát a že neustále lítám na záchod, to když jsem byla těhotná a teď už mám v náruči svoji krásnou holčičku. Ještě donedávna jen ležela a brečela. A teď? Sice brečí stále :-) , ale u toho ještě zvládne krásně se smát, užívat si koupání tak, že odcházíme s partnerem mokří, rozumí, když ji řeknu hami hami, že se jde jist a sápe se pod tričko. Umí ukázkově hamat ze lžičky...mrkvička nám chutná. Umí spou... »

Vánoce a Laura článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 02.01.2013 11:47:59

Vánoce jsou za námi. Všechen ten shon a návštěvy a nákupy, uklízení, blahopřání, dárky a překvapení - to vše už je za námi. Přítel byl o Vánocích doma, takže jsme si to všechno krásně a naplno užili ve třech. Na štědrý den jsme byli u mé mamky na oběd, pak následovala procházka a večeře u přítelových rodičů. Laura překvapila a po dobu oběda i večeře byla hodná a vzorně si ležela v lehátku a sledovala pohádky. To mimčo umí překvapit :-D Dárků bylo habaděj od babiček a od dědečků, no krása. Na první svátek vánoční jsme jeli k přítelov&ya... »

Plavání ve vanách (Po narození miminka)

zveřejněno 10.12.2012 12:47:33

Tak už jsme byly po třetí ve vanách a celkem už to šlo. Sice jsme ještě hulákali, ale už jen chvilku. Nejprve Lauře asi vadilo, že ji držela cizí paní, pak si zvykla a sice pod neustálým kontrolováním, zda jsme neutekla, si to konečně začla užívat. Začala kolem sebe plácat, no obě jsme s instruktorkou byly mokrý až hrůza. Hlavně že ale beruška nebrečela. Tento týden s náma jde konečně tatínek, tak třeba slzička nebude žádná :-D Už se těším a jestli bude zase řvát, tak fakt počkáme až do těch 6 měsíců. Ale věřím, že už to bude jen lepší a lepší. Navíc mi připadá, že nebr... »

Vítání občánků článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 03.12.2012 12:11:09

Tak konečně nás přivítali v našem městečku. Už jsem myslela, že na nás zapoměli. Měla jsem docela obavy, jak to malá vydrží, protože je to nezmar a neposeda, jen tak něco se ji nelíbí a hned se začne u všeho nudit. A pokud má být na jednom místě, tak to vůbec se nechytáme. Musí se furt nosit a tak, takže jsem měla celkem strach, že jim tam udělá humbuk. Ale nakonec myška překvapila. Seděla hezky na taťkovi a čučela dopředu na dětičky, co vyprávěly básničku a pak na paní, co nás vítala.                           &nbs... »

Hrací deka a pasení koníčků článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 02.12.2012 10:59:02

Tak jsme dostali putovní hrací deku. Je krásně barevná a je na ní spousta zavěšených hraček. Laurince se líbila, hlavně první den. Tatínkoví přišla vhod, protože jsem zrovna odcházel na sraz od práce, tak měl naši berušku jak zabavit. Prý si nejprve bouchala do hraček a pak na ni i usnula. Sice na půl hodinky, ale i to je u naši malé zázrak, protože je to snad poprvé, co usnula někdě sama bez hudby, bez šumu, bez houpání, bez kojení no prostě jen tak. To jinak nikdy neudělala. Je to takovej závisláče.            Když nás to přestalo bavit, tak ... »

Náročný týden článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 18.11.2012 11:16:58

Tento týden ( 47. týden ) bude opravdu náročný. Prosím o podporu :-D. V pondělí je sice přítel doma, ale bude s Laurou i tak sami, jde sestavovat mé matcce skřín - stěhuje se. V úterý jdeme na druhé očkování...to zas bude humbuk. Ve středu jdeme na kyčle ve 3,5 měsících - snad bude vše ok. Ve čtvrtek jdeme na plavání - tedy do vaniček, kde posledne můj andílek řval, že to prý ještě nazažili. V pátek si snad odpočineme - mohli bychom využít služeb jedné z babiček :-D. V sobotu jdeme konečně na vítání občánků, doufám, že to tam není dlouhé. Laura nepatří zrovna k t... »

Cachtáníčko článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 01.11.2012 16:12:47

Tak už si konečně koupání začínáme pořádně užívat. Sice zatím jen plácáním a občasným úsměvem, ale i to je kouzelné. Už abychom se začali projevovat i hlasitě. Jen když nás chtějí už z vany vytáhnout, tak to se nám nelíbí a dáváme to najevo. No a po koupání následuje krémování, u ktérého prostě Laura nevydrží. Nevím proč, ale většinou tuto proceduru probrečí. Dost mě to mrzí, protože bych si to s ní chtěla užívat, ale nějak nevíme jak na to. Zajímavé je, že když ji krémuje přítel, tak to mu zas tak nebreč&ia... »

Náš první úsměv článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 01.10.2012 15:39:55

Tak už jsou to skoro 2 měsíce, co máme naši berušku na světě. Někdy je to brnkačka, někdy je to o nervy... Ale aspoň není nuda. Poslední týden už se na nás Laura začíná smát. Nejvíce se jí líbí lustry. Kdekoliv jsme, tak dlouhé minuty je dokáže pozorovat. No a když se ještě rozsvítí, tak to je malá úplně u vytržení. Kope nožičkama, šermuje ručičkama a na tváři se jí rýsuje úsměv. Každé ráno při přebalování si hrajeme a nejlepší je, když je úplně nahá...to sem tam letmé úsměvy padají. No je to prostě paráda a vždy k... »

Už ji mám doma článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 02.09.2012 15:50:35

Tak už to mám za sebou. 7.8. jsem šla na záchod a najednou cítím takové lupnutí...a ejhle...šla jsem za přítelem a oznámila mu, že už je to asi tady...že mi praskla plodová voda. No po chvíli začali kontrakce a hodinu na to už jsem byla na sále. Porod byl celkem náročný...ty bolesti no kdo to má za sebou, tak ví o čem mluvím :-D Nebýt přítele, tak asi neporodím. Opravdu mi šíleně pomohl...byl úžasný, držel mě za ruku, pomáhal mi dýchat...prostě chlap u porodu by měl být. Ať vidí, co ženská zažívá a je součástí toho celého kolotoče okolo. Ale v&scaro... »

Už ji chci držet v náručí (39. týden těhotenství)

zveřejněno 01.08.2012 10:57:21

Dnes jsem přišla od doktorky se skvělou zprávou. Vypadá to, že Laurinka už se pomalu ale jistě připravuje na svoji cestu na svět :-) Termín porodu mám plánován na 6.8. a prý by to tak mělo vyjít i skutečně. Vše je v pořádku a tělo i má holčička připravené. Myslím si, že k tomu také přispěly procházky na houby. Až ji to jednou budu vše vyprávět - že ještě pár dní před porodem jsem lítala v lese a sbírala houby :-D Nyní ještě dopřipravit posledních pár věcí a už jen čekat, až to začne. Nono, jen co tohle píšu, tak se projevuje holka jedna dlouhonohá :-D Ví, že to je o n&... »

Poslední měsíc článek má přiložené obrázky (36. týden těhotenství)

zveřejněno 11.07.2012 10:30:20

Už je to tak, mám za sebou 36 týdnů těhotenství a už " mířím " do finále :-). Věcičky jsou připravené, všechno nachystané. Postýlka je již měsíc sestavená, přebalovací pult připevněn, takže už se milá Laurinka může vesele klubat na svět. Sice se vůbec nevyspím, protože malá o sobě dává neustále vědět...sranda je, že když se začne v bříšku metošit a kroutit, tak vždy řeknu přítelovi, aby si sáhnul. No a Laurinka v tu chvíli přestane...jakoby si z něho dělala srandu :-D Jen co ruku sundá z bříška, tak malá opět začne. Bude to asi pěkný číslo. Občas ty kopance ale přehán&i... »

Tak už se to blíží článek má přiložené obrázky (32. týden těhotenství)

zveřejněno 06.06.2012 14:21:58

Je 6.6. a přesně za 2 měsíce mám termín porodu. Už týden jsem doma z práce, protože moje "Mon Cheri" jak své Laurince říkám, mě začala trošku trápit. Asi to bude pěkný živel. Doktorka se mě ptala, zda tatínek je dlouhán...povídám, že ano. No tak tedy má pokom mít tak dlouhé nohy...že by moje malá modelka? Je krásné ji neustále vnímat a cítit. Dlouhé minuty jsem schopná pozorovat břicho, zda se zavlní, či kopne. Moc se těším, až ji poprvé uvidím, až ji poprvé nakojím, až ji poprvé přebalím, až ji poprvé obléknu a až ji poprvé v... »

Vysněné těhotenství článek má přiložené obrázky (28. týden těhotenství)

zveřejněno 02.05.2012 14:35:59

Vždycky jsem si říkala, že bych chtěla miminko asi tak ve věku 25 let a že bych byla ráda, kdyby to byla holčička, jelikož já jsem parádnice, tak bych se vyžívala v dlouhých vláskách a krásných oblečkách. Minulý rok v létě jsme se přestěhovali do vlastního, a na podzim se mi sen splnil. Vše mi přišlo tak krásně naplánované a vlatně neplánované. Nyní jsem v 7. měsíci těhotenství, čekám holčičku Lauru, je mi 26 let a mám nejůžasnějšího přítele na světě. Ještě nám chybí k dokonalosti svatební zvony, ale ty už v dálce slyším . Bylo by hezké... »


Nové články
 • Kolečka kočárku

  Hned na začátku musím říct, že s výběrem kočárku jsme maximálně spokojeni, plná výbava, nemusela jsem nic přikupovat ani na zimu ani na léto s kočárkem jsme projeli vždy vše, ať byla malá v korbě nebo sporťáku, jedno jestli jedem polní cestou, zaoraným polem, po kamenech, po schodech, sníh, bláto... vše jsme zdárně sjeli. Jediná věc s kterou bojuji a nepochopím jsou nafukovací kolečka! Jak je možný, že takové malé duše, které nenesou bůhví jakou zátěž, se pořád vyfukují. No, řekněte mi, jak často dofukujete horský kolo? Na začátku sezóny, jak často dofukujete auto? 2x za rok při výměně pneu? Kdo nemění, tak věřím, že 1x za rok a přitom auto je hodně namáhané... A jak často dofukujete kočárky? Já každý měsíc!! A co rok to 1 nová duše. A ty šroubovací ventilky!!!! Praskla by mi žillka, rychloupínák by nešel? Než pumpičku odšroubuju, mám duši v horším stavu, než když jsem začala... A tak znovu a znovu a znovu než to trefím.  Beru to jako nutné zlo, protože když vidím pevná kolečka po roce užívání a to většinou jen po městě, jsou sježděné, zralé na kompletní výměnu, takže duše jsou 100% lepší, jen mi prostě hlava nebere, proč nevydrží jako ostatní duše  ... »

  petra1303 | 02.09.2018 22:06:19

 • Školka

  Je to jako včera kdy jsem taťkovi škrábala na rameno a říkala " Miláčku asi se něco děje" a Terezka se drala na svět s temperamentem sobě vlastním. No a zítra už jde poprvé do školky. Musím říct že namotivovaná je dobře, vidí Aničku jak se tam těší. Zatím jde jen nanečisto, ale tím že nastupuji od září do práce domluvila jsem se s paní ředitelkou na nástupu poslední týden o prázdninach, kdy jsem ještě víc doma a můžu se ve školce ráno chvíli zdržet či přijít po O.  Popravdě jsem na zítřek zvědavá jak dopadne. Zatím vládne nadšení, sama si nachystala batůžek a hromádku věci co je třeba, pořád mluví jak je velká školkačka.  NJ , mám už doma velkou holku. ... »

  Ady.S | 26.08.2018 21:49:44

 • Na RD 18měsíců

  Tak si to shrneme jak jsme na tom...   KUCHYŇ - 2 připálené hrnce na vyhození   SPÁNEK - totální podstav, se vyspím asi až bude dítě v pubertě a bude pro změnu problém ho vytáhnout z postele :-D ... ba ne, to vlastně budu zase trnout hrůzou do pěti do rána, jestli se z diskotéky vrátí v pořádku, případně budu vzhůru jako odvoz :-D   JÍDLO - hlavně něco rychlého a jednoduchého (myšleno pro dospěláky)... přes den jsem ráda aspoň za něco a sem tam dojím nějaké to jablko, dostanu lžíci na ochutnání od mrňouse   OBLEČENÍ - nemám jediné kalhoty, které by mi nepadaly!!!   DOMÁCNOST - peru, vysávám (super, že už se prcek nebojí vysavače, takže ho nemusím mít na ruce), vařím, lehký úklid... A co jde, prostě počká, ne, nemáme super vymazlenou domacnost, raděj jdeme ven, než uklízet, ... ono se to nezblázní    DRUHÉ DÍTĚ - ne, fakt se mě neptejte, teprve se vzpamatovávám z prvního :-) ... »

  petra1303 | 09.08.2018 12:11:31

 • Počasí

  Znáte to počasí vždycky dokáže pohrád s plány ať už mile nebo nemile. Pamatuji si když jsem byla těhotná tuším 25tt a čekala Aničku, byli jsme na dovolené na Slovensku.To léto bylo oprvdu vedra a přes den teplota dosahoval k 40°C. Už tak mi bylo zle a teplé počasí tomu nepřidávalo, stávalo se mi že se mi dělo zle i ve stínu v sedě. Z té dovolené jsme si dovezli krásný suvenýr - větrák. Dodnes mu říkáme "Opofuk" protože syn před něj dával oblíbeného plyšáka opičku a jemu vláli vlásky. Dovezla jsem si sebou i legendární vzpomínku " Do hodiny je to tady", tu říkal přítel vždy když koukal na meteoradar a vydržela mu celý týden. Pršet začalo až při návratu domů. Já to mám teď doma opačně. Kdykoliv řeknu že plán na další dem že se půjde k vodě , ať už na hřiště s vodními prvky nebo přímo na koupák, od rána je zataženo a před odchodem se strhne slejvák. První týden prázdnin, chtěli jsme na vodní hřiště - bylo zataženo ba i chladno. Třetí týden prázdnin, že zkusíme koupák já a všechny tři dět - opět od rána zataženo. Dnes mám doma jen Terezku tak že půjdem jen mi dvě. Hmmm .. od rána tmavé mraky a před malou chvílí slejvák a bouřka. Co budu namítat, příroda díšť už vážně potřebovala, ale proč zrovna dnes.  Udělám Terezce radost a půjdem alespoň projít kaluže v gumákách.  Další plán jít na koupák už radši nebudu plánovat a půjdem hned jak mně to napadne.   ... »

  Ady.S | 25.07.2018 13:06:28

Nejčtenější články
 • Výbavička pro miminko

  Mou jedinou omluvou je, že máme věcičky po dvou dětech a ještě od hodných sestřenic a tet. Jinak si neumím ani vysvětlit, kde jsme toho tolik vzali. Sepsala jsem a se svýma modelkama Eliškou a Verunkou nafotila, co jsme pro naše mimčo přichystali. Kromě kočárku máme snad všechno. Oblečeníčka je opravdu hodně, po zkušenostech, kdy miminko ze všeho asi po 3-5 týdnech vyroste, opravdu stačí 6 bodyček, 4 dupačky, 2 kabátky, 2 overalky na spaní, pokud je zima a nějaká čepička, ponožky. Pokud děťátko věci zašpiní, je nejjednodušší večer během minutky vyprat. Plínky budem používat jednorázové, i přesto mi moje hodná babička postupně nakoupila asi 50 látkových, takže těch máme opravdu velkou zásobu. Máme asi 3 zavinovačky (úplně stačí 1) a perfektní je heboučká žirafí zavinovačka do autosedačky, tu jsme u poslední dcerky využili opravdu hodně. Postýlku máme v ložnici. Zvedli jsme ji do nejvyšší polohy, ať se nemusím k miminku moc naklánět. K postýlce dáme ještě chůvičku. Polštářky a peřinka jsou zezačátku spíš jako dekorace a aby na miminko nefoukalo. Povlečení jsme ušili nové se starší dcerkou, kapsář je výborný na plínky, náhradní oblečení, dudlík a krém, hned je všechno v noci po ruce. Proutěný koš bude mít miminko v obýváku, aby mělo kde spát a odpočívat ve dne. Koš nám půjčila babička a konstrukci na kolečkách vyrobil šikovný tatínek. Koš vydrží asi do 3 měsíců, potom už se bude batolit na dece. V košíku se zatím usadily hračky, které mají dvě starší dcerky nachystané pro miminko do porodnice. Až se děťátko narodí, určitě sestřičkám taky nějaké hračky na památku přinese. Vaničku jsme koupili novou i s molitanovou koupací podložkou, přebalovací podložku máme ještě po Elišce. Na kojení a jako ohrádku pro mimčo je nachystaný krásný kojící polštář s puntíkama, který jsem vyhrála jako dárek od Mamaja group za článek v Těhotníčku. Autosedačka – vajíčko je po mladší dcerce, uvnitř je vložka pro novorozence. Koupili jsme taky nosítko, nejvíc se zalíbilo Eli, takže už víme, kdo bude prďolku nosit. Kosmetiku i potřebné věci z lékárny už máme taky nakoupené. Moc jsme to nepřeháněli, i tak je toho dost. Uvidíme, co bude miminku nejvíce vyhovovat a později dokoupíme. ... »

  jezurka | 11.06.2012 11:20:35

 • Dovolená s bříškem

  „A kdy jako pojedeme na dovolenou?!??“ To byl první a nejdůležitější dotaz mého manžela, když se dozvěděl, že konečně čekáme miminko. Protože bydlíme v horách, neumí si léto bez alespoň dvou týdnů na prosluněné pláži, představit. Nevím, jestli si uvědomil, že za početí našeho broučka může taky on, ale dával to za vinu mě, že jsem naplánovala špatně termín.  „Tak já pojedu sám s holkama“ bylo jeho poslední rozhodnutí, když si uvědomil, že červencové miminko do Chorvatska opravdu vláčet nemůže. Na to jsem hodně zvědavá. Je nervní, jen když jedeme pár kilometrů a Verunka není zrovna naladěná na cestování. Nakonec jsme po dlouhých debatách zamítli i leteckou dovolenou do tropů – nějak se mi do toho s bříškem a dvěma dětmi nechtělo a rozhodli jsme se jet na prodloužený víkend do Aquaparku Babylon v Liberci. Jelo nás šest – já, tatínek, Eliška 9, Verunka 2, neteř Terezka 9 a brouček dobře schovaný v bříšku. Cesta autem byla dlouhá, ale i když už jsem byla ve 23tt, přežili jsme ji s miminkem dobře. S bříškem se nastupuje do auta hůř. Vyplatilo se taky vzít si pod záda polštářek. Na recepci hotelu jsou na rodiny s dětmi zvyklí. Nabídli nám krásný rodinný dvoupokoj, takže jsem mohla s mimčem v jednom pokoji odpočívat a v druhém si hrály holky. Doporučuji naši vychytávku – vymysleli jsme jim bojovku, která je každý den na nějakou dobu zabavila běháním po celém Babylonu. Dostali objevitelské deníčky a plnili různé úkoly, zjišťovali legendu o Babylonu, kreslili obrázky a zkoumali okolí. Tak jsme my měli čas i na odpočinek a další zábavné činnosti :)   Jako těhulka jsem si nejvíce užila hotelové snídaně. Veliký raut, kde byl výběr jídla od teplé snídaně, masa, vajíček, zapékané zeleniny, salátů, obložených mís, zeleniny, až po různé druhy müsli, jogurtů, koblih, buchet, ovocných salátů a dalších pochoutek. Na snídani jsme strávili spoustu času a s bříškem mi nebylo ani trapné zkusit od všeho něco, aspoň jsem vše mohla svést na těhotenské chutě. Dny jsme trávili nejvíce v aquaparku. Nasoukala jsem bříško do plavek a užívali jsme si vodních atrakcí. Miminku se ve vodě moc líbilo, plavání i lenošení v různých zákoutích aquaparku bylo příjemné. Hodně času jsme strávili ve vířivkách s teplou vodou. Jediné, co mimču moc nevyhovovalo, byly sauny. Taky jsme si samozřejmě netroufli na tobogány. Protože jsme schválně pro dovolenou vybrali jarní prázdniny a ne víkend, nebylo ve vodě moc lidí a taky jsme měli k dispozici spoustu volných lehátek na odpočinek. Když nás vodní svět přestal bavit, zašli jsme si do IQ parku a Lunaparku, kde se vyřádili hlavně děti. Já s miminkem povýšila na roli hlavního fotografa a dodavatele svačinek. S bříškem se totiž na kolotoč ani do autíčka vlézt nedá. Večeře v dinner bufetu byla opět záběr. Snažili jsme se jíst střídmě, ale takovému výběru jídel se nedalo odolat. Vyzkoušeli jsme spoustu dobrůtek, nakonec jsme si dali zmrzlinový pohár a odkulili jsme se do pokoje. Zvláštní bylo, že ač jsme my dospělí byli zralí na spaní, děti chytly druhý dech a vyžadovaly zábavu. Takže jsme se rozdělili. Tatínek dostal na starost holky a já mimčo. Starost o drobečka v bříšku byla jednoduchá – otáčet se na správnou stranu, ať si může hezky kopat a občas pohladit nebo poškrábat na zádičkách. Dovolenou v aquaparku jsme si moc užili a nastávajícím maminkám doporučuji! Až se brouček v létě narodí, zeptám se ho, jak se mu v Babylonu líbilo :) ... »

  jezurka | 23.04.2012 00:37:08

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

Nejlépe hodnocené
 • Maminka

  Maminka Moje nejoblíbenější členka rodiny. Hraje si semnou na schovávanou, pokud se nudím a začnu se krapet vrtět, hned mě začne hladit a utěšovat. Pokud náhodou se zabývá něčím jiným, po chvilce mé snahy narovnat si nohu v koleni ihned nastává první fáze hlazení a utěsování. Prostě nám to klape:) Také si semnou ráda povídá a ujišťuje mě, že v noci se prý má spát. Chacha, to jí ještě vysvětlím. Všude ticho a tma jako v kostele a já bych měl nevyužít té skvělé šance na nové taneční číslo?? Rád poslouchám její hlas a ještě radši bych už konečně viděl, jak vlastně vypadá. Bude se mi líbit? Jaké má oči? Vlasy? S postavou prý nic moc, vzhledem k tomu že každý kdo k ní v posledních týdnech přijde tak tvrdí, že má velké břicho. Ale nevadí. Budu jí mít rád tak i tak. O tom jestli se budu líbit já jí, o tom nepochybuju. Jsem totiž ohromnej fešák. Nevím sice jak to poznala, ale odhalila že mám pindíka. Asi jí to práskla ta zrádkyně doktorka. Jsem holt chlap a protože jsem parádně ješitnej, nebudu se ukazovat jen tak kdekomu. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:28:40

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Jak na to

  "Potvoráci",oslovili jsme něžně s manželem své dva potomky,budete mít ještě jednoho bratříčka,nebo sestřičku.Oba potomci(4 a 5 let)se zarazili,nasadili výraz nasvědčující tomu,že se zrovna pokoušejí vyvrátit teorii relativity a po chvíli vydali jasný povel.Naše holčička chce  sestřičku,kluk pro změnu brášku.Jako bych to netušila.No nic,hlavně že se myšlence jako takové nijak nebrání.Maličkosti už přeci jen nějak doladíme. Uplynulo pár týdnů a já vím  naprosto přesně,že ten další potomek bude holčička.Nezbývá tedy nic jiného,než to oznámit potvorákům.Ach,díky Bože za mužskou ješitnost projevující se už v ranném věku.Stačilo našemu chlapečkovi polichotit,vysvětlit mu jak je bezvadné,že bude náš jediný princ a určitě si s dvěma holkama poradí. Od té chvíle má náš malý vetřelec jméno Janička a oba starší sourozenci se každou chvíli ptají,kdy že už bude to miminko.Mají smůlu,ještě si 5 měsíců počkají. ... »

  Val.J35 | 11.04.2012 07:13:17

Nejnovější diskuze
více novinek » Z redakce
Jak probíhá oplození vajíčka spermií a jejich správný výběr při IVF - 4. část

Kdy se ještě uchovávají vajíčka a spermie? Kam směřuje legislativa, kdo bude mít nárok na IVF, pouze páry? ... »

Jak probíhá oplození vajíčka spermií a jejich správný výběr při IVF- 3. část

Co se děje se zbylými embryi, jak dlouho a proč se uchovávají? ... »

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra radí všem maminkám

Máte po porodu? Registrujte své dítě z pohodlí domova jednoduše a rychle! S mateřskými povinnostmi je spojena i řada výhod a bonusů vyplývajících ze zdravotního pojištění, proto věnujte jejímu výběru ... »

více novinek » Od maminek
Rodíme ONLINE 2018/2019: Lucka zná pohlaví miminka

Jitka podstoupila prvotrimestrální screening a hematom z předchozího měsíce zmizel. Lucka s přítelem oslavili výročí v Praze, kde navštívili známé hračkářství a zní již pohlaví. Bára se dočkala taktéž ... »

Soutěž o novou FUTURU od Marťánků, vyvinutou ve spolupráci s pediatry

Právě probíhá soutěž o FUTURU od Marťánků! Zůčastni se a vyhraj novinku od Marťánků, vyvinutou ve spolupráci s pediatry a přizpůsobenou potřebám dětského vývoje v konkrétním věku. ... »

Móda podzim 2018 aneb jak se „baby“ kolem 50 stanou modelkami

Všechno to začalo ryze žensky: „Nemám co na sebe!“ pronesla žena, která nesnáší nakupování a oblečení zvlášť. Trochu neženské, viďte? ... »

více novinek » V diskuzním klubu
Tchyne

Maminky, mam problem. Jak vyresit danou situaci. Tchyne je dost vybudna, nebere si servitky a protoze ji radeji vsichni ustoupi, tak si stale vyskakuje. Totalne zkazila oslavu narozeni meho maleho. Od ... »

Tchyne

Maminky, mam problem. Jak vyresit danou situaci. Tchyne je dost vybudna, nebere si servitky a protoze ji radeji vsichni ustoupi, tak si stale vyskakuje. Totalne zkazila oslavu narozeni meho maleho. Od ... »

***

Byla jsem dnes na rodičákách. Masakr!!! Jsou lidi, kteří by se měli práci ve školství vyhýbat!!! Syn šel na 2. stupeň, měli adapťák 2 dny a výchovná poradkyně (jedna ze dvou a vypadala, že nemá svoje ... »


 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace