18. týden těhotenství

Co se děje s maminkou?

Ženy, které jsou již těhotné podruhé (popř. potřetí a více) mohou v tomto týdnu pocítit první pohyby svého miminka. Pokud jste těhotná poprvé, budete si muset ještě asi 2 týdny počkat.

Začínáte rovněž rychleji než doposud přibírat na váze, od tohoto období budete přibírat asi 0,5 kg týdně. Je tedy vhodné pravidelně cvičením posilovat páteř – předejdete tak nepříjemným obtížím. Nejjednodušším způsobem je navyknout si na správné držení těla!

Nezapomínejte též na vhodné obutí, boty na vysokém podpatku vyměňte co nejdříve za pohodlné boty na nízkém podpatku. Nejsou však vhodné ani boty zcela bez podpatku, u některých žen může dojít k propadání klenby nohy, a tím k velkým bolestem. Správnému obutí věnujte zvýšenou pozornost.

Přírůstek na váze v těhotenství

Je velmi individuální. Udává se průměrně asi 12 kg. Z toho připadá jen asi 3 až 4 kg na miminko, zbytek tvoří placenta, plodová voda, plodové obaly, zvýšený objem krve a celkový objem vody v těle, zvětšené prsy a zvětšená děloha.

Některé ženy přiberou v těhotenství i 20 a více kilogramů, a přesto nemusí mít problémy dostat se po porodu na svou původní váhu (či dokonce nižší).

Nijak se přírůstkem na váze nestresujte, jezte pestře a zdravě (hladovění rozhodně není na místě) a udržujte přiměřenou fyzickou aktivitu. Pokud přibíráte více, omezte mlsání a pití slazených nápojů, nepřejídejte se! Tvrzení, že musíte jíst za dva, není pravdivé.

Těhotenství a sport

Řada žen před tím, než otěhotní, aktivně sportuje. Po dobu těhotenství je dobré tyto sportovní aktivity konzultovat s porodníkem. Obecně se dá říci, že po dobu fyziologicky probíhajícího těhotenství je pohybová aktivita žádoucí. Naopak ženy, které mají těhotenství vedené jako rizikové, ženy s vícečetným těhotenstvím, ženy, které porodník sleduje pro krvácení, předčasné stahy a podobně, by měly nejdříve konzultovat své záměry s ošetřujícím lékařem. Sporty, které hrozí rizikem úrazu, je vhodné vynechat, stejně jako sporty spojené s většími otřesy, skoky nebo míčové hry. Stejně tak nelze doporučit výkonnostní sporty pro riziko nadměrného zvýšení tepové frekvence těhotné ženy a riziko srdečního přetížení.

Obecně doporučovaná je chůze, plavání, stretching, jóga. I ženám, které nebyly zvyklé na pravidelnou fyzickou aktivitu, se doporučuje začít alespoň s těhotenským cvičením. Porod je fyzická zátěž a je dobré na ni organizmus připravit. V rámci cvičení pro těhotné lze nacvičit uvolnění svalů, posílit svalové skupiny, lze natrénovat různé druhy dýchání, které pak u porodu dobře uplatníme. Cvičením lze zlepšit či zabránit bolestem zad, zlepšit držení těla, bránit deformaci nožní klenby a současně usnadnit návrat k původní postavě po porodu. Je vhodné se zapojit do některého z pořádaných kurzů pro těhotné v místě bydliště. Od cvičení lze očekávat kromě zlepšení fyzického stavu těhotné i dobrou psychickou pohodu. Současně lze v pořádaných kurzech potkat jiné těhotné ženy, se kterými je možné diskutovat těhotenské záležitosti a problémy.

Jak roste miminko?

Miminko rychle roste a velmi aktivně se pohybuje, neboť má v děloze nyní ještě dostatek místa. Na ultrazvuku jsou pohyby dobře vidět, prvorodičky je však většinou ještě necítí. Kůže plodu je velmi tenká, pokrytá lanugem, chybí tuková vrstva.

Veliký vývoj prodělává mozek, tvoří se mozková kůra.

Na končetinách jsou vytvořeny klouby, postupně se vyvíjí pevné kosti. S tím souvisí i tvorba sluchových kůstek (ve středním uchu), které začínají přenášet zvuk do vnitřního ucha – miminko začíná slyšet. Vnímá zvuk srdečních ozev matky, její hlas, hudbu… Hlasitého zvuku se může leknout. Nebojte se si s miminkem povídat nebo mu zpívat!

Plod měří od temene k zadečku asi 12 – 14 cm, váží přibližně 150 g.

Více si o průběhu celého těhotenství můžete přečíst na Babyonline.cz.

Za finální korekturu před zveřejněním v Těhotníčku.cz děkujeme MUDr. Romaně Gerychové. Ilustrace: MUDr. Petra Kubáčková.

Více o těhotenství najdete na: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi
Více o vývoji miminka najete na: http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka

Tým lékařů Babyonline.cz| 24.6.2011 v 14:49 VSTUP DO DISKUZE K TOMUTO OBDOBÍ
17. týden těhotenství 19. týden těhotenství

Nové články
 • Radost dětem

  Nejsem sice už plná dojmů z předcházející neděle, nicméně jsou věci, o které bych se ráda podělila.   V neděli 14.12. se konal tuším už 4.ročník akce vánoční odpoledne Radost dětem, na kterou jsme letos vzhledem k aktivitám mého manžela byli pozvaní. O tom, jaká jsem v současnosti plačka, jsem tu už psala, ale tohle bylo trochu nad moje síly. Těšila jsem se, čím jsem starší, mám pocit, že tohle je něco, co má smysl, ne spoustu peněz, ne utrácet za kraviny a značkový oblečení, ale přesně tohle.. Přiznám se, že tohle odpoledne pro mě bylo strašně emočně náročný, dřív jsem nemocný děti tolik neprožívala, ale od té doby co mám Sáru, vidím ji všude, vidím nemocné dítě a mám tak šílenej strach, že by to mohlo potkat nás, cítím vztek, že si lidi neváží svýho zdraví, že si neváží toho, že mají zdravé děti a řeší banality. Byly doby, kdy mě dojímali opuštění psi, ne, že bych to teď neprožívala, ale děti mi byly trošku cizí, narozdíl od opuštěných dětí, vím, jaké to je vyrůstat bez mámy, jaké to je po ní toužit, milovat ji a v pubertě nenávidět. Pak tam sedím, kolem mě pobíhají malé děti, které se chodí mazlit se svými "tetami", vidím puberťáky, kteří v dětským domově strávili nejspíš celej život. Vidím holohlavýho chlapečka v roušce a skoro mám pocit, že cítím tu bolest, kterou musí prožívat jeho rodiče. Při každým pohledu na ty děti a na radost v jejich očích, se mi chtělo brečet. Obdivuju lidi, kteří tohle celé organizují, kteří tráví hodiny, dny, týdny nad realizací několika pár hodin, které vykouzlí úsměv na těch nejmenších tvářích. Možná to zní moc melancholicky, ale najednou mi přijde celý ten předvánoční shon úplně mimo. Lidi se honí v nákupácích po co možná největších slevách a řeší, co komu koupí, místo toho, aby si užívali ty chvíle, kdy jsou spolu. Jsou věci, které mě "donutily" neřešit, kolik toho komu koupím, kolik toho stihnu uklidit a uvařit, upéct. Tyhle Vánoce si užívám. Užívám si to, že budeme spolu, neřeším, kolik toho budeme kdo mít pod stromečkem a prostě se jen zastavím a dýchám, jsem zdravá, moje rodina taky. Co může být víc? ... »

  l*u*s*s*y | 16.12.2014 10:18:28

 • Adventní trhy v Linci

    Včera jsme se byli podívat na adventních trzích v Linci a natolik nás to nadchlo, že to musím zdokumentovat!   Bohužel jsme neměli foťák, takže bez foteček, ale i tak...   Hlavní náměstí bylo krásné! Ovšem v lehce komerčním stylu a hlava na hlavě, jak to tak bývá.   Co nás ovšem uchvátilo, bylo druhé náměstíčko. Takové zapadlé.. Kdo o něm neví, nenajde ho, i když je 100-200m od hlavního náměstí.   Bylo tam podstatně méně lidí, rodinná atmosféra, u kostelíka výběh s ovečkami a hned vedle přístřešek na slámu, kde si mohly hrát děti.. Uprostřed velký altán, který nenáležel ke konkrétnímu stánku, ale mohl si tam posedět každý. Po náměstí byly rozprostřené sudy s ohínkem a kolem nich pultík na odložení vánočních punčíků, kde se člověk mohl hezky zahřát.   Prostě nádhera!   Steyrský Chriskindlmarkt nás letos taky překvapil. Náhodou jsme narazily na dva stánky, které provozovali Češi z Českých Budějovic .   Po včerejšku můžu říci, že jsem i bez sněhu konečně vánočně naladěná .   A Sophinka si odsud odnesla překrásnou čepičku se sovičkou, kterou si tam sama vybrala (má vkus dcerka naše, mně se taky líbila nejvíc!)       ... »

  spinisek | 15.12.2014 11:59:17

 • :( MÁM STRACH

  12. prosince 2014 jsem byla na odběru krve kvůli trimestrálnímu screeningu. Sestřička mi odebrala krev a řekla, že v pondělí si mám zavolat na výsledky. Jestli řekne, že jsou negativní, tak je vše v pořádku a jestli budou pozitivní tak se něco nedej Bože vyskytlo. Věřím, že to bude v pořádku všechno.   TAK LIDI, DNES JSEM SE DOZVĚDĚLA VÝSLEDKY MÝCH TESTŮ A JSEM TROŠKU VEDLE. ZJISTILI MI ZVÝŠENÉ RIZIKO NA DOWNŮV SYNDROM, A V PONDĚLÍ V 8:30 JDU NA ODBĚR PLODOVÉ VODY. RIZIKO MÁM 1:110 . NIKOMU TENTO POCIT NEPŘEJI. NIC VÍC SI V ŽIVOTĚ NEPŘEJU TOLIK, JAK TO, ABY MÉ MIMINKO BYLO V NAPROSTÉM POŘÁDKU. O ŠPATNÝCH VÝSLEDCÍCH JSEM RADĚJI NEPŘEMÝŠLELA, PROTOŽE TO MÁM V ŽIVOTĚ TAK, ŽE KDYŽ NA NĚCO ŠPATNÉHO MYSLÍM TAK SE PAK V NĚJAKÝCH PŘÍPADECH STANE.   MOC SE BOJÍM, ALE NIJAK TO TEĎ NEOVLIVNÍM. UKLIDŇUJE MĚ JEN TO, ŽE JE TO POUZE ZVÝŠENÉ RIZIKO. BOŽE, AŤ JE VŠE V POŘÁDKU PROSÍM! ... TAK MOC SI DÍTĚ S PŘÍTELEM PŘEJU, ŽE MÉ TĚHOTENSTVÍ NÁM OVLIVŇILO ŽIVOTY K LEPŠÍMU. JE TO MÉ VYSNĚNÉ TĚHOTENSTVÍ A MOC SE BOJÍM .... PROSÍM PROSÍM DRŽTE PALEČKY, AŤ JE VŠE V POŘÁDKU. DĚKUJI. ... »

  Deee | 12.12.2014 13:06:39

 • Stojíme

  28.11.2014 Tak děvčata, začínám se bát, že nám končí lážo plážo období. Krom toho, že Luky začal líst - na můj v kus už je z něj fakt velikej rakeťák, vůbec mu nestačím, ale Mára z toho má ohromnou radost, tak se nám taky začal všude a u všeho stavět. Člověk by řekl supr, jenže Mára z toho má takovou radost, že se s ním snaží pohybovat, obracet ho, posouvat ho a tím vzniká takových (sorry za ten výraz) držkopádů. Má víc modřin, než si dokážete představit! :o( Ale jinak je to supr, Mára začal chodit na 18 měsících a jak se zdá, tak Luky chce být asi tabulkové dítě, nebo co, vypadá to, že do roka bude chodit. On se snaží i obcházet kolem všeho, přesouvá nožičky. Já z toho mám opravdu dost, Mára nic takového nedělal, takže naše celá rodina pozoruje Lukyho tak říkajíc s otevřenou pusou :oD.  Úplně se děsím, co bude dál, za chvíli nám začne snad chodit už za holkama, nebo co. Ty děti tak stárnou. A jen mezi námi, manža začal šířit řeči, že si pořídíme třetí dítě. Tak s tím jsem ho fakt poslala dopryč :oD ... »

  Buik | 11.12.2014 21:15:18

Nejčtenější články
 • Výbavička pro miminko

  Mou jedinou omluvou je, že máme věcičky po dvou dětech a ještě od hodných sestřenic a tet. Jinak si neumím ani vysvětlit, kde jsme toho tolik vzali. Sepsala jsem a se svýma modelkama Eliškou a Verunkou nafotila, co jsme pro naše mimčo přichystali. Kromě kočárku máme snad všechno. Oblečeníčka je opravdu hodně, po zkušenostech, kdy miminko ze všeho asi po 3-5 týdnech vyroste, opravdu stačí 6 bodyček, 4 dupačky, 2 kabátky, 2 overalky na spaní, pokud je zima a nějaká čepička, ponožky. Pokud děťátko věci zašpiní, je nejjednodušší večer během minutky vyprat. Plínky budem používat jednorázové, i přesto mi moje hodná babička postupně nakoupila asi 50 látkových, takže těch máme opravdu velkou zásobu. Máme asi 3 zavinovačky (úplně stačí 1) a perfektní je heboučká žirafí zavinovačka do autosedačky, tu jsme u poslední dcerky využili opravdu hodně. Postýlku máme v ložnici. Zvedli jsme ji do nejvyšší polohy, ať se nemusím k miminku moc naklánět. K postýlce dáme ještě chůvičku. Polštářky a peřinka jsou zezačátku spíš jako dekorace a aby na miminko nefoukalo. Povlečení jsme ušili nové se starší dcerkou, kapsář je výborný na plínky, náhradní oblečení, dudlík a krém, hned je všechno v noci po ruce. Proutěný koš bude mít miminko v obýváku, aby mělo kde spát a odpočívat ve dne. Koš nám půjčila babička a konstrukci na kolečkách vyrobil šikovný tatínek. Koš vydrží asi do 3 měsíců, potom už se bude batolit na dece. V košíku se zatím usadily hračky, které mají dvě starší dcerky nachystané pro miminko do porodnice. Až se děťátko narodí, určitě sestřičkám taky nějaké hračky na památku přinese. Vaničku jsme koupili novou i s molitanovou koupací podložkou, přebalovací podložku máme ještě po Elišce. Na kojení a jako ohrádku pro mimčo je nachystaný krásný kojící polštář s puntíkama, který jsem vyhrála jako dárek od Mamaja group za článek v Těhotníčku. Autosedačka – vajíčko je po mladší dcerce, uvnitř je vložka pro novorozence. Koupili jsme taky nosítko, nejvíc se zalíbilo Eli, takže už víme, kdo bude prďolku nosit. Kosmetiku i potřebné věci z lékárny už máme taky nakoupené. Moc jsme to nepřeháněli, i tak je toho dost. Uvidíme, co bude miminku nejvíce vyhovovat a později dokoupíme. ... »

  jezurka | 11.06.2012 11:20:35

 • Dovolená s bříškem

  „A kdy jako pojedeme na dovolenou?!??“ To byl první a nejdůležitější dotaz mého manžela, když se dozvěděl, že konečně čekáme miminko. Protože bydlíme v horách, neumí si léto bez alespoň dvou týdnů na prosluněné pláži, představit. Nevím, jestli si uvědomil, že za početí našeho broučka může taky on, ale dával to za vinu mě, že jsem naplánovala špatně termín.  „Tak já pojedu sám s holkama“ bylo jeho poslední rozhodnutí, když si uvědomil, že červencové miminko do Chorvatska opravdu vláčet nemůže. Na to jsem hodně zvědavá. Je nervní, jen když jedeme pár kilometrů a Verunka není zrovna naladěná na cestování. Nakonec jsme po dlouhých debatách zamítli i leteckou dovolenou do tropů – nějak se mi do toho s bříškem a dvěma dětmi nechtělo a rozhodli jsme se jet na prodloužený víkend do Aquaparku Babylon v Liberci. Jelo nás šest – já, tatínek, Eliška 9, Verunka 2, neteř Terezka 9 a brouček dobře schovaný v bříšku. Cesta autem byla dlouhá, ale i když už jsem byla ve 23tt, přežili jsme ji s miminkem dobře. S bříškem se nastupuje do auta hůř. Vyplatilo se taky vzít si pod záda polštářek. Na recepci hotelu jsou na rodiny s dětmi zvyklí. Nabídli nám krásný rodinný dvoupokoj, takže jsem mohla s mimčem v jednom pokoji odpočívat a v druhém si hrály holky. Doporučuji naši vychytávku – vymysleli jsme jim bojovku, která je každý den na nějakou dobu zabavila běháním po celém Babylonu. Dostali objevitelské deníčky a plnili různé úkoly, zjišťovali legendu o Babylonu, kreslili obrázky a zkoumali okolí. Tak jsme my měli čas i na odpočinek a další zábavné činnosti :)   Jako těhulka jsem si nejvíce užila hotelové snídaně. Veliký raut, kde byl výběr jídla od teplé snídaně, masa, vajíček, zapékané zeleniny, salátů, obložených mís, zeleniny, až po různé druhy müsli, jogurtů, koblih, buchet, ovocných salátů a dalších pochoutek. Na snídani jsme strávili spoustu času a s bříškem mi nebylo ani trapné zkusit od všeho něco, aspoň jsem vše mohla svést na těhotenské chutě. Dny jsme trávili nejvíce v aquaparku. Nasoukala jsem bříško do plavek a užívali jsme si vodních atrakcí. Miminku se ve vodě moc líbilo, plavání i lenošení v různých zákoutích aquaparku bylo příjemné. Hodně času jsme strávili ve vířivkách s teplou vodou. Jediné, co mimču moc nevyhovovalo, byly sauny. Taky jsme si samozřejmě netroufli na tobogány. Protože jsme schválně pro dovolenou vybrali jarní prázdniny a ne víkend, nebylo ve vodě moc lidí a taky jsme měli k dispozici spoustu volných lehátek na odpočinek. Když nás vodní svět přestal bavit, zašli jsme si do IQ parku a Lunaparku, kde se vyřádili hlavně děti. Já s miminkem povýšila na roli hlavního fotografa a dodavatele svačinek. S bříškem se totiž na kolotoč ani do autíčka vlézt nedá. Večeře v dinner bufetu byla opět záběr. Snažili jsme se jíst střídmě, ale takovému výběru jídel se nedalo odolat. Vyzkoušeli jsme spoustu dobrůtek, nakonec jsme si dali zmrzlinový pohár a odkulili jsme se do pokoje. Zvláštní bylo, že ač jsme my dospělí byli zralí na spaní, děti chytly druhý dech a vyžadovaly zábavu. Takže jsme se rozdělili. Tatínek dostal na starost holky a já mimčo. Starost o drobečka v bříšku byla jednoduchá – otáčet se na správnou stranu, ať si může hezky kopat a občas pohladit nebo poškrábat na zádičkách. Dovolenou v aquaparku jsme si moc užili a nastávajícím maminkám doporučuji! Až se brouček v létě narodí, zeptám se ho, jak se mu v Babylonu líbilo :) ... »

  jezurka | 23.04.2012 00:37:08

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

Nejlépe hodnocené
 • Maminka

  Maminka Moje nejoblíbenější členka rodiny. Hraje si semnou na schovávanou, pokud se nudím a začnu se krapet vrtět, hned mě začne hladit a utěšovat. Pokud náhodou se zabývá něčím jiným, po chvilce mé snahy narovnat si nohu v koleni ihned nastává první fáze hlazení a utěsování. Prostě nám to klape:) Také si semnou ráda povídá a ujišťuje mě, že v noci se prý má spát. Chacha, to jí ještě vysvětlím. Všude ticho a tma jako v kostele a já bych měl nevyužít té skvělé šance na nové taneční číslo?? Rád poslouchám její hlas a ještě radši bych už konečně viděl, jak vlastně vypadá. Bude se mi líbit? Jaké má oči? Vlasy? S postavou prý nic moc, vzhledem k tomu že každý kdo k ní v posledních týdnech přijde tak tvrdí, že má velké břicho. Ale nevadí. Budu jí mít rád tak i tak. O tom jestli se budu líbit já jí, o tom nepochybuju. Jsem totiž ohromnej fešák. Nevím sice jak to poznala, ale odhalila že mám pindíka. Asi jí to práskla ta zrádkyně doktorka. Jsem holt chlap a protože jsem parádně ješitnej, nebudu se ukazovat jen tak kdekomu. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:28:40

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Jak na to

  "Potvoráci",oslovili jsme něžně s manželem své dva potomky,budete mít ještě jednoho bratříčka,nebo sestřičku.Oba potomci(4 a 5 let)se zarazili,nasadili výraz nasvědčující tomu,že se zrovna pokoušejí vyvrátit teorii relativity a po chvíli vydali jasný povel.Naše holčička chce  sestřičku,kluk pro změnu brášku.Jako bych to netušila.No nic,hlavně že se myšlence jako takové nijak nebrání.Maličkosti už přeci jen nějak doladíme. Uplynulo pár týdnů a já vím  naprosto přesně,že ten další potomek bude holčička.Nezbývá tedy nic jiného,než to oznámit potvorákům.Ach,díky Bože za mužskou ješitnost projevující se už v ranném věku.Stačilo našemu chlapečkovi polichotit,vysvětlit mu jak je bezvadné,že bude náš jediný princ a určitě si s dvěma holkama poradí. Od té chvíle má náš malý vetřelec jméno Janička a oba starší sourozenci se každou chvíli ptají,kdy že už bude to miminko.Mají smůlu,ještě si 5 měsíců počkají. ... »

  Val.J35 | 11.04.2012 07:13:17

Nejnovější diskuze
 • jojo, byla jsem tam párkrát, j...

  jak říkáš, mají to i v poletime teď, je to super srandovní, zábavné a kreativní, je to vrtění zadkem a různé sexy pohyby, ale je to super, fakt mě to zaujalo ;-) kdyžtak se mrkni na t ... »

  Ayaya | 19.12.2014 21:02:44

 • Autosedačka pro miminko

  Ahoj, mám malé miminko a bohužel kvůli mé a manželové práci musíme hodně cestovat, takže bych potřebovala tip na nějakou dobrou autosedačku, hlavně hodně bezepečnou, moc se v tom nevyznám, ale jsem celkem hysterická a hrozně se o malého bojím, tak bych potřebovala nějakou opravdu kvalitní, ale nemám vůbec v tomto přehled, nemáte vy někdo nějakou radu prosím? ... »

  Freaky | 19.12.2014 17:06:42

 • Ahojky, holky, chtěla bych se ...

  zeptat jestli náhodou některá nechodíte na twerking? :) viděla jsem teď myslím taky v poletime nově otevřené open classes a tak si říkám proč to nezkusit, na druhou stranu si zase řík ... »

  ZuMare | 15.12.2014 14:38:09

 • tak to je bezvadné, že si to č...

  člověk hned takhle pořádně vyzkouší a procvičí, to se mi líbí, protože je to v podstatě skoro záruka že se to opravdu naučí :-D a myslím, že s tím sehnat někoho jako modelku nebu ... »

  Stefinka | 15.12.2014 01:04:03

více novinek » Z redakce
Gynekologická poradna

Měla jsem po samovolném potratu dostat injekci imunoglobulinu? Kdy je indikována? ... »

Dítě odmítá chodit na nočník

Dcera má z nočníku úplně panickou hrůzu. Odmítá se na něj i posadit. Jak bychom měli postupovat? ... »

PF 2015 - 8. výročí BOL

Co znamenal pro BOL rok 2014? Proč se hlásíme již nyní? Abychom Vám popřáli krásné svátky!!! ... »

více novinek » Od maminek
Rodíme ONLINE: Ze zahraničí

Výsledky testu na těhotenskou cukrovku dopadly dobře a lepší zprávy přineslo i ultrazvukové vyšetření. ... »

Sazička po měsíci ne/hubnutí

Jak je na tom po měsíci Tereza? Proč jí přes 3 kila dole přibývá v těle tuku? Co na to odbornice? ... »

Vánoční tvoření - věnec z kouliček

Vyrobte si věnec z kouliček! Stačí Vám drát, kuličky a tavná pistole. ... »

více novinek » V diskuzním klubu
Nechce do školky

nas malej je rejpálek na jídlo, ale nastesti v nasi skolky dovazi jidlo z restaurace..jako jí jak v normální skolce, ale jídlo má chut :-). obcas ale na nej prijde taky plac, ze se mu tam nechce, ze b ... »

Šest věcí, které je potřeba mít doma, když děti marodí

Narazila jsem na článek, a musím se o něj podělit: http://www.milionovamama.cz/2014/11/sest-veci-ktere-je-potreba-mit-doma.html ... »

Praktický dárek k Vánocům

Kdyby Vás to zaujalo, připojuji odkaz: https://www.mall.cz/detske-teplomery/hartman-thermoval-duo-scan-darek?src=sug ... »