18. týden těhotenství

Co se děje s maminkou?

Ženy, které jsou již těhotné podruhé (popř. potřetí a více) mohou v tomto týdnu pocítit první pohyby svého miminka. Pokud jste těhotná poprvé, budete si muset ještě asi 2 týdny počkat.

Začínáte rovněž rychleji než doposud přibírat na váze, od tohoto období budete přibírat asi 0,5 kg týdně. Je tedy vhodné pravidelně cvičením posilovat páteř – předejdete tak nepříjemným obtížím. Nejjednodušším způsobem je navyknout si na správné držení těla!

Nezapomínejte též na vhodné obutí, boty na vysokém podpatku vyměňte co nejdříve za pohodlné boty na nízkém podpatku. Nejsou však vhodné ani boty zcela bez podpatku, u některých žen může dojít k propadání klenby nohy, a tím k velkým bolestem. Správnému obutí věnujte zvýšenou pozornost.

Přírůstek na váze v těhotenství

Je velmi individuální. Udává se průměrně asi 12 kg. Z toho připadá jen asi 3 až 4 kg na miminko, zbytek tvoří placenta, plodová voda, plodové obaly, zvýšený objem krve a celkový objem vody v těle, zvětšené prsy a zvětšená děloha.

Některé ženy přiberou v těhotenství i 20 a více kilogramů, a přesto nemusí mít problémy dostat se po porodu na svou původní váhu (či dokonce nižší).

Nijak se přírůstkem na váze nestresujte, jezte pestře a zdravě (hladovění rozhodně není na místě) a udržujte přiměřenou fyzickou aktivitu. Pokud přibíráte více, omezte mlsání a pití slazených nápojů, nepřejídejte se! Tvrzení, že musíte jíst za dva, není pravdivé.

Těhotenství a sport

Řada žen před tím, než otěhotní, aktivně sportuje. Po dobu těhotenství je dobré tyto sportovní aktivity konzultovat s porodníkem. Obecně se dá říci, že po dobu fyziologicky probíhajícího těhotenství je pohybová aktivita žádoucí. Naopak ženy, které mají těhotenství vedené jako rizikové, ženy s vícečetným těhotenstvím, ženy, které porodník sleduje pro krvácení, předčasné stahy a podobně, by měly nejdříve konzultovat své záměry s ošetřujícím lékařem. Sporty, které hrozí rizikem úrazu, je vhodné vynechat, stejně jako sporty spojené s většími otřesy, skoky nebo míčové hry. Stejně tak nelze doporučit výkonnostní sporty pro riziko nadměrného zvýšení tepové frekvence těhotné ženy a riziko srdečního přetížení.

Obecně doporučovaná je chůze, plavání, stretching, jóga. I ženám, které nebyly zvyklé na pravidelnou fyzickou aktivitu, se doporučuje začít alespoň s těhotenským cvičením. Porod je fyzická zátěž a je dobré na ni organizmus připravit. V rámci cvičení pro těhotné lze nacvičit uvolnění svalů, posílit svalové skupiny, lze natrénovat různé druhy dýchání, které pak u porodu dobře uplatníme. Cvičením lze zlepšit či zabránit bolestem zad, zlepšit držení těla, bránit deformaci nožní klenby a současně usnadnit návrat k původní postavě po porodu. Je vhodné se zapojit do některého z pořádaných kurzů pro těhotné v místě bydliště. Od cvičení lze očekávat kromě zlepšení fyzického stavu těhotné i dobrou psychickou pohodu. Současně lze v pořádaných kurzech potkat jiné těhotné ženy, se kterými je možné diskutovat těhotenské záležitosti a problémy.

Jak roste miminko?

Miminko rychle roste a velmi aktivně se pohybuje, neboť má v děloze nyní ještě dostatek místa. Na ultrazvuku jsou pohyby dobře vidět, prvorodičky je však většinou ještě necítí. Kůže plodu je velmi tenká, pokrytá lanugem, chybí tuková vrstva.

Veliký vývoj prodělává mozek, tvoří se mozková kůra.

Na končetinách jsou vytvořeny klouby, postupně se vyvíjí pevné kosti. S tím souvisí i tvorba sluchových kůstek (ve středním uchu), které začínají přenášet zvuk do vnitřního ucha – miminko začíná slyšet. Vnímá zvuk srdečních ozev matky, její hlas, hudbu… Hlasitého zvuku se může leknout. Nebojte se si s miminkem povídat nebo mu zpívat!

Plod měří od temene k zadečku asi 12 – 14 cm, váží přibližně 150 g.

Více si o průběhu celého těhotenství můžete přečíst na Babyonline.cz.

Za finální korekturu před zveřejněním v Těhotníčku.cz děkujeme MUDr. Romaně Gerychové. Ilustrace: MUDr. Petra Kubáčková.

Více o těhotenství najdete na: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi
Více o vývoji miminka najete na: http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka

Tým lékařů Babyonline.cz| 24.6.2011 v 14:49 VSTUP DO DISKUZE K TOMUTO OBDOBÍ
17. týden těhotenství 19. týden těhotenství

Nové články
 • Zoo a kurz focení

  20.9.2014 Nedávno jsme se vydali do zoo. Mára jako tradičně nezklamal a pobíhal od popelnice k popelnci a co se zvířátek týče, tak se mu asik nejvíc líbil slon a žirafa, kteří jsou takřka u vchodu do zoo a pak už jen listí, kamínky, písek, voda :oD jo a korunky z mincomatu se zvířátky. Moc často teď do zoo nechodíme, je to i z důvodu poměrně vysokého vstupného. Ale kamarádka si pořídila permici, půjčila nám ji a tak jsme si tam jednou vyšli. U vstupu jsem zjistila, že dárci krve mají vstup zdarma a tak jsem nejen se nejen z toho důvodu také rozhoupala a stala se dárcem (chtěla jsem to udělat už dlouho, v době, kdy začaly chodit i kamarádky, ale to jsem nejdřív byla těhotná, pak jsem kojila a pak jsem byla opět těhotná, takže to vyšlo až teď). Je fakt, že teď tedy mám vstup zdarma, ale opravdu tam nejsme tak říkajích denním návštěvníkem. Děti to mají do věku tří let také zdarma, ale i tak. Mno, ale zpátky k tématu, zároveň jsem se přihlásila do kurzu focení. A jelikož instruktorka rozhodla, že si vyzkoušíme focení dětí a vyrazíme s nimi do zoo, věděla jsem, že mě čeká úmorná práce. Nejen, že ten náš čipera nikde nezastaví, abych ho mohla solidně vyfotit, ale bude se tam nudit, předvádět a o to víc řádit.  Nebyla jsem daleko od pravdy! Shodou okolností ten den byla jízda veteránů, takže se chvíli bavil tím, že koukal na autíčka, tramvaje a staré busy, ale to ho omrzelo. Pak chtěl okamžitě do zoo a okamžidě korunku z mincomatu, ale aby mi někde postál, usmál se nebo něco podobného. Ostatní maminy na tom byli líp. Měli starší děti, které více spolupracovali. Vlastně Náš Luky a Mára tam byli nejmladší. Nicméně za tu hodinu a půl mučení se podařilo udělat pár foteček, takže se podělím ... ale jsou zatím bez úprav - až další hodina se má věnovat upravováním, tak jsem zvědavá, co nového se tam dozvím:oD ... »

  Buik | 22.09.2014 21:58:16

 • Za zvířátky

  21.9.2014 Tak jsme se zase jednou rozhodli, že tu naší omladinu budeme vzdělávat a to v tom, jaká zvířátka žijí na statku :oD. Odpoledne, hned potom, co se Mára vzbudil, jsme vyrazili za našima známýma, kteří mají statek za kopcem. Jak já říkám, chovají tam kde co, to se bude určitě klukům moc líbit. Přiznávám, že hlavní záměr naší cesty spočíval v tom, že jsme jim chtěli ukázat malá prasátka, ale já bych řekla, že je nadchlo něco úplně jiného.  Když jsme dorazili na místo, zrovna "teta" přijela také autem domů a jak jí Mára zbystřil, úplně se zamiloval. Strejda zatím kydal kravičkám a volům, takže Mára byl ochoten ihned pomáhat. Ale to jsem ho hnala, protože u tak velkých zvířat nikdy nevíte, co je napadne a stačilo by jedno šlápnutí, jedno kopnutí a nechci ani domýšlet. Protože jsme prcky vzali nejdřív na pštrosy. Jeden tam pobíhal tak říkajíc na dosah, takže si ho mohl Mára hezky prohlédnout. Docela se mu líbil, ale když se k němu začal naklánět a chtěl mu podat travičku, tak jsem ho bohužel taky hnala, protože vím, co tyto potvůrky dovedou. Pak Mára zahlédl kočičku a od té doby .... jak to tak bývá ... jsem o něm skoro nevěděla. Honil jí tam a jelikož tato kočička byla asi na takové věci zvyklá, tak před ním ani neutíkala, takže on byl neuvěřitelně šťastný a my vlastně taky. Pak dorazila už převlečená teta a začala dávat prasnicím a po chvíli i prasátkům baštu. Mára za ní vběhl do chlívku, ale hned mezi dveřmi se zastavil a s otevřenou pusou koukal na prasnici. Teda i já byla překvapená, jak je ohromná. Rejdila si tam čumáčkem v korýtku a mlaskala až uši zaléhaly. Malí čuníci si také chrochtali blahem, byli už od maminky odděleni, aby je nezalehla. Pak tam Mára objevil pipinky a v tu chvíli už jsem opravdu přišla o synátora, protože už ani nevnímal, že na něj mluvíme, že po něm něco chceme. Prostě jen koukal, koukal a koukal ... a taky se kochal, kochal a kochal. Jako bonus jsme ho ještě vzali na koníky, ale to už chtěl zase zpátky na prasátka a k volečkům. Strejda zrovna dával volečkům trávu a jak to Mára viděl, okamžitě tam na louce začal rvát trávu a hrnul se za ním, aby pomohl a přidal také nějakou baštu. Ale v tu chvíli šel kolem honje, uklouzlo mu to a ona tam buchnul. Strejda i táta se mu začali strašlivě smát a hned mu říkali, že hodně smrdí a jemu to bylo tak líto, že se tam dal do pláče. Ještě mu říkali, počkej, až to uvidí máma, ta ti dá na prdelínu. A tak jsem se přihnala a říkám "co bulíš, sundej kalhoty, sundej bundu, neboj pračka to vypere a z nich si nic nedělej, oni tomu vůbec nerozumněj". Takže se uklidnil, sundal všechno mokré a zase tam běhal :oD. Ale to už bylo na čase, abychom zvedli kotvy a tak jsem Máru navlékla do své mikiny, dali jsme ho do auta a vyrazili na cestu dom. Lukáška celou dobu nosil tatínek, všechno bedlive pozoroval a co víc, všechno také hezky komentoval :oD ... úplně se děsím, že on bude to díte, co chvíli pusu nezavře :oD. ... »

  Buik | 22.09.2014 21:29:35

 • Elektrická motorka

  Holky, zajímal by mě váš názor, naše babča (tchýně :oD) dala tomu našemu dvou a půl letému skřítkovi takovou tu elektrickou motorku. Sice je hezky barevná, to žádná, ale jaký je váš názor na takovéto hračky pro tak malá děti. Já samozřejmě nesměla říct ani popel, ale já si myslím, že je to naprostá zbytečnost. Já osobně bych chtěla, aby můj skřítek raději běhal, skákal, odrážel se, než si vozil prdelku na motorce :o(. A ještě jedna věc, on je to strašlivej strašpytel. Babča ho na tom chtěla vidět. Já ji sice rovnou řekla, že on na to nevleze, ale pak jsem se i já snažila ho oblbnout, aby na ní sedl a jel. Vím, jak na něj - prostě jsem na ní šoupla toho mladšího, popojelo se s ním a se slovy "a teď Marečku ty buď tak hodný, sedni si na motorku, ať si tě může maminka vyfotit" se tam posadil i ten druhej a párkrát se nechal svíst, mno :oD. A další věc, ani netuším, na kolik nás vlastně ta věcička přijde, kolik to má takovou spotřebu energie :oD a ještě jedna věc, kterou taky netuším, kam s tím :oD. Zatím jsem rozhodla, že to zůstane u babči, my sklep máme plný a v bytě mají kluci už tolik "krámů" od babičky, že fakt nevím, kam s tím. Měla jsem takovou radost, když jsem teď začala vytahovat klasickou tatrovku a když se mu líbilo jezdit jak na ní, tak ji strka a nebo tahat za provázek a bojím se, že s tím bude amen. ... »

  Buik | 16.09.2014 23:01:50

 • první prozitky těhotenství

  Šílená radost a pocit blaženosti když jsem se dozvěděla,že s přítelem čekáme miminko :). Druhou kontrolu už mám za sebou ..už se moc těšíme až uslysíme srdícko a budem mít první fotku. neskutečně štastná ... »

  trubacova | 12.09.2014 01:49:31

Nejčtenější články
 • Výbavička pro miminko

  Mou jedinou omluvou je, že máme věcičky po dvou dětech a ještě od hodných sestřenic a tet. Jinak si neumím ani vysvětlit, kde jsme toho tolik vzali. Sepsala jsem a se svýma modelkama Eliškou a Verunkou nafotila, co jsme pro naše mimčo přichystali. Kromě kočárku máme snad všechno. Oblečeníčka je opravdu hodně, po zkušenostech, kdy miminko ze všeho asi po 3-5 týdnech vyroste, opravdu stačí 6 bodyček, 4 dupačky, 2 kabátky, 2 overalky na spaní, pokud je zima a nějaká čepička, ponožky. Pokud děťátko věci zašpiní, je nejjednodušší večer během minutky vyprat. Plínky budem používat jednorázové, i přesto mi moje hodná babička postupně nakoupila asi 50 látkových, takže těch máme opravdu velkou zásobu. Máme asi 3 zavinovačky (úplně stačí 1) a perfektní je heboučká žirafí zavinovačka do autosedačky, tu jsme u poslední dcerky využili opravdu hodně. Postýlku máme v ložnici. Zvedli jsme ji do nejvyšší polohy, ať se nemusím k miminku moc naklánět. K postýlce dáme ještě chůvičku. Polštářky a peřinka jsou zezačátku spíš jako dekorace a aby na miminko nefoukalo. Povlečení jsme ušili nové se starší dcerkou, kapsář je výborný na plínky, náhradní oblečení, dudlík a krém, hned je všechno v noci po ruce. Proutěný koš bude mít miminko v obýváku, aby mělo kde spát a odpočívat ve dne. Koš nám půjčila babička a konstrukci na kolečkách vyrobil šikovný tatínek. Koš vydrží asi do 3 měsíců, potom už se bude batolit na dece. V košíku se zatím usadily hračky, které mají dvě starší dcerky nachystané pro miminko do porodnice. Až se děťátko narodí, určitě sestřičkám taky nějaké hračky na památku přinese. Vaničku jsme koupili novou i s molitanovou koupací podložkou, přebalovací podložku máme ještě po Elišce. Na kojení a jako ohrádku pro mimčo je nachystaný krásný kojící polštář s puntíkama, který jsem vyhrála jako dárek od Mamaja group za článek v Těhotníčku. Autosedačka – vajíčko je po mladší dcerce, uvnitř je vložka pro novorozence. Koupili jsme taky nosítko, nejvíc se zalíbilo Eli, takže už víme, kdo bude prďolku nosit. Kosmetiku i potřebné věci z lékárny už máme taky nakoupené. Moc jsme to nepřeháněli, i tak je toho dost. Uvidíme, co bude miminku nejvíce vyhovovat a později dokoupíme. ... »

  jezurka | 11.06.2012 11:20:35

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Dovolená s bříškem

  „A kdy jako pojedeme na dovolenou?!??“ To byl první a nejdůležitější dotaz mého manžela, když se dozvěděl, že konečně čekáme miminko. Protože bydlíme v horách, neumí si léto bez alespoň dvou týdnů na prosluněné pláži, představit. Nevím, jestli si uvědomil, že za početí našeho broučka může taky on, ale dával to za vinu mě, že jsem naplánovala špatně termín.  „Tak já pojedu sám s holkama“ bylo jeho poslední rozhodnutí, když si uvědomil, že červencové miminko do Chorvatska opravdu vláčet nemůže. Na to jsem hodně zvědavá. Je nervní, jen když jedeme pár kilometrů a Verunka není zrovna naladěná na cestování. Nakonec jsme po dlouhých debatách zamítli i leteckou dovolenou do tropů – nějak se mi do toho s bříškem a dvěma dětmi nechtělo a rozhodli jsme se jet na prodloužený víkend do Aquaparku Babylon v Liberci. Jelo nás šest – já, tatínek, Eliška 9, Verunka 2, neteř Terezka 9 a brouček dobře schovaný v bříšku. Cesta autem byla dlouhá, ale i když už jsem byla ve 23tt, přežili jsme ji s miminkem dobře. S bříškem se nastupuje do auta hůř. Vyplatilo se taky vzít si pod záda polštářek. Na recepci hotelu jsou na rodiny s dětmi zvyklí. Nabídli nám krásný rodinný dvoupokoj, takže jsem mohla s mimčem v jednom pokoji odpočívat a v druhém si hrály holky. Doporučuji naši vychytávku – vymysleli jsme jim bojovku, která je každý den na nějakou dobu zabavila běháním po celém Babylonu. Dostali objevitelské deníčky a plnili různé úkoly, zjišťovali legendu o Babylonu, kreslili obrázky a zkoumali okolí. Tak jsme my měli čas i na odpočinek a další zábavné činnosti :)   Jako těhulka jsem si nejvíce užila hotelové snídaně. Veliký raut, kde byl výběr jídla od teplé snídaně, masa, vajíček, zapékané zeleniny, salátů, obložených mís, zeleniny, až po různé druhy müsli, jogurtů, koblih, buchet, ovocných salátů a dalších pochoutek. Na snídani jsme strávili spoustu času a s bříškem mi nebylo ani trapné zkusit od všeho něco, aspoň jsem vše mohla svést na těhotenské chutě. Dny jsme trávili nejvíce v aquaparku. Nasoukala jsem bříško do plavek a užívali jsme si vodních atrakcí. Miminku se ve vodě moc líbilo, plavání i lenošení v různých zákoutích aquaparku bylo příjemné. Hodně času jsme strávili ve vířivkách s teplou vodou. Jediné, co mimču moc nevyhovovalo, byly sauny. Taky jsme si samozřejmě netroufli na tobogány. Protože jsme schválně pro dovolenou vybrali jarní prázdniny a ne víkend, nebylo ve vodě moc lidí a taky jsme měli k dispozici spoustu volných lehátek na odpočinek. Když nás vodní svět přestal bavit, zašli jsme si do IQ parku a Lunaparku, kde se vyřádili hlavně děti. Já s miminkem povýšila na roli hlavního fotografa a dodavatele svačinek. S bříškem se totiž na kolotoč ani do autíčka vlézt nedá. Večeře v dinner bufetu byla opět záběr. Snažili jsme se jíst střídmě, ale takovému výběru jídel se nedalo odolat. Vyzkoušeli jsme spoustu dobrůtek, nakonec jsme si dali zmrzlinový pohár a odkulili jsme se do pokoje. Zvláštní bylo, že ač jsme my dospělí byli zralí na spaní, děti chytly druhý dech a vyžadovaly zábavu. Takže jsme se rozdělili. Tatínek dostal na starost holky a já mimčo. Starost o drobečka v bříšku byla jednoduchá – otáčet se na správnou stranu, ať si může hezky kopat a občas pohladit nebo poškrábat na zádičkách. Dovolenou v aquaparku jsme si moc užili a nastávajícím maminkám doporučuji! Až se brouček v létě narodí, zeptám se ho, jak se mu v Babylonu líbilo :) ... »

  jezurka | 23.04.2012 00:37:08

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

Nejlépe hodnocené
 • Maminka

  Maminka Moje nejoblíbenější členka rodiny. Hraje si semnou na schovávanou, pokud se nudím a začnu se krapet vrtět, hned mě začne hladit a utěšovat. Pokud náhodou se zabývá něčím jiným, po chvilce mé snahy narovnat si nohu v koleni ihned nastává první fáze hlazení a utěsování. Prostě nám to klape:) Také si semnou ráda povídá a ujišťuje mě, že v noci se prý má spát. Chacha, to jí ještě vysvětlím. Všude ticho a tma jako v kostele a já bych měl nevyužít té skvělé šance na nové taneční číslo?? Rád poslouchám její hlas a ještě radši bych už konečně viděl, jak vlastně vypadá. Bude se mi líbit? Jaké má oči? Vlasy? S postavou prý nic moc, vzhledem k tomu že každý kdo k ní v posledních týdnech přijde tak tvrdí, že má velké břicho. Ale nevadí. Budu jí mít rád tak i tak. O tom jestli se budu líbit já jí, o tom nepochybuju. Jsem totiž ohromnej fešák. Nevím sice jak to poznala, ale odhalila že mám pindíka. Asi jí to práskla ta zrádkyně doktorka. Jsem holt chlap a protože jsem parádně ješitnej, nebudu se ukazovat jen tak kdekomu. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:28:40

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Jak na to

  "Potvoráci",oslovili jsme něžně s manželem své dva potomky,budete mít ještě jednoho bratříčka,nebo sestřičku.Oba potomci(4 a 5 let)se zarazili,nasadili výraz nasvědčující tomu,že se zrovna pokoušejí vyvrátit teorii relativity a po chvíli vydali jasný povel.Naše holčička chce  sestřičku,kluk pro změnu brášku.Jako bych to netušila.No nic,hlavně že se myšlence jako takové nijak nebrání.Maličkosti už přeci jen nějak doladíme. Uplynulo pár týdnů a já vím  naprosto přesně,že ten další potomek bude holčička.Nezbývá tedy nic jiného,než to oznámit potvorákům.Ach,díky Bože za mužskou ješitnost projevující se už v ranném věku.Stačilo našemu chlapečkovi polichotit,vysvětlit mu jak je bezvadné,že bude náš jediný princ a určitě si s dvěma holkama poradí. Od té chvíle má náš malý vetřelec jméno Janička a oba starší sourozenci se každou chvíli ptají,kdy že už bude to miminko.Mají smůlu,ještě si 5 měsíců počkají. ... »

  Val.J35 | 11.04.2012 07:13:17

Nejnovější diskuze
 • Složení těla - vyšetření

  Super, tak to vypadá nadějně! snažila jsem se hledat nějaké webovky, je to toto ono http://royalday.cz/ ? :-) a pokud ano, tak tm teď asi má údajně být nějaká akce na hubnoucí program??? je to možné :-D to je dobrá náhoda, podívej http://royalday.cz/wp-content/uploads/2014/09/poukaz_3+1_tyden_137x80mm-02.jpg :-) ... »

  Sušinka | 28.09.2014 03:55:24

 • Antibakteriální vysavač

  Ahoj, jsem celkem dost velký alergik a uvažuju o pořízená antibakteriálního vysavače, nemáte prosím někdo zkušenost? jestli to opravdu pomáhá, nebo je to jen nějaká reklamní kachna zase? budu ráda za každou vaši zkušenost a tip, díky =) ... »

  Cukrkandl | 27.09.2014 23:32:54

 • No to je pravda, já jsem právě...

  vě slyšela, že se všude docela dlouho čeká, dívala jsem se na jejich stránky, vypadá to, že mají dobré výsledky, zkusím si tam příští týden zavolat a uvidím, co mi řeknou. Každop ... »

  Dianna | 27.09.2014 21:59:04

 • Cestovní postýlka

  Ahoj, my máme takovou skládací od CAM, je dobrá protože má i stříšku proti sluníčku, síťku proti hmyzu a dá se z ní udělat i provizorní přebalovací podložka :-) a navíc je hrozně pěkná, myslím, že dcerce se tam líbí a složená je za chviličku- jo ještě taška k tomu je, kam to jen šupneš :-) http://www.funbaby.cz/catalog/product/view/id/8093/s/cam-daily-plus-2014-col-216/category/73/ :-) ... »

  Kuskus | 27.09.2014 21:41:06

více novinek » Z redakce
Chat o očkování skončil:

Zodpovězeno celkem 11 dotazů o podzimním očkování, očkování dětí i Ebole! ... »

Separační úzkost

Dcera chce pouze mě. Nezvládnu ani uvařit oběd. Jakmile se od ní vzdálím, kňourá. Co mám dělat? ... »

Homeopatika v těhotenství

Homeopatika na chřipku, bolest v krku, rýmu, hlasivky, kašel, na nevolnost, na podporu kojení, na zastavení laktace. Jak užívat homeopatika, dávkování homeopatik. ... »

více novinek » Od maminek
Nová soutěž o produkty Sunar!

Zapojte se do nové soutěže o produkty Sunar! Začínáme právě teď! ... »

Nová soutěž se společností Kinder!

Nejslavnější čokoládové vajíčko slaví narozeniny! Zapojte se do soutěže a vyhrajte jednu z cen! ... »

Rodíme ONLINE: Amálie porodila

Včera se Amálii narodila dcera Viktorie. Měla 51 cm a 3280 g. Gratulujeme! ... »

více novinek » V diskuzním klubu
už můžu..

tsche, závidíííím     ... »

Po 15 letech vlakem

od te doby co mame kluky, jezdime vlakem docela casto, o prazdninach kazdou chvili, ale u nas jezdi hlavne \"utrzenej vagon\" (motoracek) ... »

Aktuálně

Mám hlavu tak na 5 mozků, tolik věcí k přemýšlení,zase budu v práci mlčet. Jo a jedna velká nabídka padla ze strany, kde jsme ji nějak nečekali... ... »