18. týden těhotenství

Co se děje s maminkou?

Ženy, které jsou již těhotné podruhé (popř. potřetí a více) mohou v tomto týdnu pocítit první pohyby svého miminka. Pokud jste těhotná poprvé, budete si muset ještě asi 2 týdny počkat.

Začínáte rovněž rychleji než doposud přibírat na váze, od tohoto období budete přibírat asi 0,5 kg týdně. Je tedy vhodné pravidelně cvičením posilovat páteř – předejdete tak nepříjemným obtížím. Nejjednodušším způsobem je navyknout si na správné držení těla!

Nezapomínejte též na vhodné obutí, boty na vysokém podpatku vyměňte co nejdříve za pohodlné boty na nízkém podpatku. Nejsou však vhodné ani boty zcela bez podpatku, u některých žen může dojít k propadání klenby nohy, a tím k velkým bolestem. Správnému obutí věnujte zvýšenou pozornost.

Přírůstek na váze v těhotenství

Je velmi individuální. Udává se průměrně asi 12 kg. Z toho připadá jen asi 3 až 4 kg na miminko, zbytek tvoří placenta, plodová voda, plodové obaly, zvýšený objem krve a celkový objem vody v těle, zvětšené prsy a zvětšená děloha.

Některé ženy přiberou v těhotenství i 20 a více kilogramů, a přesto nemusí mít problémy dostat se po porodu na svou původní váhu (či dokonce nižší).

Nijak se přírůstkem na váze nestresujte, jezte pestře a zdravě (hladovění rozhodně není na místě) a udržujte přiměřenou fyzickou aktivitu. Pokud přibíráte více, omezte mlsání a pití slazených nápojů, nepřejídejte se! Tvrzení, že musíte jíst za dva, není pravdivé.

Těhotenství a sport

Řada žen před tím, než otěhotní, aktivně sportuje. Po dobu těhotenství je dobré tyto sportovní aktivity konzultovat s porodníkem. Obecně se dá říci, že po dobu fyziologicky probíhajícího těhotenství je pohybová aktivita žádoucí. Naopak ženy, které mají těhotenství vedené jako rizikové, ženy s vícečetným těhotenstvím, ženy, které porodník sleduje pro krvácení, předčasné stahy a podobně, by měly nejdříve konzultovat své záměry s ošetřujícím lékařem. Sporty, které hrozí rizikem úrazu, je vhodné vynechat, stejně jako sporty spojené s většími otřesy, skoky nebo míčové hry. Stejně tak nelze doporučit výkonnostní sporty pro riziko nadměrného zvýšení tepové frekvence těhotné ženy a riziko srdečního přetížení.

Obecně doporučovaná je chůze, plavání, stretching, jóga. I ženám, které nebyly zvyklé na pravidelnou fyzickou aktivitu, se doporučuje začít alespoň s těhotenským cvičením. Porod je fyzická zátěž a je dobré na ni organizmus připravit. V rámci cvičení pro těhotné lze nacvičit uvolnění svalů, posílit svalové skupiny, lze natrénovat různé druhy dýchání, které pak u porodu dobře uplatníme. Cvičením lze zlepšit či zabránit bolestem zad, zlepšit držení těla, bránit deformaci nožní klenby a současně usnadnit návrat k původní postavě po porodu. Je vhodné se zapojit do některého z pořádaných kurzů pro těhotné v místě bydliště. Od cvičení lze očekávat kromě zlepšení fyzického stavu těhotné i dobrou psychickou pohodu. Současně lze v pořádaných kurzech potkat jiné těhotné ženy, se kterými je možné diskutovat těhotenské záležitosti a problémy.

Jak roste miminko?

Miminko rychle roste a velmi aktivně se pohybuje, neboť má v děloze nyní ještě dostatek místa. Na ultrazvuku jsou pohyby dobře vidět, prvorodičky je však většinou ještě necítí. Kůže plodu je velmi tenká, pokrytá lanugem, chybí tuková vrstva.

Veliký vývoj prodělává mozek, tvoří se mozková kůra.

Na končetinách jsou vytvořeny klouby, postupně se vyvíjí pevné kosti. S tím souvisí i tvorba sluchových kůstek (ve středním uchu), které začínají přenášet zvuk do vnitřního ucha – miminko začíná slyšet. Vnímá zvuk srdečních ozev matky, její hlas, hudbu… Hlasitého zvuku se může leknout. Nebojte se si s miminkem povídat nebo mu zpívat!

Plod měří od temene k zadečku asi 12 – 14 cm, váží přibližně 150 g.

Více si o průběhu celého těhotenství můžete přečíst na Babyonline.cz.

Za finální korekturu před zveřejněním v Těhotníčku.cz děkujeme MUDr. Romaně Gerychové. Ilustrace: MUDr. Petra Kubáčková.

Více o těhotenství najdete na: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi
Více o vývoji miminka najete na: http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka

Tým lékařů Babyonline.cz| 24.6.2011 v 14:49 VSTUP DO DISKUZE K TOMUTO OBDOBÍ
17. týden těhotenství 19. týden těhotenství

Nové články
 • Dobrou noc, zlatíčko :-)

    Dokončili jsme pokojíček, poslední dodělávkou byl obrázek Krtečka a kamarádů. Jelikož jsem člověk, kterého kreslící múza opravdu nepolíbila, hrozně jsem se toho bála. Zvolili jsme i poměrně složitý obrázek, ale dle šablony to šlo krásně, nakonec musím říci, že mě tvoření i bavilo a brouček přidal ruku k dílu a moc mi pomohl!   Už dlouho jsem přemýšlela, kdy zkusíme dát Sophinku prvně do velké postýlky. Tedy, ve velké postýlce v pokojíčku už nějakou dobu zdárně hajá, ale jen po obědě. Snažila jsem se správně načasovat spaní v pokojíčku v noci.   Nejprve jsem si stanovila lhůtu na polovinu těhotenství, ale čekali jsme obrázek a malovat se dalo jen v noci, když malá spinkala ve své dětské postýlce v ložnici. Lhůta se tedy posunula na dokončení obrázku. Jenže jsem neměla to srdce jí na noc do pokojíčku dát, prostě jsem si nechtěla připustit, že určité období v jejím a v mém životě končí. Je to "jen" přestěhování do pokojíčku, ale prostě jí už v noci nebudu mít vedle sebe. Nebudu slyšet, jak dýchá, jak se vrtí, že si cucá paleček... Lhůta se opět posunula, a to na období po Vánocích...   Jenže...   Obě jsme se rozstonaly. Sofča chytla jen rýmu a za tři dny byla v pořádku. Mně to šlo od rýmy, přes hlasivky, až do průdušnice a ve spojení s mým lehkým astmatem se léčení protáhlo na dva týdny a vlastně ještě kloudně neskončilo. Přes den je mi dobře, ale večer a v noci mám stále kašel a bohužel jsem svým kašláním budila i malou. Ta po probuzení nemohla pak usnout, takže jsme zdlouhavě uspávali a nakonec byli unavení všichni.   Lhůty, nelhůty... Rozhodnutí přišlo ráz, naráz a včera jsme prvně ukládali do postýlky v pokojíčku.   První sloku ukolébavky brala s humorem. U druhé koukala, zda to myslím vážně, začala vstávat a významně ukazovala ke dveřím, že jsme špatně, že tady se nespinká. Když jsem jí položila zpět do postýlky, asi jí došlo, že se mamka nespletla. Dozpívala jsem, rozloučila se, dala jí pusinku, zamávala a odešla, jako vždy. Čekala jsem, co bude...   Co bylo?   Klid....   Naprostý klid až do osmi ráno, kdy jsem jí šla sama vyzvednout a ona už byla vzhůru. Do postele si nastěhovala panenku a hrála si tam s ní.   Když se narodila a měla ohromné problémy s refluxem, vůbec jsme se kvůli tomu nevyspali. Po každém kojení se musela hodinu držet na rameni, jinak vyzvracela vše, co vypila. Bylo to neskutečně vyčerpávající období, ale nyní nám vrací to, co jsme pro ni udělali. Nenechali jsme jí trpět a sami jsme padali vyčerpáním, aby ona byla v pořádku. Myslím, že naše počáteční investice se nám mnohonásobně vrací a Sophinčino spinkání prostě nemá chybu! Jistě, když jí něco bolí, je nemocná, je jí horko nebo zima, ozve se. Ale pokud je vše v pořádku, tak spinká jako miminko :-).   Jsem na tebe hrdá, beruško! Jsi naše štěstíčko šikovný!  ... »

  spinisek | 25.11.2014 12:18:07

 • Vánoční focení a sraz s holkama z fotokurzu

  19.11.2014 Tak jsme se nakonec s holkama z kurzu focení domluvily - teda ne se všema, všem se to nehodilo - že se sejdeme u jedné a nafotíme si ty naše drobečky ve vánočním. Já osobně si myslím, že je lepší, že jsme se nesešly všechny, protože si nedokážu představit, jak by se tam vešlo sedm holek s tím, že většina má dvě a více dětí :oD.  Takže jsme se tam vlastně sešly tři se čtyřma dětma dohromady a i tak to bylo docela náročné. A pro mě to bylo poprvé, kdy jsem si mohla vyzkoušet nejen zrcadlovku, ale také jaké to je fotit s pravými fotografickými světly. Musím říct, že se mi oboje strašlivě, ale strašlivě moc líbilo!!! Stále si pohrávám s tím, koupit si zrcadlovku a tadyto mě ještě více nahlodalo. A ty světlo, prostě to byla úplně nová dimenze focení :o).  Ale hezky popořadě. Nejdřív jsme si dali kafíčko, trošku si popovídali. Přiznám se, že jsem sebou vzala babču, protože jsem si nebyla jistá, jak ty naše dva kluky uhlídám - jednoho fotit, tak nemůžu mít pod dozorem toho druhého, tak aby tam něco nevyvedl. A nakonec to dopadlo tak, že babča měla všechny děti na povel, protože jí poslouchali jak hodinky.  Pak už jsem byla neuvěřitelné nedočkavá a taky jsem si uvědomovala, že ty nejmenší děti začnou být utahané a to se pak vůbec, ale vůbec nic nenafotí a tak jsem holky popoháněla, abychom šly už do toho. Mohly jsme vybrat ze čtyř pozadí a mě se nejvíc líbilo to tmavě hnědé a byla jsem moc ráda, že i majitelka se pro něj rozhodla. Pak zapnula světýlka a fotila nejdřív ona, aby je nějak nastavila. Jen ty fotky byly dost přesvětlené. Mě půjčila odpalovačku a mohla jsem si fotit já na svém foťáčku a z toho vznikly opravdu krásné fotečky. Pak jsme začaly čachrovat se světly a tím jsme to trošku pokazily dle mého názoru. Halt to ještě neumíme a musíme to všechno teprva natrénovat, vychytat, ale to se poddá, já tomu věřím!!! A teď teda maličká ukázka (a jen mezi námi, už teď se moc těším na další slezinu:oD) ... »

  Buik | 21.11.2014 22:49:06

 • Pomalu jdeme do cíle

  20.11.2014 další ozvy a lékařské vyšetření. Pomalu se začínám otvírat, ale to už v tuto dobu vůbec nevadí. Stále více se těšíme na příchod našeho miminečka. ... »

  Kulikula | 21.11.2014 08:35:16

 • Mé první ozvy

  13.11. mě čekala další kontrola, kde jsem měla mé první ozvy. Uvědomila jsem si, že porod se blíží a já se těším stále více na mé malinké miminečko. Dobrá zpráva byla, že dítě je stále hlavičkou dole, tak snad to tak zůstane. ... »

  Kulikula | 19.11.2014 17:36:45

Nejčtenější články
 • Výbavička pro miminko

  Mou jedinou omluvou je, že máme věcičky po dvou dětech a ještě od hodných sestřenic a tet. Jinak si neumím ani vysvětlit, kde jsme toho tolik vzali. Sepsala jsem a se svýma modelkama Eliškou a Verunkou nafotila, co jsme pro naše mimčo přichystali. Kromě kočárku máme snad všechno. Oblečeníčka je opravdu hodně, po zkušenostech, kdy miminko ze všeho asi po 3-5 týdnech vyroste, opravdu stačí 6 bodyček, 4 dupačky, 2 kabátky, 2 overalky na spaní, pokud je zima a nějaká čepička, ponožky. Pokud děťátko věci zašpiní, je nejjednodušší večer během minutky vyprat. Plínky budem používat jednorázové, i přesto mi moje hodná babička postupně nakoupila asi 50 látkových, takže těch máme opravdu velkou zásobu. Máme asi 3 zavinovačky (úplně stačí 1) a perfektní je heboučká žirafí zavinovačka do autosedačky, tu jsme u poslední dcerky využili opravdu hodně. Postýlku máme v ložnici. Zvedli jsme ji do nejvyšší polohy, ať se nemusím k miminku moc naklánět. K postýlce dáme ještě chůvičku. Polštářky a peřinka jsou zezačátku spíš jako dekorace a aby na miminko nefoukalo. Povlečení jsme ušili nové se starší dcerkou, kapsář je výborný na plínky, náhradní oblečení, dudlík a krém, hned je všechno v noci po ruce. Proutěný koš bude mít miminko v obýváku, aby mělo kde spát a odpočívat ve dne. Koš nám půjčila babička a konstrukci na kolečkách vyrobil šikovný tatínek. Koš vydrží asi do 3 měsíců, potom už se bude batolit na dece. V košíku se zatím usadily hračky, které mají dvě starší dcerky nachystané pro miminko do porodnice. Až se děťátko narodí, určitě sestřičkám taky nějaké hračky na památku přinese. Vaničku jsme koupili novou i s molitanovou koupací podložkou, přebalovací podložku máme ještě po Elišce. Na kojení a jako ohrádku pro mimčo je nachystaný krásný kojící polštář s puntíkama, který jsem vyhrála jako dárek od Mamaja group za článek v Těhotníčku. Autosedačka – vajíčko je po mladší dcerce, uvnitř je vložka pro novorozence. Koupili jsme taky nosítko, nejvíc se zalíbilo Eli, takže už víme, kdo bude prďolku nosit. Kosmetiku i potřebné věci z lékárny už máme taky nakoupené. Moc jsme to nepřeháněli, i tak je toho dost. Uvidíme, co bude miminku nejvíce vyhovovat a později dokoupíme. ... »

  jezurka | 11.06.2012 11:20:35

 • Dovolená s bříškem

  „A kdy jako pojedeme na dovolenou?!??“ To byl první a nejdůležitější dotaz mého manžela, když se dozvěděl, že konečně čekáme miminko. Protože bydlíme v horách, neumí si léto bez alespoň dvou týdnů na prosluněné pláži, představit. Nevím, jestli si uvědomil, že za početí našeho broučka může taky on, ale dával to za vinu mě, že jsem naplánovala špatně termín.  „Tak já pojedu sám s holkama“ bylo jeho poslední rozhodnutí, když si uvědomil, že červencové miminko do Chorvatska opravdu vláčet nemůže. Na to jsem hodně zvědavá. Je nervní, jen když jedeme pár kilometrů a Verunka není zrovna naladěná na cestování. Nakonec jsme po dlouhých debatách zamítli i leteckou dovolenou do tropů – nějak se mi do toho s bříškem a dvěma dětmi nechtělo a rozhodli jsme se jet na prodloužený víkend do Aquaparku Babylon v Liberci. Jelo nás šest – já, tatínek, Eliška 9, Verunka 2, neteř Terezka 9 a brouček dobře schovaný v bříšku. Cesta autem byla dlouhá, ale i když už jsem byla ve 23tt, přežili jsme ji s miminkem dobře. S bříškem se nastupuje do auta hůř. Vyplatilo se taky vzít si pod záda polštářek. Na recepci hotelu jsou na rodiny s dětmi zvyklí. Nabídli nám krásný rodinný dvoupokoj, takže jsem mohla s mimčem v jednom pokoji odpočívat a v druhém si hrály holky. Doporučuji naši vychytávku – vymysleli jsme jim bojovku, která je každý den na nějakou dobu zabavila běháním po celém Babylonu. Dostali objevitelské deníčky a plnili různé úkoly, zjišťovali legendu o Babylonu, kreslili obrázky a zkoumali okolí. Tak jsme my měli čas i na odpočinek a další zábavné činnosti :)   Jako těhulka jsem si nejvíce užila hotelové snídaně. Veliký raut, kde byl výběr jídla od teplé snídaně, masa, vajíček, zapékané zeleniny, salátů, obložených mís, zeleniny, až po různé druhy müsli, jogurtů, koblih, buchet, ovocných salátů a dalších pochoutek. Na snídani jsme strávili spoustu času a s bříškem mi nebylo ani trapné zkusit od všeho něco, aspoň jsem vše mohla svést na těhotenské chutě. Dny jsme trávili nejvíce v aquaparku. Nasoukala jsem bříško do plavek a užívali jsme si vodních atrakcí. Miminku se ve vodě moc líbilo, plavání i lenošení v různých zákoutích aquaparku bylo příjemné. Hodně času jsme strávili ve vířivkách s teplou vodou. Jediné, co mimču moc nevyhovovalo, byly sauny. Taky jsme si samozřejmě netroufli na tobogány. Protože jsme schválně pro dovolenou vybrali jarní prázdniny a ne víkend, nebylo ve vodě moc lidí a taky jsme měli k dispozici spoustu volných lehátek na odpočinek. Když nás vodní svět přestal bavit, zašli jsme si do IQ parku a Lunaparku, kde se vyřádili hlavně děti. Já s miminkem povýšila na roli hlavního fotografa a dodavatele svačinek. S bříškem se totiž na kolotoč ani do autíčka vlézt nedá. Večeře v dinner bufetu byla opět záběr. Snažili jsme se jíst střídmě, ale takovému výběru jídel se nedalo odolat. Vyzkoušeli jsme spoustu dobrůtek, nakonec jsme si dali zmrzlinový pohár a odkulili jsme se do pokoje. Zvláštní bylo, že ač jsme my dospělí byli zralí na spaní, děti chytly druhý dech a vyžadovaly zábavu. Takže jsme se rozdělili. Tatínek dostal na starost holky a já mimčo. Starost o drobečka v bříšku byla jednoduchá – otáčet se na správnou stranu, ať si může hezky kopat a občas pohladit nebo poškrábat na zádičkách. Dovolenou v aquaparku jsme si moc užili a nastávajícím maminkám doporučuji! Až se brouček v létě narodí, zeptám se ho, jak se mu v Babylonu líbilo :) ... »

  jezurka | 23.04.2012 00:37:08

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

Nejlépe hodnocené
 • Maminka

  Maminka Moje nejoblíbenější členka rodiny. Hraje si semnou na schovávanou, pokud se nudím a začnu se krapet vrtět, hned mě začne hladit a utěšovat. Pokud náhodou se zabývá něčím jiným, po chvilce mé snahy narovnat si nohu v koleni ihned nastává první fáze hlazení a utěsování. Prostě nám to klape:) Také si semnou ráda povídá a ujišťuje mě, že v noci se prý má spát. Chacha, to jí ještě vysvětlím. Všude ticho a tma jako v kostele a já bych měl nevyužít té skvělé šance na nové taneční číslo?? Rád poslouchám její hlas a ještě radši bych už konečně viděl, jak vlastně vypadá. Bude se mi líbit? Jaké má oči? Vlasy? S postavou prý nic moc, vzhledem k tomu že každý kdo k ní v posledních týdnech přijde tak tvrdí, že má velké břicho. Ale nevadí. Budu jí mít rád tak i tak. O tom jestli se budu líbit já jí, o tom nepochybuju. Jsem totiž ohromnej fešák. Nevím sice jak to poznala, ale odhalila že mám pindíka. Asi jí to práskla ta zrádkyně doktorka. Jsem holt chlap a protože jsem parádně ješitnej, nebudu se ukazovat jen tak kdekomu. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:28:40

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Jak na to

  "Potvoráci",oslovili jsme něžně s manželem své dva potomky,budete mít ještě jednoho bratříčka,nebo sestřičku.Oba potomci(4 a 5 let)se zarazili,nasadili výraz nasvědčující tomu,že se zrovna pokoušejí vyvrátit teorii relativity a po chvíli vydali jasný povel.Naše holčička chce  sestřičku,kluk pro změnu brášku.Jako bych to netušila.No nic,hlavně že se myšlence jako takové nijak nebrání.Maličkosti už přeci jen nějak doladíme. Uplynulo pár týdnů a já vím  naprosto přesně,že ten další potomek bude holčička.Nezbývá tedy nic jiného,než to oznámit potvorákům.Ach,díky Bože za mužskou ješitnost projevující se už v ranném věku.Stačilo našemu chlapečkovi polichotit,vysvětlit mu jak je bezvadné,že bude náš jediný princ a určitě si s dvěma holkama poradí. Od té chvíle má náš malý vetřelec jméno Janička a oba starší sourozenci se každou chvíli ptají,kdy že už bude to miminko.Mají smůlu,ještě si 5 měsíců počkají. ... »

  Val.J35 | 11.04.2012 07:13:17

Nejnovější diskuze
 • Létající jóga

  Nene, to se neboj :) neřekla bych, že je tam potřeba nějaká extra fyzička, je to v pohodě :-) a neví ani o tom, že by odtama někdo vypadl :-D :-D moc se toho bojíš, trochu relax to chce, je to faj a zábava, ne stres :-) jestli se sama třeba bojíš, můžeme jít klidně spolu, mrkni na rozvrh, co se ti hodí http://poledance-praha.isportsystem.cz/ a pk mi třeba napiš do soukromých zpráv, když budeš chtít a můžem vyrazit :-) ... »

  Bohyně | 26.11.2014 21:23:52

 • Antibakteriální vysavač

  ale stejně když to máš zapnuté, tak nemůže to z toho nějak vyzařovat?? :-O ale tak snad je to v pohodě, když to říkáš... :-) jo a teď se dívám na ty stránky a jsou tam různé typy, některý má třeba vibrační klepač a některý kartáč, jaký je v tom rozdíl, nebo co máš přesně ty? :-) ... »

  Cukrkandl | 26.11.2014 17:31:06

 • Rekvalifikační kurz

  jasně, že se to naučíš dobře, od toho to je ;-) ale jo, vím jak to myslíš, ale je to právě v pohodě v tomto ohledu - jednak je tam máo lidí asi tři nebo čtyři, potom jsou dvě hodiny teorie a pak je asi pět a půl hodiny praxe a hnes přímo si to zkoušíš na člověku, takže super :-D jo a to je jediná věc, co si musíš \"vzít\" s sebou - nějakou známou nebo tak jako modelku na ty řasy :-) ... »

  Klapuska | 25.11.2014 23:49:43

 • Těhotenské svatební šaty

  dobře dobře :-) děkuji moc, teď jsem se ješt dívala a mají tam i pěkné kožíšky nebo bolerka, to by se mi taky mohlo hodit, protože budeme mít svatbu v únoru a to předpokládám ještě (nebo už zase? :-D) bude pěkná zima :-D ... »

  MáříOple | 25.11.2014 17:17:45

více novinek » Z redakce
Krvácení po pohlavním styku

Poslední dobou po pohlavním styku často krvácím a poté mívám výtok. Čím to může být? ... »

Farmakologické ukončení těhotenství

Potratová pilulka. Kde se dá koupit? Menzes po užití pilulky. Následné otěhotnění. Cena pilulky. ... »

Gynekologická poradna

Mohu být i přes negativní výsledek krevního testu těhotná? ... »

více novinek » Od maminek
Jak na Vánoce nakupovat se slevou?

Chcete nakoupit beze spěchu a smysluplně? Výhodné koupě najdete na www.slevovekody.cz. ... »

Srdíčko z proutí

Dnes přinášíme návod na výrobu srdíčka z proutí. Udělejte si krásnou výzdobu na dveře! ... »

Nová soutěž s Báječnou školkou

Zasoutěžte si Vy i Vaše děti o nové číslo časopisu Báječná školka ... »

více novinek » V diskuzním klubu
Prosím co nejvíc zkušeností

Z kazdeho suseni vylevam pul az litr vody, ktera by se pri beznem suseni vyparila do prostoru. Jestli to mate mokre az takhle, tak susicka neuskodi, ale na mokre fleky na zdech by pomohl spis odvlhcov ... »

odstranění nosní mandle

na tu poruchu se ti zeptám tety ta dělá na anestetii,ale nemyslím si.Třeba má jen prostě \"své dny\",znáš to jak to ty děti mají   ... »