Výpis článků jezurka »

Porod třikrát jinak (Porod)

Téma: K zamyšlení
zveřejněno 29.05.2012 17:52:40

Připravuji se na porod své fazolky a neubráním se srovnávání.

*** POPRVÉ  to bylo už skoro před 10 lety a všechno bylo nové, úžasné, plánované a promyšlené. Jako zodpovědná nastávající maminka jsem přečetla spoustu knih, od Budeme mít děťátko až po Velkou knihu o matce a dítěti, předplatila si Maminku i Betynku a pátrala s nadšením po všech možných informacích na netu. BOL tenkrát bohužel ještě nebyl, ušetřila bych si spoustu otázek :)

Bylo mi 26 a většina mých kamarádek byla svobodných a bezdětných. Ty s dětmi trpělivě odpovídaly na mé začátečnické dotazy: Poznám opravdu porod? Mám si vzít sebou do porodnice manžela?  Jak vypadá kojící podprsenka? Co je to porodnická vložka? Co když mi miminko vymění? Jak dítě pozná, že má pít mlíko?... Byla jsem ze všeho vykulená, ale žádné dobře míněné rady mě nemohly připravit na realitu.

Vzbudila jsem se v noci, napočítala stahy po 5minutách a vzbudila tatínka, že jedeme. Nevěřil, ale nakonec se nechal přemluvit. Rodila jsem přesně v termínu v krásné moderní porodnici FN Ostrava. Protože je to spádová porodnice i pro rizikové a předčasné porody z celého kraje a je vyhlášená, bývá tam pořád plno. V 1 hodinu ráno tam bylo rušno. Sestru zajímalo jen jestli jsem prvorodička a z toho usoudila, že mě stejně ještě pošlou domů. Bylo mi jasné, že se z porodnice nehnu a naštěstí pan doktor potvrdil, že opravdu rodím. Porodní pokoje byly luxusní s vlastní koupelnou, moderními přístroji, skvělým porodním křeslem, odpočinkovým koutkem pro partnera, rehabilitačními pomůckami, vyhřívanou postýlkou pro novorozence.. Měla jsem svou vlastní PA, která mi hned na začátku vynadala, že jsem neabsolvovala jejich předporodní kurz a ona toho má hodně, tudíž nemá čas mi vysvětlovat, jak mám dýchat nebo se uvolnit. Bez ptaní proběhlo klyzma a pak už se o mě nikdo moc nestaral, občas mi natočili ozvy nebo prohlédli, jak postupuje porod. PA odhadla, že ještě nejmíň 12 hodin to bude trvat. Eliška se narodila po 7 hodinách od příjezdu do porodnice. U porodu byl lékař, všechno proběhlo dobře, na povel, nikdo se moc nezajímal, jestli chci uklidňující léky, nástřih nebo jaká poloha by mi byla příjemná. Ve vedlejších pokojích probíhaly další dva porody a nebyl čas. Zážitek to byl úžasný, naše holčička byla nádherná a hned jsme se do ní zamilovali. Po porodu a nezbytném ošetření, které proběhlo přímo na porodním pokoji, jsem měla miminko u sebe ve vyhřívané postýlce. Protože jsem měla načteno z chytrých knih, že novorozenec se má přiložit do půl hodiny po porodu, opatrně jsme ten náš uzlíček vytáhli a nemotorně zkoušeli přiložit. Miminko odmítlo, přišla sestřička a odnesla mi ji na novorozenecké. Mě kvůli nedostatku místa uložili na gynekologické odd., mezi maminky čekatelky. Ráno už jsem byla zoufalá, proč mi holčičku nechtějí přinést. Nakonec jsem si pro ni došla na oddělení a vyžádala si ji na kojení. Na osvětu jak kojit nikdo neměl moc čas – během pár minut jsem byla proškolená, měla jsem chodit na kurzy. Holčičku přinesli a za 10minut odnesli, i když se pořádně nenapila. Nejspíš ji dokrmili, nevím. Dopoledne mě převezli na poporodní pokoj, kde jsme byly tři maminky a už jsem dostala děťátko do péče. Hned bylo všechno lepší, s maminkami jsme probraly všechno možné a poradily si. Sestřičky byly hodné, ale bylo znát, že na nějaké vybavování opravdu nemají čas.

8) porodnice Ostrava1

9) porodnice Ostrava2

10) porodnice Ostrava3

*** DRUHÝ porod (21tt) byl neplánovaný a nechci se o něm zmiňovat. Zážitek v jedné Městské porodnici byl příšerný – naprostý nezájem, neprofesionalita a pocit, že jsem nevítaný kus. Vybavení předválečné a přístup většiny personálu podobný. Mlč a nestěžuj si. Byla jsem doslova ráda, že jsem to přežila. Po týdnu na JIPce a poté kolečku různých odborných vyšetření, kdy jsem se dávala dohromady, vím, že do téhle porodnice už nikdy.

*** POTŘETÍ už jsem jako zkušená mamina nenechávala nic náhodě. Bylo mi 34 a na porod jsem se skoro těšila. Prošla jsem si předporodní kurz i cvičení těhulek. Místo časopisů pro maminky jsem začala číst odborné články na BOLu a zapojila se do diskuzí. Rozhodovali jsme se mezi naší malou skromnou Jesenickou porodnicí a moderní Ostravou. Nakonec jsme byli rádi, že se dcerka narodila v Jeseníku. Porodnici musím pochválit za skvělý osobní přístup personálu. I když se zde rodí většinou málo dětí, já měla štěstí na úrodný týden – jen v tu naši noc se narodily 4 děti. Personál nevěděl, kam dřív skočit, maminky ležely málem na chodbě, ale všechno se krásně a v pohodě zvládlo.

Verunka si usmyslela v noci, přesně na termín, že pojedeme. Praskla mi plodová voda, nebylo co řešit. Manžel pořád nechtěl uvěřit, že si nedělám srandu, asi jsem na porod moc nevypadala. V porodnici jsem chtěla soukromý pokoj, ale nakonec jsem byla ráda, že mám aspoň lůžko. Bohužel jsou v Jeseníku pokoje společné pro rodičky i poporodní, takže jsem musela poslat manžela domů. Sama jsem strávila většinu času ve sprše nebo potmě v pokoji, abych nerušila nově narozené miminko. Porodní sál byl zatím obsazený. Všechna nezbytná vyšetření proběhla pečlivě, nikomu nevadilo, že jsem odmítla holení i klyzma (spoléhala jsem na vlastní přípravu). I když měl hodně práce, udělal si pan doktor čas i na to, aby se mnou prošel můj porodní plán. Na žádném z bodů jsem netrvala, všichni ho přesto respektovali. Při tomto porodu jsem si připadala opravdu jako partner ne jako věc, která má porodit dítě a moc nepřekážet. PA mi sdělila, ať počítám s porodem kolem poledne. V 6 ráno jsem oznámila, že rodím a zavolala rychle manželovi, který to tak tak stihnul. Porod byl rychlý a proběhl dobře. Holčička se tlačila ručkou napřed, takže to trochu zkomplikovala, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Narodila se nám nádherná princeznička. Na ošetření mi ji sice odnesli do vedlejší místnosti, mohl s ní ale jít manžel. Potom už jsem dostala holčičku k sobě a už si ji nechala. První přiložení proběhlo úžasně, hned se přisála, nechala se fotit i nosit od tatínka. Máme moc pěkné vzpomínky, a i když manžel k porodu původně nechtěl, myslím, že nakonec byl spokojený, že jsme to spolu mohli zažít. Poporodní péče byla rovněž perfektní. Ocenila jsem rodinný přístup a velmi dobrou podporu kojení.

6) porodnice Jeseník1

7) porodnice Jeseník2

*** POČTVRTÉ už se nemusíme rozhodovat. Další a poslední náš brouček se narodí v Jeseníku a doufám, že tady brzo napíšu nějakou pěknou vzpomínku.

Hodnocení: Hodnotilo: 2 uživatelů Počet zobrazení: 9189x Hodnotit může pouze přihlášený uživatel.

Diskuze ke článku:

Nový příspěvek    Celkem stran: 1  (diskuzí: )
 • bude naše první
  Děkuju za moc fajn článek , hrozně se bojím jak to zvládnu , je to naše první miminko , jsem teprve na začátku 4měsíce ale už přemýšlím co a jak bude , kurzy jsem si sice nahlásila , ale jsem strašně vytížená a ony probíhají u nás už od 20 týdne , tak budu muset volit jestli budu chodit na kurz nebo do práce :( ale jak vidím i bez kurzu jste to zvládla . Chci se zeptat na jednu věc pokud teda nebude moc osobní , provedli u Vás nástřih ? Jak jste to měla s hojením , a kdy jste byla OK ? Jako kdy po porodu jste doma byla schopná normálně fungovat ? Já bohužel budu muset co nejdříve zpět do práce , a nevím jak to probíhá po porodu. Děkuju za odpověď! :)
  LenkaRak , reakcí: 4, poslední: 07.06.2012 21:47:45
  [ reagovat ] [ zobrazit všechny reakce ] [ URL příspěvku ]
  • RE: bude naše první
   děkuji   určitě porod zvládnete, dobré je mít pozitivní přístup už od začátku, věřit, že porod proběhne dobře a bez komplikací, což většina porodů je a mít podporu rodiny a partnera, ať už jde k porodu nebo radši drží palce doma  
   neříkám, že je porod jednoduchý, stahy jsou bolestivé, ale pomohlo mi, že jich je přesně tolik, kolik mimčo potřebuje k narození, ani o jednu víc   kurzy jsou určitě dobrá věc, zašla bych aspoň na nějaký, pokud to jde (pokud ne, tak se dá určitě rodit i bez něho) a taky si prohlédnout porodnici, většina to umožní bez problémů   samotný porod - tlačení miminka je velmi rychlý, asi 10-20minut.. nástřih jsem měla poprvé a vůbec jsem o tom nevěděla, většinou nebolí.. zato mě bolelo hodně následné šití   u posledního porodu jsem sice nástřih neměla, ale šití pár stehů ano - dělal to primář a vůbec jsem to necítila  
   hojení je po porodu celkem rychlé, nejhorší jsou první dny, mi pomáhala hodně vlažná sprcha a na ty šitá místa jsem používala fén s vlažným vzduchem, bylo to mnohem lepší než ručník  
   po porodu je super když pomůže rodina, manžel a po pár dnech se to určitě všechno pomalu spraví.. 6týdnů je dobré opravdu věnovat se hlavně mimču a sobě, taky kvůli kojení - já se třeba cítila dobře už po týdnu, ale najednou se objevily komplikace se zánětem prsu   takže bych s tou prací určitě nepospíchala, ať si taky miminko pořádně užijete  
   držím palce, ať porod proběhne rychle a v pohodě! miminko za to všechno kolem opravdu stojí  
   a ještě dva odkazy, odkud nejvíc čerpám informace a energii  
   http://www.babyonline.cz/
   http://kojeni.net/
   jezurka
   [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
   • RE: bude naše první
    Ahojky , děkuji za odpověď , nějak jsem se nedostala k tomu napsat. To jsou přesně ty informace které mi chybí. :) Děkuju! Třeba o fénu , říkala jsem příteli že jsem ráda že tahle diskuze a pomoc od zkušenějších je . Přítel se smál že prej fén , pak se zarazil a říkal mi že by chtěl vidět sebe s poporodním zraněním , že to musí být síla , a pak šel do koupelny a zkoušel fén . No prý musíme koupit nějaký jiný, že tenhle nemá výkon :D Na kurz jsem se přihlásila tak uvidíme jak to stihnu. Alespoň na část bych ráda byla.
    LenkaRak
    [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
    • RE: bude naše první
     víš jak jsem se tomu fénu řehlatala já, když mi to v porodnici řekli   a pak jsem byla ráda, když mi ho manžel přinesl   hodně maminek si zase bere nafukovací kruh na sezení, taky dobrá věc..
     moc toho do porodnice netahej, manžel pak všechno může přivézt, co zrovna budeš potřebovat  
     a na umývání je dobrý sprchový gel s dubovou kůrou nebo Lactacyd s fyziologickým PH - pomáhá hojení..
     jezurka
     [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
     • RE: bude naše první
        no jooo já vlastně už budu mít manžela v té době ,ono je problem trošku, budoucí manža neřídí, ikdyž bude muset začít, jinak se do porodnice povezu sama   naštěstí mám hodnou sestru a maminky a vlastně všechny tak asi nebude problém cokoliv dovézt  
      LenkaRak
      [ reagovat ] [ URL příspěvku ]

Nové články
 • Jaké je těhotenství

  Za pár let si už nebudu nic pamatovat, jen to hezké, klasika, a tak si shrneme jaké je to být těhotná. Nejkrásnější období, to platí hlavně u prvního těhotenství, kdy máte čas na čtení článků, studování jak miminko roste, chodíte na předposlední kurzy, kde potkáte další těhule. Máte čas na odpočinek... Když už máte doma nějaké škvrně, už není moc čas na tyhle věci, musíte se věnovat dítěti, musíte víc uklízet, vařit, chodit na hřiště, učíte ho zvládnout školku, nějaký ten kroužek a pokud vám dítě nespí přes den, tak pro sebe nemáte ani minutu. A s přibývajícími měsíci tu jsou i nějaké ty další negativa - zvednout se ze země - ohnout se zavázat boty, ostříhat nehty, oholit nohy, sebrat cokoli co upadne a že toho najednou padá 10x víc než normálně a co teprve, když vám spadne něco pod gauč... - roztahování pánve, neustálý tlak dole - kyčle, chápu ty protivné důchodce, protože spát lze jen na boku a když bolí kyčle tak, že vám bolest vystřelují až do kolene, je to peklo. Stejně jako chvíle než to rozchodíte. - neustálý výtok - ráno musíte hlídat, abyste se neprotahli, jinak vás chytne křeč do nohy - postupem času přijdou otoky - Hamiltonův hmat, fakt chuťovka - pálení žáhy - dojít si na velkou bez zácpy nebo zaječích bobků - V noci 2x-3x vstáváme na záchod (mám podezření, že to je trénink na následně kojení) ... a to si máte před porodem odpočinout a nabrat síly... - vlézt a vylézt z vany  - krvácení dásní - únava, ať se snažíte sebevíc, už toho nezvládnete tolik jako dřív - bříško vám přijde, že váží aspoň 20kg, jakmile se máte zvednout, otočit v posteli apod. ====================================== A nějaké ty klady? - nemáte menstruaci - vrátí se vám prsa :-)  - občas jsou k vám lidí víc ohleduplní než normálně   Tak tedy takto... kdyby náhodou mělo být další, ať víme do čeho jdeme :-D ... »

  petra1303 | 07.10.2020 14:24:31

 • Už to tlačí...

  Zatím bylo vše v pohodě, sice jsem byla občas pomalejší, ale pořád se vše dalo zvládnout... Týden zpět jsme už lehce zazimovali chatu, přeci jen termín se blíží a je toho spousta ještě potřeba dodělat doma. A to mi teď prvně začaly natékat nohy a i malý se začal tlačit do všech stran. Najednou mi vše začalo trvat o mnoho dýl...  už jsem zažila i jeden večer, kdy jsem čekala, že se to spustí, jak jsem nemohla hnout a nemít kojící polštář na kterém jsem spala, tak jsem snad ani neusla. Takže teď peru, peru, peru, čeká mě žehlení,  doobjednávám nějaké věci z lékárny, využila jsem slevu dny Marianne a ušetřila 25% na přebalovák, prostěradla atp. Není to tolik, jako když jsem kupovala kočár, vajíčko atd. ale i tak pár ušetřených stovek potěšilo.  Mám za sebou už první kontrolu v nemocnici, jelikož řádí Covid-19, tak návštěvy nejsou teď každý týden, ale 1x za 14dnů, monitor mi taky ještě nedělali a až budou, tak to prý bude zkrácené než normálně.  Taky jsem dostala uvítací balíček, což bylo moc příjemné, hlavně oproti minulému je v něm spousta praktických věcí cca 5plenek, podložka, vložky a krémy jak pro miminko tak i pro maminku do porodnice, to se moc hodí, než sebou tahat celý sprcháč, šampón atp. ... »

  petra1303 | 18.09.2020 10:21:59

 • Kontrola a dovolená

  Máme za sebou další kontrolu, ultrazvuk s měřením a vše dobré. Vzala jsem sebou i může, aby se na prcka taky podíval, tentokrát už byl ale hlavičkou dolů a ještě prdelkou na nás natočený, takže jsme byli rádi, že vidíme ucho :-D ... Tak si musíme počkat naživo, ale to je ještě čas...   A tenhle měsíc jsme vyrazili na dovolenou. Kvůli Covid byl letos výběr jasný, Čechy, ale my je máme rádi, takže žádný problém. Vybrali jsme si Mariánské lázně a úplně super, nečekaně tam bylo spoustu vyžití i pro malou 4roky, dětské parky, lanovka, zpivající fontána ji úplně odrovnala, tam jsme museli být každý večer :-) A i procházka přes rezervaci Kladská měla velký úspěch. Pro mě občas náročnější výprava, ale zvládla jsem s nimi držet krok. :-) ... »

  petra1303 | 19.08.2020 18:17:28

 • Oggt test a jak rosteme

  Test na těhotenskou cukrovku mám za sebou, vše v pořádku, tentokrát jsem se vyloženě těšila, že si užiju 2hodiny v klidu a sama, klidně bych z toho udělala 5ti hodinový test :-)  Každopádně od toho přidělu cukru mi v bříšku mimčo pořádně ožilo a to nejlépe mezi 11h večer a 01:30 :-) Takže sbohem spánku. Přijde mi, že už mám mega břicho a že první těhotenství bylo víc na pohodu a tak jsem tady zapátrala v deníčcích a opravdu mě uklidnilo, že už jsem si taky stěžovala, že občas v bříšku zažívám pořádný cirkus. Výhoda byla v tom klidu doma, teď se opravdu od rána do večera nezastavím a ve volných chvilkách třídím oblečení a vymýšlím jak předělat byt.  Taky už jsem objednala první čepičku, teploměr do vody a koupila ponožtičky. Jinak se dost těžko zařizuje v létě výbavička pro zimní miminko, tohle prodejci docela podceňují a já začínám být lehce nervózní, že nemám kombinézu atp. když v říjnu rodím...   ... »

  petra1303 | 16.07.2020 12:15:55

Nejčtenější články
 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

 • Dovolená s bříškem

  „A kdy jako pojedeme na dovolenou?!??“ To byl první a nejdůležitější dotaz mého manžela, když se dozvěděl, že konečně čekáme miminko. Protože bydlíme v horách, neumí si léto bez alespoň dvou týdnů na prosluněné pláži, představit. Nevím, jestli si uvědomil, že za početí našeho broučka může taky on, ale dával to za vinu mě, že jsem naplánovala špatně termín.  „Tak já pojedu sám s holkama“ bylo jeho poslední rozhodnutí, když si uvědomil, že červencové miminko do Chorvatska opravdu vláčet nemůže. Na to jsem hodně zvědavá. Je nervní, jen když jedeme pár kilometrů a Verunka není zrovna naladěná na cestování. Nakonec jsme po dlouhých debatách zamítli i leteckou dovolenou do tropů – nějak se mi do toho s bříškem a dvěma dětmi nechtělo a rozhodli jsme se jet na prodloužený víkend do Aquaparku Babylon v Liberci. Jelo nás šest – já, tatínek, Eliška 9, Verunka 2, neteř Terezka 9 a brouček dobře schovaný v bříšku. Cesta autem byla dlouhá, ale i když už jsem byla ve 23tt, přežili jsme ji s miminkem dobře. S bříškem se nastupuje do auta hůř. Vyplatilo se taky vzít si pod záda polštářek. Na recepci hotelu jsou na rodiny s dětmi zvyklí. Nabídli nám krásný rodinný dvoupokoj, takže jsem mohla s mimčem v jednom pokoji odpočívat a v druhém si hrály holky. Doporučuji naši vychytávku – vymysleli jsme jim bojovku, která je každý den na nějakou dobu zabavila běháním po celém Babylonu. Dostali objevitelské deníčky a plnili různé úkoly, zjišťovali legendu o Babylonu, kreslili obrázky a zkoumali okolí. Tak jsme my měli čas i na odpočinek a další zábavné činnosti :)   Jako těhulka jsem si nejvíce užila hotelové snídaně. Veliký raut, kde byl výběr jídla od teplé snídaně, masa, vajíček, zapékané zeleniny, salátů, obložených mís, zeleniny, až po různé druhy müsli, jogurtů, koblih, buchet, ovocných salátů a dalších pochoutek. Na snídani jsme strávili spoustu času a s bříškem mi nebylo ani trapné zkusit od všeho něco, aspoň jsem vše mohla svést na těhotenské chutě. Dny jsme trávili nejvíce v aquaparku. Nasoukala jsem bříško do plavek a užívali jsme si vodních atrakcí. Miminku se ve vodě moc líbilo, plavání i lenošení v různých zákoutích aquaparku bylo příjemné. Hodně času jsme strávili ve vířivkách s teplou vodou. Jediné, co mimču moc nevyhovovalo, byly sauny. Taky jsme si samozřejmě netroufli na tobogány. Protože jsme schválně pro dovolenou vybrali jarní prázdniny a ne víkend, nebylo ve vodě moc lidí a taky jsme měli k dispozici spoustu volných lehátek na odpočinek. Když nás vodní svět přestal bavit, zašli jsme si do IQ parku a Lunaparku, kde se vyřádili hlavně děti. Já s miminkem povýšila na roli hlavního fotografa a dodavatele svačinek. S bříškem se totiž na kolotoč ani do autíčka vlézt nedá. Večeře v dinner bufetu byla opět záběr. Snažili jsme se jíst střídmě, ale takovému výběru jídel se nedalo odolat. Vyzkoušeli jsme spoustu dobrůtek, nakonec jsme si dali zmrzlinový pohár a odkulili jsme se do pokoje. Zvláštní bylo, že ač jsme my dospělí byli zralí na spaní, děti chytly druhý dech a vyžadovaly zábavu. Takže jsme se rozdělili. Tatínek dostal na starost holky a já mimčo. Starost o drobečka v bříšku byla jednoduchá – otáčet se na správnou stranu, ať si může hezky kopat a občas pohladit nebo poškrábat na zádičkách. Dovolenou v aquaparku jsme si moc užili a nastávajícím maminkám doporučuji! Až se brouček v létě narodí, zeptám se ho, jak se mu v Babylonu líbilo :) ... »

  jezurka | 23.04.2012 00:37:08

 • Výbavička pro miminko

  Mou jedinou omluvou je, že máme věcičky po dvou dětech a ještě od hodných sestřenic a tet. Jinak si neumím ani vysvětlit, kde jsme toho tolik vzali. Sepsala jsem a se svýma modelkama Eliškou a Verunkou nafotila, co jsme pro naše mimčo přichystali. Kromě kočárku máme snad všechno. Oblečeníčka je opravdu hodně, po zkušenostech, kdy miminko ze všeho asi po 3-5 týdnech vyroste, opravdu stačí 6 bodyček, 4 dupačky, 2 kabátky, 2 overalky na spaní, pokud je zima a nějaká čepička, ponožky. Pokud děťátko věci zašpiní, je nejjednodušší večer během minutky vyprat. Plínky budem používat jednorázové, i přesto mi moje hodná babička postupně nakoupila asi 50 látkových, takže těch máme opravdu velkou zásobu. Máme asi 3 zavinovačky (úplně stačí 1) a perfektní je heboučká žirafí zavinovačka do autosedačky, tu jsme u poslední dcerky využili opravdu hodně. Postýlku máme v ložnici. Zvedli jsme ji do nejvyšší polohy, ať se nemusím k miminku moc naklánět. K postýlce dáme ještě chůvičku. Polštářky a peřinka jsou zezačátku spíš jako dekorace a aby na miminko nefoukalo. Povlečení jsme ušili nové se starší dcerkou, kapsář je výborný na plínky, náhradní oblečení, dudlík a krém, hned je všechno v noci po ruce. Proutěný koš bude mít miminko v obýváku, aby mělo kde spát a odpočívat ve dne. Koš nám půjčila babička a konstrukci na kolečkách vyrobil šikovný tatínek. Koš vydrží asi do 3 měsíců, potom už se bude batolit na dece. V košíku se zatím usadily hračky, které mají dvě starší dcerky nachystané pro miminko do porodnice. Až se děťátko narodí, určitě sestřičkám taky nějaké hračky na památku přinese. Vaničku jsme koupili novou i s molitanovou koupací podložkou, přebalovací podložku máme ještě po Elišce. Na kojení a jako ohrádku pro mimčo je nachystaný krásný kojící polštář s puntíkama, který jsem vyhrála jako dárek od Mamaja group za článek v Těhotníčku. Autosedačka – vajíčko je po mladší dcerce, uvnitř je vložka pro novorozence. Koupili jsme taky nosítko, nejvíc se zalíbilo Eli, takže už víme, kdo bude prďolku nosit. Kosmetiku i potřebné věci z lékárny už máme taky nakoupené. Moc jsme to nepřeháněli, i tak je toho dost. Uvidíme, co bude miminku nejvíce vyhovovat a později dokoupíme. ... »

  jezurka | 11.06.2012 11:20:35

 • Jak se stává z pidi ducha dálnice :D

  Konečně uběhl alespoň týden od embryotransferu :D Embryotransfer byl 16.5.2013 a já jelikož jsem hrozný nedočkavec tak už sem zkusila zatestit ráno 23.5.2013 a to i přesto že mi v Repromedě dřívější testování nedoporučily a testovat se má nejdříve čtrnáct dnů po zavedení embryjka :) Něco mi ale říkalo ať test udělám a jelikož jsem měla divné pocity a bolesti v podbřišku tak jsem to riskla a test udělala.K mému velkému úžasu jsem uviděla slaboulinkého dušíka,kterého ale nikdo kromě mě neviděl.No zašla jsem do lékárny a nakoupila testy do zásoby na každý den jeden(pravda některý den jsem si udělala test ráno a i večer :) ale důležité bylo že miminkovská čárka byla den o dedne tmavší a tmavší a můj pocit že to klaplo silnější :D na kontrolu a potvrzení těhotenství jsem měla jít až 30.5.Večer 26.5. jsem ale začala trošku špinit tak jsem měla strach abych to náhodou nedostala apocit radosti a štěstí že se nám zadařilo již na první pokus neodešel s menstruací :( Hned druhý den ráno jsem proto raději zavolala do Repromedy a zdělila jim že mám již pozitivní testy ale že začínám trošinku špinit.Milá recepční mě objednala ihned na druhý den na krev a ultrazvuk.Hned ráno jsme s přítelem vyrazili do Brna na kontrolu,kde mi byla nabrána krev ,ze které mi pan doktor zdělil že jsem těhotná jelikož mám hodnotu Hcg 619 IU/l což je prej na 12.den po ET víc než slušné :D poté ještě zkontroloval vše ultrazvukem a řekl že nic zatím nejde vidět že je brzo ale že to je na 4 týden těhotenství obvyklý nález.Z Brna jsme s přítělem odjížděli s blaženým pocitem že si domů v bříšku vezem konečně vytouženého prďolku :) ... »

  fafule | 18.07.2013 18:45:38

Nejlépe hodnocené
 • Maminka

  Maminka Moje nejoblíbenější členka rodiny. Hraje si semnou na schovávanou, pokud se nudím a začnu se krapet vrtět, hned mě začne hladit a utěšovat. Pokud náhodou se zabývá něčím jiným, po chvilce mé snahy narovnat si nohu v koleni ihned nastává první fáze hlazení a utěsování. Prostě nám to klape:) Také si semnou ráda povídá a ujišťuje mě, že v noci se prý má spát. Chacha, to jí ještě vysvětlím. Všude ticho a tma jako v kostele a já bych měl nevyužít té skvělé šance na nové taneční číslo?? Rád poslouchám její hlas a ještě radši bych už konečně viděl, jak vlastně vypadá. Bude se mi líbit? Jaké má oči? Vlasy? S postavou prý nic moc, vzhledem k tomu že každý kdo k ní v posledních týdnech přijde tak tvrdí, že má velké břicho. Ale nevadí. Budu jí mít rád tak i tak. O tom jestli se budu líbit já jí, o tom nepochybuju. Jsem totiž ohromnej fešák. Nevím sice jak to poznala, ale odhalila že mám pindíka. Asi jí to práskla ta zrádkyně doktorka. Jsem holt chlap a protože jsem parádně ješitnej, nebudu se ukazovat jen tak kdekomu. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:28:40

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Jak na to

  "Potvoráci",oslovili jsme něžně s manželem své dva potomky,budete mít ještě jednoho bratříčka,nebo sestřičku.Oba potomci(4 a 5 let)se zarazili,nasadili výraz nasvědčující tomu,že se zrovna pokoušejí vyvrátit teorii relativity a po chvíli vydali jasný povel.Naše holčička chce  sestřičku,kluk pro změnu brášku.Jako bych to netušila.No nic,hlavně že se myšlence jako takové nijak nebrání.Maličkosti už přeci jen nějak doladíme. Uplynulo pár týdnů a já vím  naprosto přesně,že ten další potomek bude holčička.Nezbývá tedy nic jiného,než to oznámit potvorákům.Ach,díky Bože za mužskou ješitnost projevující se už v ranném věku.Stačilo našemu chlapečkovi polichotit,vysvětlit mu jak je bezvadné,že bude náš jediný princ a určitě si s dvěma holkama poradí. Od té chvíle má náš malý vetřelec jméno Janička a oba starší sourozenci se každou chvíli ptají,kdy že už bude to miminko.Mají smůlu,ještě si 5 měsíců počkají. ... »

  Val.J35 | 11.04.2012 07:13:17

Nejnovější diskuze
 • Ano tak určitě je dobré nejdří...

  dřív konzultace s doktorem, a taky záleží na druhu masáže, určitě by se neměly provádět nějaké náročnější masáže. Ale zajímalo by mě jestli by třeba taková erotická masáž h ... »

  Kája U | 29.06.2022 12:48:52

 • 30tt

  Super díky za rady měla jsem to podobně když jsem byla těhotná tak nějak v tom 30tt měla jsem opravdu jen základní věci pro malého a zbytek už jsem nakupovala po tom co se narodil. Třeba taková https://www.miminu.cz/nebesa/ nebesa nad postýlku a nějakou kosmetiku no prostě co jsem pak potřebovala a věděla že mi chybí tak jsem dokupovala. ... »

  Kája U | 20.04.2022 15:40:12

 • Šťastná budoucí maminka

  Já jsem v naprosté psychické pohodě. A je to asi zejména díky tomu že se o mě můj chlap tak báječně stará. Dokonce mně říkal, že jakmile se vrátím z porodnice, tak pro mě s chlapama nachystají překvapení. Jsem celá bez sebe co to bude. Jestli se třeba konečně našly v rodinném rozpočtu peníze na designé krby od https://rocal.cz/designove-krby? To by mně udělal velkou radost. ... »

  ludmila1985 | 31.03.2022 13:25:53

 • Strava a tělo

  Mně zase na zdraví pomáhají v poslední době doplňky stravy a samozřejmě pohyb. S kamarádkou chodíme po Havlíčkových sadech každý druhý den a vždy si vykládáme o tom co jsme poslední dny dělaly. Je to moc příjemné. Nedávno mi na telefonu Věra ukazovala, jak se jí zalíbila na https://eshop.guaranaplus.cz/vilkakora vilkakora jako doplněk stravy. Asi objedná. ... »

  ludmila1985 | 26.03.2022 11:12:40

více novinek » Z redakce
Zásady hravého vzdělávání: Pohyb je základ

Cviky dítě připravují pro další oblasti, nejen jemnou motoriku a grafomotoriku, tedy budoucí psaní, ale i jiné dovednosti. Proto bez pohybu nemůže být kvalitního vzdělávání. ... »

Přibírání na váze v těhotenství

Jaký váhový přírůstek je v pořádku? A co když přiberete více? ... »

Zásady hravého vzdělávání: Učme hravě

Hravé učení vytváří pozitivní vztah ke vzdělávání. To je neskutečně důležitý výsledek kvalitního vzdělávání v předškolním věku! ... »

více novinek » Od maminek
Soutěž o rodinnou vstupenku do ZOO Chleby

ZOO Chleby, dostupná jen 35 minut od Prahy, je domovem pro více než 150 druhů zvířat. Navštivte dětský koutek se zakrslými kozami, vyzkoušejte si práci skutečných ošetřovatelů nebo si vychutnejte stan ... »

ZOO Chleby: ráj pro milovníky zvířat a přírody

Plánujete rodinný výlet, který nadchne nejen děti, ale i dospělé? Nezapomenutelné zážitky vám přinese návštěva ZOO Chleby u Nymburka, historicky první nestátní zoologické zahrady v České republice. ... »

Kaččina cesta plná zábavy a učení s Týdeníčky končí. Jak je připravená do první třídy?

Kačka v červnu dokončila Předškolákovy týdeníčky. S nadšením cvičí i prázdninové bonusy. Také si užívá léto a výlety s rodiči. Přečtěte si, co Kačku nejvíc bavilo a co se naučila. Proč pro ni byla prá ... »

více novinek » V diskuzním klubu
Povlečení na míru

Holky, na míru Vám upraví povlečení Matějovský. Navíc mají fakt skvělou kvalitu materiálů a velký výběr. ... »

Pouštení mixéru díteti

A co mám delat s dcerkou behem vrčeni mixeru?když se mi bojí zvuku mixéru?jak a co mám na ní mluvit? ... »

Merení teploty

Já když jdu merít mé dcerce teplotu tak špičku rtuťoveho teplomeru trochu zchladím pak si mou dcerku položím aby ležela na brišku .pak ji rikám s úsmevem:Petruško,jede,jede,mašinka do tunelu.pričemž p ... »


 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace