18. týden těhotenství

Co se děje s maminkou?

Ženy, které jsou již těhotné podruhé (popř. potřetí a více) mohou v tomto týdnu pocítit první pohyby svého miminka. Pokud jste těhotná poprvé, budete si muset ještě asi 2 týdny počkat.

Začínáte rovněž rychleji než doposud přibírat na váze, od tohoto období budete přibírat asi 0,5 kg týdně. Je tedy vhodné pravidelně cvičením posilovat páteř – předejdete tak nepříjemným obtížím. Nejjednodušším způsobem je navyknout si na správné držení těla!

Nezapomínejte též na vhodné obutí, boty na vysokém podpatku vyměňte co nejdříve za pohodlné boty na nízkém podpatku. Nejsou však vhodné ani boty zcela bez podpatku, u některých žen může dojít k propadání klenby nohy, a tím k velkým bolestem. Správnému obutí věnujte zvýšenou pozornost.

Přírůstek na váze v těhotenství

Je velmi individuální. Udává se průměrně asi 12 kg. Z toho připadá jen asi 3 až 4 kg na miminko, zbytek tvoří placenta, plodová voda, plodové obaly, zvýšený objem krve a celkový objem vody v těle, zvětšené prsy a zvětšená děloha.

Některé ženy přiberou v těhotenství i 20 a více kilogramů, a přesto nemusí mít problémy dostat se po porodu na svou původní váhu (či dokonce nižší).

Nijak se přírůstkem na váze nestresujte, jezte pestře a zdravě (hladovění rozhodně není na místě) a udržujte přiměřenou fyzickou aktivitu. Pokud přibíráte více, omezte mlsání a pití slazených nápojů, nepřejídejte se! Tvrzení, že musíte jíst za dva, není pravdivé.

Těhotenství a sport

Řada žen před tím, než otěhotní, aktivně sportuje. Po dobu těhotenství je dobré tyto sportovní aktivity konzultovat s porodníkem. Obecně se dá říci, že po dobu fyziologicky probíhajícího těhotenství je pohybová aktivita žádoucí. Naopak ženy, které mají těhotenství vedené jako rizikové, ženy s vícečetným těhotenstvím, ženy, které porodník sleduje pro krvácení, předčasné stahy a podobně, by měly nejdříve konzultovat své záměry s ošetřujícím lékařem. Sporty, které hrozí rizikem úrazu, je vhodné vynechat, stejně jako sporty spojené s většími otřesy, skoky nebo míčové hry. Stejně tak nelze doporučit výkonnostní sporty pro riziko nadměrného zvýšení tepové frekvence těhotné ženy a riziko srdečního přetížení.

Obecně doporučovaná je chůze, plavání, stretching, jóga. I ženám, které nebyly zvyklé na pravidelnou fyzickou aktivitu, se doporučuje začít alespoň s těhotenským cvičením. Porod je fyzická zátěž a je dobré na ni organizmus připravit. V rámci cvičení pro těhotné lze nacvičit uvolnění svalů, posílit svalové skupiny, lze natrénovat různé druhy dýchání, které pak u porodu dobře uplatníme. Cvičením lze zlepšit či zabránit bolestem zad, zlepšit držení těla, bránit deformaci nožní klenby a současně usnadnit návrat k původní postavě po porodu. Je vhodné se zapojit do některého z pořádaných kurzů pro těhotné v místě bydliště. Od cvičení lze očekávat kromě zlepšení fyzického stavu těhotné i dobrou psychickou pohodu. Současně lze v pořádaných kurzech potkat jiné těhotné ženy, se kterými je možné diskutovat těhotenské záležitosti a problémy.

Jak roste miminko?

Miminko rychle roste a velmi aktivně se pohybuje, neboť má v děloze nyní ještě dostatek místa. Na ultrazvuku jsou pohyby dobře vidět, prvorodičky je však většinou ještě necítí. Kůže plodu je velmi tenká, pokrytá lanugem, chybí tuková vrstva.

Veliký vývoj prodělává mozek, tvoří se mozková kůra.

Na končetinách jsou vytvořeny klouby, postupně se vyvíjí pevné kosti. S tím souvisí i tvorba sluchových kůstek (ve středním uchu), které začínají přenášet zvuk do vnitřního ucha – miminko začíná slyšet. Vnímá zvuk srdečních ozev matky, její hlas, hudbu… Hlasitého zvuku se může leknout. Nebojte se si s miminkem povídat nebo mu zpívat!

Plod měří od temene k zadečku asi 12 – 14 cm, váží přibližně 150 g.

Více si o průběhu celého těhotenství můžete přečíst na Babyonline.cz.

Za finální korekturu před zveřejněním v Těhotníčku.cz děkujeme MUDr. Romaně Gerychové. Ilustrace: MUDr. Petra Kubáčková.

Více o těhotenství najdete na: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi
Více o vývoji miminka najete na: http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka

Tým lékařů Babyonline.cz| 24.6.2011 v 14:49 VSTUP DO DISKUZE K TOMUTO OBDOBÍ
17. týden těhotenství 19. týden těhotenství

Nové články
 • Vánoční focení a sraz s holkama z fotokurzu

  19.11.2014 Tak jsme se nakonec s holkama z kurzu focení domluvily - teda ne se všema, všem se to nehodilo - že se sejdeme u jedné a nafotíme si ty naše drobečky ve vánočním. Já osobně si myslím, že je lepší, že jsme se nesešly všechny, protože si nedokážu představit, jak by se tam vešlo sedm holek s tím, že většina má dvě a více dětí :oD.  Takže jsme se tam vlastně sešly tři se čtyřma dětma dohromady a i tak to bylo docela náročné. A pro mě to bylo poprvé, kdy jsem si mohla vyzkoušet nejen zrcadlovku, ale také jaké to je fotit s pravými fotografickými světly. Musím říct, že se mi oboje strašlivě, ale strašlivě moc líbilo!!! Stále si pohrávám s tím, koupit si zrcadlovku a tadyto mě ještě více nahlodalo. A ty světlo, prostě to byla úplně nová dimenze focení :o).  Ale hezky popořadě. Nejdřív jsme si dali kafíčko, trošku si popovídali. Přiznám se, že jsem sebou vzala babču, protože jsem si nebyla jistá, jak ty naše dva kluky uhlídám - jednoho fotit, tak nemůžu mít pod dozorem toho druhého, tak aby tam něco nevyvedl. A nakonec to dopadlo tak, že babča měla všechny děti na povel, protože jí poslouchali jak hodinky.  Pak už jsem byla neuvěřitelné nedočkavá a taky jsem si uvědomovala, že ty nejmenší děti začnou být utahané a to se pak vůbec, ale vůbec nic nenafotí a tak jsem holky popoháněla, abychom šly už do toho. Mohly jsme vybrat ze čtyř pozadí a mě se nejvíc líbilo to tmavě hnědé a byla jsem moc ráda, že i majitelka se pro něj rozhodla. Pak zapnula světýlka a fotila nejdřív ona, aby je nějak nastavila. Jen ty fotky byly dost přesvětlené. Mě půjčila odpalovačku a mohla jsem si fotit já na svém foťáčku a z toho vznikly opravdu krásné fotečky. Pak jsme začaly čachrovat se světly a tím jsme to trošku pokazily dle mého názoru. Halt to ještě neumíme a musíme to všechno teprva natrénovat, vychytat, ale to se poddá, já tomu věřím!!! A teď teda maličká ukázka (a jen mezi námi, už teď se moc těším na další slezinu:oD) ... »

  Buik | 21.11.2014 22:49:06

 • Pomalu jdeme do cíle

  20.11.2014 další ozvy a lékařské vyšetření. Pomalu se začínám otvírat, ale to už v tuto dobu vůbec nevadí. Stále více se těšíme na příchod našeho miminečka. ... »

  Kulikula | 21.11.2014 08:35:16

 • Mé první ozvy

  13.11. mě čekala další kontrola, kde jsem měla mé první ozvy. Uvědomila jsem si, že porod se blíží a já se těším stále více na mé malinké miminečko. Dobrá zpráva byla, že dítě je stále hlavičkou dole, tak snad to tak zůstane. ... »

  Kulikula | 19.11.2014 17:36:45

 • Jak se ze mě stala Plačka

  Tento článek jsem nazvala takto záměrně. A důvod? To, co se ze mě za poslední měsíce stává, se opravdu nedá jinak nazvat. Kromě tradiční sklerózy přibyla ještě dávka hormonů, takže na to, co jsem byla pyšná v minulém těhotenství, totiž to, že nemám výkyvy nálad, že jsem celkově docela vyrovnaná osoba, nebrečím na povel atakdále, se nyní rázem změnilo a já dostávám hysterické záchvaty při filmovém porodu, při roztomilém miminku, ale především v našem běžném životě. Tak tedy například - v srpnu jsme se přestěhovali do většího bytu, ono v té garsonce, kde jsme pobývali předtím, to fakt nebyla žádná hitparáda, takže jsme si tento, zhruba třikrát větší byt, zvelebovali v rámci možností k obrazu svému. Při jedné rutinní návštěvě pet centra mého Drahého napadlo, že by se nám zde velice pěkně vyjímalo akvárium. A do akvária patří samozřejmě krásné rybičky. Vybrali jsme si samečka bojovnice Betta. Tato ryba je velice krásná, když plave, má takové "třásně", je překrásně barevná, no nádhera. Jediná potíž je, že je dost agresivní. Takže od toho se odvíjela naše další volba rybiček. Musely být ne moc výrazné (takže ne nijak krásné), aby samečka nedráždily. Pořídili jsme si také krevetky. Chudinky, budiž jim země u rybníka lehká. Nějakou dobu to náš vodní svět vydržel pohromadě, ačkoliv pravidelně některé z nich umíraly (uff.. asi jsme dělali něco špatně..). Nicméně Herbert, jak jsme pojmenovali našeho krasavce, se držel.   Zhruba před měsícem a půl jsme navštívili výstavu zvířat, kde mému Drahému padl do oka pro změnu rak. Takový malý ráček! Neškodný! Ano.. nějakou dobu to fungovalo... až před dvěma týdny měl chudák Herbert díru v boku. Nedocházelo nám, co se stalo, nechtěli jsme si připouštět, že náš hodný ráček Karel, který mezitím už třikrát změnil svou velikost a stává se z něj monstrum, by byl schopen tohoto.   A tak jsme koupili Oskara. Oskar měl barvu starého modro-bílého porcelánu, jeho ploutve se za ním ladně vznášely a my byli pyšní. My byli pyšní cca 12 hodin. Ráno jsme ho našli oškubaného jako kuře. Při každém úmrtí nabírám, teď jsem se regulérně rozbrečela - na tajňačku, samozřejmě. Oskar neměl kus zadku, neměl ploutve, neměl nic. Ale žil. Statečně bojoval do druhého dne. Nesnáším Karla. Nechci Karla. Mám chuť vypustit ho do přírody mezi kapry. Blbej rak.   Co to bude příště? Rozbrečí mě kuře, které budu dělat k večeři?   Aby toho nebylo málo, naše malá, hodná, spací holčička se rozhodla, že se bude bát tmy. A tak se bojí. A vříská. A nudli má vzteky u nosu. Občas mám pocit, že to se mnou šlehne a proberu se až za půl roku.   Pořád bleju. Pořád spím. Mám blbou náladu, brečím, jsem zvteklá a nevrlá. Kdo nazval těhotenství požehnaným stavem? Zakroutím mu krkem... ... »

  l*u*s*s*y | 18.11.2014 09:16:56

Nejčtenější články
 • Výbavička pro miminko

  Mou jedinou omluvou je, že máme věcičky po dvou dětech a ještě od hodných sestřenic a tet. Jinak si neumím ani vysvětlit, kde jsme toho tolik vzali. Sepsala jsem a se svýma modelkama Eliškou a Verunkou nafotila, co jsme pro naše mimčo přichystali. Kromě kočárku máme snad všechno. Oblečeníčka je opravdu hodně, po zkušenostech, kdy miminko ze všeho asi po 3-5 týdnech vyroste, opravdu stačí 6 bodyček, 4 dupačky, 2 kabátky, 2 overalky na spaní, pokud je zima a nějaká čepička, ponožky. Pokud děťátko věci zašpiní, je nejjednodušší večer během minutky vyprat. Plínky budem používat jednorázové, i přesto mi moje hodná babička postupně nakoupila asi 50 látkových, takže těch máme opravdu velkou zásobu. Máme asi 3 zavinovačky (úplně stačí 1) a perfektní je heboučká žirafí zavinovačka do autosedačky, tu jsme u poslední dcerky využili opravdu hodně. Postýlku máme v ložnici. Zvedli jsme ji do nejvyšší polohy, ať se nemusím k miminku moc naklánět. K postýlce dáme ještě chůvičku. Polštářky a peřinka jsou zezačátku spíš jako dekorace a aby na miminko nefoukalo. Povlečení jsme ušili nové se starší dcerkou, kapsář je výborný na plínky, náhradní oblečení, dudlík a krém, hned je všechno v noci po ruce. Proutěný koš bude mít miminko v obýváku, aby mělo kde spát a odpočívat ve dne. Koš nám půjčila babička a konstrukci na kolečkách vyrobil šikovný tatínek. Koš vydrží asi do 3 měsíců, potom už se bude batolit na dece. V košíku se zatím usadily hračky, které mají dvě starší dcerky nachystané pro miminko do porodnice. Až se děťátko narodí, určitě sestřičkám taky nějaké hračky na památku přinese. Vaničku jsme koupili novou i s molitanovou koupací podložkou, přebalovací podložku máme ještě po Elišce. Na kojení a jako ohrádku pro mimčo je nachystaný krásný kojící polštář s puntíkama, který jsem vyhrála jako dárek od Mamaja group za článek v Těhotníčku. Autosedačka – vajíčko je po mladší dcerce, uvnitř je vložka pro novorozence. Koupili jsme taky nosítko, nejvíc se zalíbilo Eli, takže už víme, kdo bude prďolku nosit. Kosmetiku i potřebné věci z lékárny už máme taky nakoupené. Moc jsme to nepřeháněli, i tak je toho dost. Uvidíme, co bude miminku nejvíce vyhovovat a později dokoupíme. ... »

  jezurka | 11.06.2012 11:20:35

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Dovolená s bříškem

  „A kdy jako pojedeme na dovolenou?!??“ To byl první a nejdůležitější dotaz mého manžela, když se dozvěděl, že konečně čekáme miminko. Protože bydlíme v horách, neumí si léto bez alespoň dvou týdnů na prosluněné pláži, představit. Nevím, jestli si uvědomil, že za početí našeho broučka může taky on, ale dával to za vinu mě, že jsem naplánovala špatně termín.  „Tak já pojedu sám s holkama“ bylo jeho poslední rozhodnutí, když si uvědomil, že červencové miminko do Chorvatska opravdu vláčet nemůže. Na to jsem hodně zvědavá. Je nervní, jen když jedeme pár kilometrů a Verunka není zrovna naladěná na cestování. Nakonec jsme po dlouhých debatách zamítli i leteckou dovolenou do tropů – nějak se mi do toho s bříškem a dvěma dětmi nechtělo a rozhodli jsme se jet na prodloužený víkend do Aquaparku Babylon v Liberci. Jelo nás šest – já, tatínek, Eliška 9, Verunka 2, neteř Terezka 9 a brouček dobře schovaný v bříšku. Cesta autem byla dlouhá, ale i když už jsem byla ve 23tt, přežili jsme ji s miminkem dobře. S bříškem se nastupuje do auta hůř. Vyplatilo se taky vzít si pod záda polštářek. Na recepci hotelu jsou na rodiny s dětmi zvyklí. Nabídli nám krásný rodinný dvoupokoj, takže jsem mohla s mimčem v jednom pokoji odpočívat a v druhém si hrály holky. Doporučuji naši vychytávku – vymysleli jsme jim bojovku, která je každý den na nějakou dobu zabavila běháním po celém Babylonu. Dostali objevitelské deníčky a plnili různé úkoly, zjišťovali legendu o Babylonu, kreslili obrázky a zkoumali okolí. Tak jsme my měli čas i na odpočinek a další zábavné činnosti :)   Jako těhulka jsem si nejvíce užila hotelové snídaně. Veliký raut, kde byl výběr jídla od teplé snídaně, masa, vajíček, zapékané zeleniny, salátů, obložených mís, zeleniny, až po různé druhy müsli, jogurtů, koblih, buchet, ovocných salátů a dalších pochoutek. Na snídani jsme strávili spoustu času a s bříškem mi nebylo ani trapné zkusit od všeho něco, aspoň jsem vše mohla svést na těhotenské chutě. Dny jsme trávili nejvíce v aquaparku. Nasoukala jsem bříško do plavek a užívali jsme si vodních atrakcí. Miminku se ve vodě moc líbilo, plavání i lenošení v různých zákoutích aquaparku bylo příjemné. Hodně času jsme strávili ve vířivkách s teplou vodou. Jediné, co mimču moc nevyhovovalo, byly sauny. Taky jsme si samozřejmě netroufli na tobogány. Protože jsme schválně pro dovolenou vybrali jarní prázdniny a ne víkend, nebylo ve vodě moc lidí a taky jsme měli k dispozici spoustu volných lehátek na odpočinek. Když nás vodní svět přestal bavit, zašli jsme si do IQ parku a Lunaparku, kde se vyřádili hlavně děti. Já s miminkem povýšila na roli hlavního fotografa a dodavatele svačinek. S bříškem se totiž na kolotoč ani do autíčka vlézt nedá. Večeře v dinner bufetu byla opět záběr. Snažili jsme se jíst střídmě, ale takovému výběru jídel se nedalo odolat. Vyzkoušeli jsme spoustu dobrůtek, nakonec jsme si dali zmrzlinový pohár a odkulili jsme se do pokoje. Zvláštní bylo, že ač jsme my dospělí byli zralí na spaní, děti chytly druhý dech a vyžadovaly zábavu. Takže jsme se rozdělili. Tatínek dostal na starost holky a já mimčo. Starost o drobečka v bříšku byla jednoduchá – otáčet se na správnou stranu, ať si může hezky kopat a občas pohladit nebo poškrábat na zádičkách. Dovolenou v aquaparku jsme si moc užili a nastávajícím maminkám doporučuji! Až se brouček v létě narodí, zeptám se ho, jak se mu v Babylonu líbilo :) ... »

  jezurka | 23.04.2012 00:37:08

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

Nejlépe hodnocené
 • Maminka

  Maminka Moje nejoblíbenější členka rodiny. Hraje si semnou na schovávanou, pokud se nudím a začnu se krapet vrtět, hned mě začne hladit a utěšovat. Pokud náhodou se zabývá něčím jiným, po chvilce mé snahy narovnat si nohu v koleni ihned nastává první fáze hlazení a utěsování. Prostě nám to klape:) Také si semnou ráda povídá a ujišťuje mě, že v noci se prý má spát. Chacha, to jí ještě vysvětlím. Všude ticho a tma jako v kostele a já bych měl nevyužít té skvělé šance na nové taneční číslo?? Rád poslouchám její hlas a ještě radši bych už konečně viděl, jak vlastně vypadá. Bude se mi líbit? Jaké má oči? Vlasy? S postavou prý nic moc, vzhledem k tomu že každý kdo k ní v posledních týdnech přijde tak tvrdí, že má velké břicho. Ale nevadí. Budu jí mít rád tak i tak. O tom jestli se budu líbit já jí, o tom nepochybuju. Jsem totiž ohromnej fešák. Nevím sice jak to poznala, ale odhalila že mám pindíka. Asi jí to práskla ta zrádkyně doktorka. Jsem holt chlap a protože jsem parádně ješitnej, nebudu se ukazovat jen tak kdekomu. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:28:40

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Jak na to

  "Potvoráci",oslovili jsme něžně s manželem své dva potomky,budete mít ještě jednoho bratříčka,nebo sestřičku.Oba potomci(4 a 5 let)se zarazili,nasadili výraz nasvědčující tomu,že se zrovna pokoušejí vyvrátit teorii relativity a po chvíli vydali jasný povel.Naše holčička chce  sestřičku,kluk pro změnu brášku.Jako bych to netušila.No nic,hlavně že se myšlence jako takové nijak nebrání.Maličkosti už přeci jen nějak doladíme. Uplynulo pár týdnů a já vím  naprosto přesně,že ten další potomek bude holčička.Nezbývá tedy nic jiného,než to oznámit potvorákům.Ach,díky Bože za mužskou ješitnost projevující se už v ranném věku.Stačilo našemu chlapečkovi polichotit,vysvětlit mu jak je bezvadné,že bude náš jediný princ a určitě si s dvěma holkama poradí. Od té chvíle má náš malý vetřelec jméno Janička a oba starší sourozenci se každou chvíli ptají,kdy že už bude to miminko.Mají smůlu,ještě si 5 měsíců počkají. ... »

  Val.J35 | 11.04.2012 07:13:17

Nejnovější diskuze
 • SNAHA O MIMOINKO

  Tak to jsem opravdu zvědavá, zda se po daném preparátu zadaří! Moc držím pěsti ... »

  Buik | 16.11.2014 11:53:45

 • chcete vědět, zda se Vaše miminko vyvíjí spránvně?

  Dobrý den, nevím, jestli zde je to správné místo, protože tady až tak moc těch malých miminek není, zkuste si to hodit na babyonline. ... »

  Buik | 16.11.2014 11:52:40

 • chcete vědět, zda se Vaše miminko vyvíjí spránvně?

  Dobrý den, jsem studentka 3.ročníku fyzioterapie na lékařské fakultě. Pro svou bakalářskou práci sháním miminko, kterému jsou max 3 měsíce a narodilo se bez nějaké vývojové vady. Vaše miminko bych cca 3 měsíce sledovala, jednalo by se cca o 20 min jednou za 14 dní, a posuzovala bych jeho psychomotorický vývoj. Vše budu konzultovat s vedoucí své práce, která s dětmi pracuje. Výhodou pro Vás tedy bude, že budete vědět, jestli se Vaše miminko vyvíjí fyziologicky. Podmínkou je, aby maminka byla z Prahy. Pokud Vás tato nabídka zaujala a chcete podat podrobnější informace, ozvěte se mi na email - andreanov@atlas.cz ... »

  studentkalf | 15.11.2014 18:51:51

 • chcete vědět, zda je vývoj Vašeho miminka správný?

  Dobrý den, jsem studentka 3.ročníku fyzioterapie na lékařské fakultě. Pro svou bakalářskou práci sháním miminko, kterému jsou max 3 měsíce a narodilo se bez nějaké vývojové vady. Vaše miminko bych cca 3 měsíce sledovala, jednalo by se cca o 20 min jednou za 14 dní, a posuzovala bych jeho psychomotorický vývoj. Vše budu konzultovat s vedoucí své práce, která s dětmi pracuje. Výhodou pro Vás tedy bude, že budete vědět, jestli se Vaše miminko vyvíjí fyziologicky. Podmínkou je, aby maminka byla z Prahy. Pokud Vás tato nabídka zaujala a chcete podat podrobnější informace, ozvěte se mi na email - andreanov@atlas.cz ... »

  studentkalf | 15.11.2014 18:50:06

více novinek » Z redakce
Gynekologická poradna

Mohu být i přes negativní výsledek krevního testu těhotná? ... »

Interupce umělé přerušení těhotenství

Co je to interupce? Kdy je možné interupci provést? Jaká jsou rizika? Kolik to stojí? ... »

IVF bylo neúspěšné

Již tři roky se snažím otěhotnět. Podstoupila jsem i IVF, které nevyšlo. Jak mám postupovat dál? ... »

více novinek » Od maminek
Nová soutěž s Báječnou školkou

Zasoutěžte si Vy i Vaše děti o nové číslo časopisu Báječná školka ... »

Soutěž o 5 ks Aniballu - pomůcky pro přirozený porod

Aniball významně snižuje rizko nástřihu hráze při porodu, nyní ho můžete vyhrát ... »

Rodíme ONLINE: Ze zahraničí

Maminka Eva podstoupila orgánové vyšetření, které odhalilo problém s prostupováním živin. ... »

více novinek » V diskuzním klubu
Jaký tlakový hrnec?

Stále uvažuji o hrnci od Astonu, ale možná v klasické nerezové variantě, teď dokonce nabízí sadu dvou za dobrou cenu. Ale měla bych dotaz, nevíte někdo zda se dají k hrncům od Astonu případně sehnat n ... »

Závěs, roleta nebo žaluzie?

Ahoj maminky! Jak máte vyřešeno zatemnění v dětském pokoji? Už jsem tu četla nějakou diskuzi o zatemňovacích závěsech. Je dobré, aby se děti učily spát v absolutní tmě? Zatím máme v dětském pokoji rol ... »

Já letos ujíždím na škvarkovém chlebu.P

lebu.Pak ho jím ještě teplý hned jak si ho upeču... Tak,že chápu. ... »