18. týden těhotenství

Co se děje s maminkou?

Ženy, které jsou již těhotné podruhé (popř. potřetí a více) mohou v tomto týdnu pocítit první pohyby svého miminka. Pokud jste těhotná poprvé, budete si muset ještě asi 2 týdny počkat.

Začínáte rovněž rychleji než doposud přibírat na váze, od tohoto období budete přibírat asi 0,5 kg týdně. Je tedy vhodné pravidelně cvičením posilovat páteř – předejdete tak nepříjemným obtížím. Nejjednodušším způsobem je navyknout si na správné držení těla!

Nezapomínejte též na vhodné obutí, boty na vysokém podpatku vyměňte co nejdříve za pohodlné boty na nízkém podpatku. Nejsou však vhodné ani boty zcela bez podpatku, u některých žen může dojít k propadání klenby nohy, a tím k velkým bolestem. Správnému obutí věnujte zvýšenou pozornost.

Přírůstek na váze v těhotenství

Je velmi individuální. Udává se průměrně asi 12 kg. Z toho připadá jen asi 3 až 4 kg na miminko, zbytek tvoří placenta, plodová voda, plodové obaly, zvýšený objem krve a celkový objem vody v těle, zvětšené prsy a zvětšená děloha.

Některé ženy přiberou v těhotenství i 20 a více kilogramů, a přesto nemusí mít problémy dostat se po porodu na svou původní váhu (či dokonce nižší).

Nijak se přírůstkem na váze nestresujte, jezte pestře a zdravě (hladovění rozhodně není na místě) a udržujte přiměřenou fyzickou aktivitu. Pokud přibíráte více, omezte mlsání a pití slazených nápojů, nepřejídejte se! Tvrzení, že musíte jíst za dva, není pravdivé.

Těhotenství a sport

Řada žen před tím, než otěhotní, aktivně sportuje. Po dobu těhotenství je dobré tyto sportovní aktivity konzultovat s porodníkem. Obecně se dá říci, že po dobu fyziologicky probíhajícího těhotenství je pohybová aktivita žádoucí. Naopak ženy, které mají těhotenství vedené jako rizikové, ženy s vícečetným těhotenstvím, ženy, které porodník sleduje pro krvácení, předčasné stahy a podobně, by měly nejdříve konzultovat své záměry s ošetřujícím lékařem. Sporty, které hrozí rizikem úrazu, je vhodné vynechat, stejně jako sporty spojené s většími otřesy, skoky nebo míčové hry. Stejně tak nelze doporučit výkonnostní sporty pro riziko nadměrného zvýšení tepové frekvence těhotné ženy a riziko srdečního přetížení.

Obecně doporučovaná je chůze, plavání, stretching, jóga. I ženám, které nebyly zvyklé na pravidelnou fyzickou aktivitu, se doporučuje začít alespoň s těhotenským cvičením. Porod je fyzická zátěž a je dobré na ni organizmus připravit. V rámci cvičení pro těhotné lze nacvičit uvolnění svalů, posílit svalové skupiny, lze natrénovat různé druhy dýchání, které pak u porodu dobře uplatníme. Cvičením lze zlepšit či zabránit bolestem zad, zlepšit držení těla, bránit deformaci nožní klenby a současně usnadnit návrat k původní postavě po porodu. Je vhodné se zapojit do některého z pořádaných kurzů pro těhotné v místě bydliště. Od cvičení lze očekávat kromě zlepšení fyzického stavu těhotné i dobrou psychickou pohodu. Současně lze v pořádaných kurzech potkat jiné těhotné ženy, se kterými je možné diskutovat těhotenské záležitosti a problémy.

Jak roste miminko?

Miminko rychle roste a velmi aktivně se pohybuje, neboť má v děloze nyní ještě dostatek místa. Na ultrazvuku jsou pohyby dobře vidět, prvorodičky je však většinou ještě necítí. Kůže plodu je velmi tenká, pokrytá lanugem, chybí tuková vrstva.

Veliký vývoj prodělává mozek, tvoří se mozková kůra.

Na končetinách jsou vytvořeny klouby, postupně se vyvíjí pevné kosti. S tím souvisí i tvorba sluchových kůstek (ve středním uchu), které začínají přenášet zvuk do vnitřního ucha – miminko začíná slyšet. Vnímá zvuk srdečních ozev matky, její hlas, hudbu… Hlasitého zvuku se může leknout. Nebojte se si s miminkem povídat nebo mu zpívat!

Plod měří od temene k zadečku asi 12 – 14 cm, váží přibližně 150 g.

Více si o průběhu celého těhotenství můžete přečíst na Babyonline.cz.

Za finální korekturu před zveřejněním v Těhotníčku.cz děkujeme MUDr. Romaně Gerychové. Ilustrace: MUDr. Petra Kubáčková.

Více o těhotenství najdete na: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi
Více o vývoji miminka najete na: http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka

Tým lékařů Babyonline.cz| 24.6.2011 v 14:49 VSTUP DO DISKUZE K TOMUTO OBDOBÍ
17. týden těhotenství 19. týden těhotenství

Nové články
 • Mareček a den matek

  Ani nevím, zda jsem se tu zmiňovala, že nám Mára už chodí do školky, určitě ano (letos jsem byla u zápisu s Lukáškem, ale to mě vyhnali, že je ještě moc malej, že kdyby se narodil v prosinci, tak jo, ale tím, že je 9.1. tak máme smůlu). Bohužel jsme teď byli nějakou dobu nemocní a tak se nám většina akcí ve školce vyhla, nicméně den Matek jsme si nenechali ujít.  Bylo to velice příjemné, je nádherné pozorovat, co nového se naučil - jaké nové básničky, která samozřejmě ani já neznám a on se pak vzteká, proč mu nenapovím :oD. Jak můžu napovědět, když nevím??!! :oD zkoušela jsem je hledat i na netu, ale byla jsem naprosto neúspěšná. Požádala jsem tedy paní učitelku, jestli by je nemohly vyvěsit, nebo třeba dát někde ke stažení. Řekla mi, že je to supr nápad, ale zatím se bohužel nezrealizoval. Ale zpátky k onomu dni.  Nahnali nás do třídy, nechali posadit na ty maličké židličky, opět jsem si připadala jako dítko školou (školkou) povinné. Pak přichodovaly děti. Zpívaly - v jednu chvíli jsem v Márovi viděla sebe - vždycky, když jsme měli něco recitovat, tak jsem se tak nějak schovávala za děti kolem sebe, on se tam schovával za jednu holčičku. Nicméně, když přišla na řadu ta písničky pro maminky, a kdy každé dítko mělo v ruce tu kytičku, kterou samo vyrobilo, házel po mě stále očkem a vyslověně vystupoval z řady. Natáčela jsem si to na foťák, ve chvíli, kdy jim paní učitelka řekla "děti a teď si každé jděte najít svou maminku a dejte jí kytičku" jsem foťák urychleně odhazovala v dál, protože se k nám vysloveně hnalo stádo slonů. Podotýkám, že ke mě přiběhl a říká mi "maminko, podrž mi kytičku, já si pro ní pak přijdu" :oD.  Nakonec jim přivezli i dortíka a jelikož liberecký hokejisti vyhráli pohár a jelikož někdo z klubu má asi své dítko ve školce, dostal každý prcek papírový pohár a bombonky. Tak hrdně si to odnášel domů (a asi dva dny na to, když jsme odvedli Máru do školky a s Lukym jsme odcházeli, přifrčelo auto, z něj vylezl bílý tigr a ještě jeden pán a nesli dětem ukázat "ten pravý lesklý pohár", Mára o tom pak hrdě vyprávěl).  ... »

  Buik | 07.05.2016 22:57:44

 • Mimino

  A je to tu zase. Potřetí a nejspíš naposledy....se ráno budím s velkým očekáváním, bojím se, těším se, klepu se, směju se...a koukám na těhotenský test- čtvrtý za tento týden- a konečně je druhá čárka pěkná..."Huráááá!!! Je to táááám!!!!" zní mi v hlavě. Tu směsku pocitů vystřídal pocit ohromné radosti!!! Za tento týden jsem snědla spoustu prasečinek, co mám ráda. Nějak mám neodbytný pocit, že teď je ta jediná šance nacpat si pupek k prasknutí...Kdy mi asi tak začne být zle? Jestlipak si zase několik týdnů nevyčistím ani zuby...jestlipak budu dávit každé ráno, když otevřu lednici a ucítím ty pachy...teď nebo nikdy...všechno to sežer, říká mi mé vnitřní nenažrané já....po období nevolností přijde téměř jistě cukrovka, jako u druhého těhotenství a to už si tuplem nic nedám....Ovšem v hlavě mi hned naskočí myšlenka- co když mě tentokrát celodenní nevolnosti minou? Co když nebudu mít ani cukrovku? Tímto tempem přiberu 30kg ani nemrknu a bude ze mě tlustá koule a vím jistě, že shodit to bude přetěžké, jelikož jídlo je pro mě leckdy lepší než sex . Už od ovulace přemýšlím nad kočárkem, nad spaním dvou starších, nad spaním mé maličkosti s pupkem a starší dcerkou omotanou kolem mého krku- to bude lahoda. Modlím se, aby moje třetí těhu připomínalo to druhé- bylo mi skvěle až do konce i s cukrovkou- mimochodem dobře kompenzovanou. To první bylo v posledním trimestru horor, ač mi vlastně nic nebylo. Párkrát mě napadne- hlavně ať je třetí porod v pohodě a ne horší, jak to někdy bývá... Přišla zase další vlna strachu, aby to všechno dobře pokračovalo, abych zítra našla na testu už opravdovou dálnici a aby se nestalo nic zlého! TP dle MS: 6.1.2017 v den 5tých narozenin starší princezny ... »

  Mis | 04.05.2016 13:08:46

 • První, druhá, třetí ....

  Už je to tááák dávno, kdy jsem byla poprvé těhotná. Sledovala každý kousek těla jak se mění, každé zaškubnutí bříška, těšila se na každou kontrolu u lékaře co nového zas uvidím. Když se zlatíčko Ondra narodil bylo to něco hrozně nového a krásného, ze začtku jsem měla strach úplně o vše zda dělám správně. Při každé nejistotě, kašílku či teplotě jsem letěla k doktorce. Steně tak i na měsíčné kontroly abych věděla že přbírá tak jak má. Nemoci se nás dost vyhýbali ale sem tam bylo potřeba léků předepsaných od doktora. Při druhém těhotenství jsem se sledovat už tak nestačila, bylo mi dobře a tak jsem chodila do práce do kdy jen to šlo. Jednou ráno jsme se probudila a najednou byl pupek tady. Ondra se hrozně těšil až se sestřička narodí. A najednou tu byla naše princeznička. Strach odpadl, převážení už přeci nebylo třeba, sama jsem viděla že prospívá. Nemoci se nám vyhýbali obloukem. Sem tam rýmečka a kašlík, ale nic hrozného co bychom nezvládli doma. Více nás potrápili teploty při růstu zubů, vždycky dva tři dny a klid na 14dní a pak zas. Zub se objevili v klidu až po měsíci, jen snad o špičácích jsme nevěděli, vyrostli všechny naráz v 19měsích. myslím si že tomuto stavu napomohla dovolená u moře a také každodení procházky ať bylo počasí jaké koliv, Ondru do školky někdo odvést a vyzvednout musel. Při třetím těhotenstvím jsem se sledovat nestihla už vůbec, pomalu sjem byla ráda že jsem stíhala chodit na kontroly včas. I když jsem se pokaždé moc těšila, nejvíc pak na poslech srdíčka, to byla chvíle kdy jsem si pohla v klidu 30minut posedět bez rušení. Po porodu už to doma šlo jedna dvě, i přestože jsme denně chodili do školky všichni nemcoi se nás vyhýbali obloukem. Doktorku známe jen z preventvních kontrol, přeci jen už nejsem vystrašená prvorodička a vždy si říkám s banalitou se tam nepohrnu a závážné to zatím není. Rýmu a teplotu znám u Terezky jen od zoubků a měla vždy jen dva tři dny. Dokonce i celou zimu se mi drželi všichni tři.   A najednou teď na jaře si to vyberou. První začala o Velikonocích prskat Anička, rýma, kašlík, zvýšená teplota, zalepená očka, k tomu velká mrzutost, aaaa .... nurofen a jitrocelový sirup vše zahnal. Jitrocelák dostal i Ondra jako prevenci. Jen co se z nejhoršího z nejhoršího dostala, začala Terezka rýma, kašlík, mrzutost zalepená očka, teplota jen lehce zvýšená.U ní teda zatím bojuji jen s mořskou vodou do nosíku, a pomalu vítězím. No ale Ondra přeci nesmí zůstat pozadu, u něj je fajn že smrká už sám, i když mu to občas musím připomínat, včera došel domů z bolestí hlavy a dnes mu začali kysat očka také,, aaaaa.... proč já. Dávám mu den že to zvládnem vyřešit doma, k doktorce se mi moc nechce se všema třema. A jak na potvoru má lékárna výpadek běžně dostupných kapek. Snad to zvládnem zase sami doma ... »

  Ady.S | 06.04.2016 22:19:23

 • Naše statečné srdíčko

    Když se žena stává matkou, má strach.   Od prvních okamžiků se bojíme o své dítě. V těhotenství, při porodu, po porodu a vlastně už celý zbytek života.   My jsme si teď odžili pěkný kus stresu a strachu a jsem vděčná, že to naše malinkaté sluníčko je tak statečné. Stát se to stejné starší Sophince, která má od narození panickou hrůzu z doktorů (po tatínkovi), asi bych zešedivěla i já. Ale Vanynka je v tomhle po mamince a díky Bohu zvládá pobyt ve zdravotnických zařízeních s přehledem.   Co se nám stalo?   Na preventivní prohlídce nás lékař upozornil na tvrdší uzlinku v třísle.   Hned my - jakožto zdravotnici - naskočilo do hlavy milion věcí, které v hlavě rozhodně mít nechci, ale snažila jsem se držet v klidu.   Druhý den v noci začala malá ukrutně brečet. Myslela jsem, že asi zoubky. Když se mi nepodařilo jí nijak uklidnit, dala jsem jí čípek na bolest a při rozbalení plenky jsem našla v daném třísle ohromnou bouli. Jak kdyby měla pod kůží vejce. Tak to bylo velké a tvrdé.   Hned jsme jeli na pohotovost, kde se tedy nic extra nedělo a byli jsme odkázáni na vyšetření následující ráno, kde se ukázalo, že jde o uskřinutou tříselnou kýlu, ve které byl zaseknutý vaječník a byla nutná akutní operace.   Při představě, že jsem já sama neměla za třicet let svého života jedinou narkózu a moje malinkatá - ten den 13-ti měsíční - dcerka už jde pod kudlu, bylo mi vážně zle.   Nejtěžší to bylo těsně před operací, kdy mi brečela hlady a žízní a já jí nesměla nic dát. A pak dostala přednarkózové kapičky, které jí "oblbly". Zapomněla na hlad a začala si zpívat, kočička.   Když jsme šly k sálům, ptala se mě sestřička, zda jí dám do postýlky a povezeme, nebo jí ponesu? Načež jsem odvětila, že jí celý život nosím, že nemáme ani kočárek, tak jí v takové situaci nedám do postýlky! Předala jsem jí a už jen počítala minuty, kdy mi řeknou, že za ní můžu na dospávací pokoj.   Pokud mám být zcela upřímná, tak jsem se z těch nervů hrabala ještě následující 3 dny.   Naštěstí vše proběhlo dobře, bez komplikací. Malá by měla být dle všeho po všech stránkách v pořádku. Ani bolesti po operaci neměla a hned následující den by na ní nikdo nepoznal, že byla před pár hodinami na operačním sále. Ale pro mámu to jsou vážně zážitky, které by si ráda odpustila!!   Moc si přeji, abych nic podobného už nikdy v životě nezažila!       ... »

  spinisek | 04.04.2016 22:08:56

Nejčtenější články
 • Výbavička pro miminko

  Mou jedinou omluvou je, že máme věcičky po dvou dětech a ještě od hodných sestřenic a tet. Jinak si neumím ani vysvětlit, kde jsme toho tolik vzali. Sepsala jsem a se svýma modelkama Eliškou a Verunkou nafotila, co jsme pro naše mimčo přichystali. Kromě kočárku máme snad všechno. Oblečeníčka je opravdu hodně, po zkušenostech, kdy miminko ze všeho asi po 3-5 týdnech vyroste, opravdu stačí 6 bodyček, 4 dupačky, 2 kabátky, 2 overalky na spaní, pokud je zima a nějaká čepička, ponožky. Pokud děťátko věci zašpiní, je nejjednodušší večer během minutky vyprat. Plínky budem používat jednorázové, i přesto mi moje hodná babička postupně nakoupila asi 50 látkových, takže těch máme opravdu velkou zásobu. Máme asi 3 zavinovačky (úplně stačí 1) a perfektní je heboučká žirafí zavinovačka do autosedačky, tu jsme u poslední dcerky využili opravdu hodně. Postýlku máme v ložnici. Zvedli jsme ji do nejvyšší polohy, ať se nemusím k miminku moc naklánět. K postýlce dáme ještě chůvičku. Polštářky a peřinka jsou zezačátku spíš jako dekorace a aby na miminko nefoukalo. Povlečení jsme ušili nové se starší dcerkou, kapsář je výborný na plínky, náhradní oblečení, dudlík a krém, hned je všechno v noci po ruce. Proutěný koš bude mít miminko v obýváku, aby mělo kde spát a odpočívat ve dne. Koš nám půjčila babička a konstrukci na kolečkách vyrobil šikovný tatínek. Koš vydrží asi do 3 měsíců, potom už se bude batolit na dece. V košíku se zatím usadily hračky, které mají dvě starší dcerky nachystané pro miminko do porodnice. Až se děťátko narodí, určitě sestřičkám taky nějaké hračky na památku přinese. Vaničku jsme koupili novou i s molitanovou koupací podložkou, přebalovací podložku máme ještě po Elišce. Na kojení a jako ohrádku pro mimčo je nachystaný krásný kojící polštář s puntíkama, který jsem vyhrála jako dárek od Mamaja group za článek v Těhotníčku. Autosedačka – vajíčko je po mladší dcerce, uvnitř je vložka pro novorozence. Koupili jsme taky nosítko, nejvíc se zalíbilo Eli, takže už víme, kdo bude prďolku nosit. Kosmetiku i potřebné věci z lékárny už máme taky nakoupené. Moc jsme to nepřeháněli, i tak je toho dost. Uvidíme, co bude miminku nejvíce vyhovovat a později dokoupíme. ... »

  jezurka | 11.06.2012 11:20:35

 • Dovolená s bříškem

  „A kdy jako pojedeme na dovolenou?!??“ To byl první a nejdůležitější dotaz mého manžela, když se dozvěděl, že konečně čekáme miminko. Protože bydlíme v horách, neumí si léto bez alespoň dvou týdnů na prosluněné pláži, představit. Nevím, jestli si uvědomil, že za početí našeho broučka může taky on, ale dával to za vinu mě, že jsem naplánovala špatně termín.  „Tak já pojedu sám s holkama“ bylo jeho poslední rozhodnutí, když si uvědomil, že červencové miminko do Chorvatska opravdu vláčet nemůže. Na to jsem hodně zvědavá. Je nervní, jen když jedeme pár kilometrů a Verunka není zrovna naladěná na cestování. Nakonec jsme po dlouhých debatách zamítli i leteckou dovolenou do tropů – nějak se mi do toho s bříškem a dvěma dětmi nechtělo a rozhodli jsme se jet na prodloužený víkend do Aquaparku Babylon v Liberci. Jelo nás šest – já, tatínek, Eliška 9, Verunka 2, neteř Terezka 9 a brouček dobře schovaný v bříšku. Cesta autem byla dlouhá, ale i když už jsem byla ve 23tt, přežili jsme ji s miminkem dobře. S bříškem se nastupuje do auta hůř. Vyplatilo se taky vzít si pod záda polštářek. Na recepci hotelu jsou na rodiny s dětmi zvyklí. Nabídli nám krásný rodinný dvoupokoj, takže jsem mohla s mimčem v jednom pokoji odpočívat a v druhém si hrály holky. Doporučuji naši vychytávku – vymysleli jsme jim bojovku, která je každý den na nějakou dobu zabavila běháním po celém Babylonu. Dostali objevitelské deníčky a plnili různé úkoly, zjišťovali legendu o Babylonu, kreslili obrázky a zkoumali okolí. Tak jsme my měli čas i na odpočinek a další zábavné činnosti :)   Jako těhulka jsem si nejvíce užila hotelové snídaně. Veliký raut, kde byl výběr jídla od teplé snídaně, masa, vajíček, zapékané zeleniny, salátů, obložených mís, zeleniny, až po různé druhy müsli, jogurtů, koblih, buchet, ovocných salátů a dalších pochoutek. Na snídani jsme strávili spoustu času a s bříškem mi nebylo ani trapné zkusit od všeho něco, aspoň jsem vše mohla svést na těhotenské chutě. Dny jsme trávili nejvíce v aquaparku. Nasoukala jsem bříško do plavek a užívali jsme si vodních atrakcí. Miminku se ve vodě moc líbilo, plavání i lenošení v různých zákoutích aquaparku bylo příjemné. Hodně času jsme strávili ve vířivkách s teplou vodou. Jediné, co mimču moc nevyhovovalo, byly sauny. Taky jsme si samozřejmě netroufli na tobogány. Protože jsme schválně pro dovolenou vybrali jarní prázdniny a ne víkend, nebylo ve vodě moc lidí a taky jsme měli k dispozici spoustu volných lehátek na odpočinek. Když nás vodní svět přestal bavit, zašli jsme si do IQ parku a Lunaparku, kde se vyřádili hlavně děti. Já s miminkem povýšila na roli hlavního fotografa a dodavatele svačinek. S bříškem se totiž na kolotoč ani do autíčka vlézt nedá. Večeře v dinner bufetu byla opět záběr. Snažili jsme se jíst střídmě, ale takovému výběru jídel se nedalo odolat. Vyzkoušeli jsme spoustu dobrůtek, nakonec jsme si dali zmrzlinový pohár a odkulili jsme se do pokoje. Zvláštní bylo, že ač jsme my dospělí byli zralí na spaní, děti chytly druhý dech a vyžadovaly zábavu. Takže jsme se rozdělili. Tatínek dostal na starost holky a já mimčo. Starost o drobečka v bříšku byla jednoduchá – otáčet se na správnou stranu, ať si může hezky kopat a občas pohladit nebo poškrábat na zádičkách. Dovolenou v aquaparku jsme si moc užili a nastávajícím maminkám doporučuji! Až se brouček v létě narodí, zeptám se ho, jak se mu v Babylonu líbilo :) ... »

  jezurka | 23.04.2012 00:37:08

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

Nejlépe hodnocené
 • Maminka

  Maminka Moje nejoblíbenější členka rodiny. Hraje si semnou na schovávanou, pokud se nudím a začnu se krapet vrtět, hned mě začne hladit a utěšovat. Pokud náhodou se zabývá něčím jiným, po chvilce mé snahy narovnat si nohu v koleni ihned nastává první fáze hlazení a utěsování. Prostě nám to klape:) Také si semnou ráda povídá a ujišťuje mě, že v noci se prý má spát. Chacha, to jí ještě vysvětlím. Všude ticho a tma jako v kostele a já bych měl nevyužít té skvělé šance na nové taneční číslo?? Rád poslouchám její hlas a ještě radši bych už konečně viděl, jak vlastně vypadá. Bude se mi líbit? Jaké má oči? Vlasy? S postavou prý nic moc, vzhledem k tomu že každý kdo k ní v posledních týdnech přijde tak tvrdí, že má velké břicho. Ale nevadí. Budu jí mít rád tak i tak. O tom jestli se budu líbit já jí, o tom nepochybuju. Jsem totiž ohromnej fešák. Nevím sice jak to poznala, ale odhalila že mám pindíka. Asi jí to práskla ta zrádkyně doktorka. Jsem holt chlap a protože jsem parádně ješitnej, nebudu se ukazovat jen tak kdekomu. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:28:40

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Jak na to

  "Potvoráci",oslovili jsme něžně s manželem své dva potomky,budete mít ještě jednoho bratříčka,nebo sestřičku.Oba potomci(4 a 5 let)se zarazili,nasadili výraz nasvědčující tomu,že se zrovna pokoušejí vyvrátit teorii relativity a po chvíli vydali jasný povel.Naše holčička chce  sestřičku,kluk pro změnu brášku.Jako bych to netušila.No nic,hlavně že se myšlence jako takové nijak nebrání.Maličkosti už přeci jen nějak doladíme. Uplynulo pár týdnů a já vím  naprosto přesně,že ten další potomek bude holčička.Nezbývá tedy nic jiného,než to oznámit potvorákům.Ach,díky Bože za mužskou ješitnost projevující se už v ranném věku.Stačilo našemu chlapečkovi polichotit,vysvětlit mu jak je bezvadné,že bude náš jediný princ a určitě si s dvěma holkama poradí. Od té chvíle má náš malý vetřelec jméno Janička a oba starší sourozenci se každou chvíli ptají,kdy že už bude to miminko.Mají smůlu,ještě si 5 měsíců počkají. ... »

  Val.J35 | 11.04.2012 07:13:17

Nejnovější diskuze
 • UTZ Screening

  Ahojky mám dotaz jak moc je vidět miminko na 3D ultrazvuku ve 21. týdnu? Kdyby někdo měl fotečku budu za ni ráda ať vím na co se těšit. =) ... »

  Lilith666 | 01.03.2016 13:47:34

 • ja jsem chodila plavat ale byl...

  a jsem vzdy takhrozne moc unavena a vycerpana ze se to nedalo nekdy ani vydrzet a tak jsem jenom lezela.. pak mi doktorka doporucila magnesium a unava opravdu polevila. kdo by mel stejnou komplikaci t ... »

  kocka228 | 26.01.2016 13:32:29

 • zkuste se v lekarne podivat po...

  spermotrendu, myslim ze je to to co hledate :) ... »

  olga.polka | 16.12.2015 13:05:08

 • doplnek stravy

  prosim nevime jestli neexituje nejaky doplnek stravy na podporu funkce a kvality spermii? snazime se s manzelem o miminko, zatim kratkou dobu, ale ma z toho spatny pocit ze se nam to zatim nepovedlo, tak bych mu chtela nejak pomoct..:) ... »

  kocka228 | 10.12.2015 15:00:26

více novinek » Z redakce
CHAT s kožní lékařkou ONLINE

Ve středu 1. června 2016 15:45-16:45 proběhne chat na téma: Pobyt dítěte na slunci a jeho úskalí. ... »

Menstruační vložky, kalíšek nebo tampón

Jaké tyto menstruační pomůcky skýtají výhody či rizika? ... »

Gynekologická poradna

Začala jsem užívat antikoncepci. Nevím, zda se jednalo o menses. Mám v užívání pokračovat? ... »

více novinek » Od maminek
Rodíme ONLINE 2016

Přípravy na miminka probíhají v plném proudu. Jaké dárky obdržely maminky od sponzorů? ... »

Nová soutěž s Katy v Baby

Vyhrajte balíček moderních látkových plen Katy v Baby v ceně 663 Kč! Soutěžíme do 5. 6. 2016! ... »

Rodíme ONLINE 2016

Jak se maminky cítí a jak probíhají jejich přípravy na miminko? ... »

více novinek » V diskuzním klubu
hura

Ja na kineziologii nedam dopustit;)) i u deti.. ... »

samodrzici gelova podprsenka

Mam dlouho nosim hodne v lete k trikum bez raminek.na plesy o satum a tak...hoodne jsem s nimi spokojena ... »

Oliva

Já už si to nějak nepamatuju. ... »


 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace