Těhotenský deníček / blueberry6

mlíčko HAMI článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 18.03.2014 17:20:58

Jelikož nejsme žádné konzervy a jelikož se nám naskytla super možnost vyzkoušet mlíčko od Hami, šli jsme do toho. Doteď jsme používali sunar nutradefense 1 a pak sunar complex 2. Ale mléčné kašičky jsme měli i od Hami a taky občas něco od Hippu, Štěpula všechno snášel celkem dobře, tak nebyl důvod do toho nejít. Štěpula spával celou noc prakticky od narození - až do doby, než mu začaly růst zoubky, to se budil a krmila jsem ho za noc i dvakrát, protože mlíčko bylo nakonec to jediné, co ho udyndalo. Bohužel si na tento rituál zvykl a budil se pořád - 2x za noc na jídlo. Pořád - až doteď. Teď jsme vyzkoušeli ml&... »

JE NÁM ROK! článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 05.03.2014 19:30:46

... 4.3. je nám rok!  No, a jak nám to ale uteklo!  Tak mrkejte, co jsem všechno stihl :-) :-) KONEČNĚ SEM SI SEDL NA ZADEK!    má oblíbená hračka koupili mi chodítko ! bude ze mě kuchař, nebo bubeník... chroustám svou první křupku... ale nic moc teda ... i na tohle se to dá použít! :-) jó, když já sem byl ještě na houbách ... na výletě vláčkem... na zahradě v Lipanech už pŕeperu i tátu tady se pracuje! větráme opruzelou prdelku vykoupanej! hami přeje krásné narozeninky :-) s Rozarkou venku za koníkama v Kolovratech hraju s mámou na schovku na ka... »

mléko od maminky nemusí být vždycky to nej (Po narození miminka)

zveřejněno 29.04.2013 23:10:31

Čtu to všude - mateřské mléko, základ imunity a dobrého prospívání dítěte. Když jdu kamkoli, potkám kohokoli, všude je to stejné: "jé, jak se jmenuje ten drobeček? A jak se máte? KOJÍŠ?". Ano, kojení je dnes v módě. Je to přirozené, tradiční, praktické, ekonomicky výhodné... a určitě by se našly i další superlativy.  V podstatě jsme se dostali do stádia kdy nekojení je něco jako společenské faux pa. Jasný, jsou ženský, co nemohou kojit, protože mléko nemají. Na ty se kouká asi jak kdy. Pak jsou ty, které kojit nechtějí - a ty jsou vesmě... »

Rád bych se vám představil (fotky 0-4týdny) článek má přiložené obrázky (Po narození miminka)

zveřejněno 01.04.2013 22:56:49

Jmenuju se Štěpánek. Na svět jsem přišel 4.3. o půl čtvrté v Boskovické porodnici. Byl to teda boj, ale nakonec mě vytáhli bříškem maminky. Byl jsem tak akorát - tři a půl kila, 48 centimetrů. Hned v úvodu jsem stihl všechny počůrat :-) Pak mě omyli, zvážili, osušili a dali nějakýmu chlápkovi do náruće. Byl to prý nějaký táta. Jelikož jsem ho od té doby vídám celkem často, pochopil sem, že to byl asi můj táta.    Tady na té fotce je mi jeden den. To jsem byl ještě unavený z celého toho cirkusu kolem porodu, takže jsem byl hodný, potichu, hodně jsem spinkal a sbíral síly, ... »

Něco mnálo o Boskovické porodnici (Porod)

zveřejněno 09.03.2013 10:23:34

O porodu jsem už psala. Možná se k němu - jen jako k tématu - časem ještě vrátim, ale teď už na to nechci vůbec vzpomínat...  Co ve mě ale vyvolalo velice nepříjemné následky, na které asi hned tak nezapomenu, byla porodnice sama. Už ze začátku jsem byla celkem nervózní z prostŕedí Boskovické nemocnice. Říkala sem si ale, že je to jen nervozita z porodu. Chyba lávky... Měla jsem dát na své instinkty.  Takto jsem popsala svůj pocit z porodnice kamarádce, když jsem jí to popisovala. Mám slzy v očích, když si na to myslim, tak to nebudu ani přepisovat.... porodni sal - ok, tam to bylo relativne v poho, ja mela problem, oni ho n... »

byl to porod... a to doslova (Porod)

zveřejněno 08.03.2013 18:19:12

:-D ahoj, tady už já... už jsme doma. Štěpánek přišel na svět 4.3.2013 v 15:35. Měl 48cm a 3,550g Stihla sem si vyzkouśet všechny porodní techniky krom jediné - té přirozené. Začali jsme tabletou spouštějící kontrakce. Dobrý, už vim co je to porodní bolest. Pokračovali jsme píchnutím plodové vody - hovno, teprve to byly porodní bolesti. Následovala injekce oxytocinu - a dopr... tak tohle byly teprve ty porodní bolesti.  Následoval záchvat sester - chtěly mě udusit kyslíkem. Nikdo mi teda neřekl, co se děje, ale asi to nebylo moc ok, když se jich u mě objevilo pět a všechny sborově s hrůzou v oćích křičely - d&ya... »

poslední dny (38. týden těhotenství)

zveřejněno 05.02.2013 10:53:19

Poslední dny jsou čím dál tím náročnější. Úplně cítím, jak se tělo pomalu ale jistě připravuje na porod - a to sice těma nejméně vybíravýma způsobama... jsem celá bolavá, v noci vstávám častěji a častěji, když už se mi povede spát, tak se mi zdávají hrůzné sny o nesmyslech... bolí mě záda, bolí mě v podbřišku, bolí mě snad úplně celý člověk. A navíc - opět začínám být taková nešťastná, plačtivá, ale to bude zřejmě z té únavy.  Ale i my s manželem už se pomalu připravujeme. Postýlku už jsme o víkendu povl&eacu... »

... tak a jdeme do finále ... (36. týden těhotenství)

zveřejněno 24.01.2013 12:16:22

Sice jsem říkala, že mě to mateřství příliš nebere. Že u mě rozhodně nehrozí nějaké to žvatlání, šišlání, zdrobnělinky... že o sobě nehodlám mluvit v množném čísle a že si rozhodně nehodlám nechat ohmatávat pupíka na pozdrav s každym, koho potkám. Nicméně ... všechno to začalo tím, že jsme koupili prací prášek Batole a já začala pomalu přepírat dupačky, košilky a další mimi věci. Vyndat je ze skříňky, roztřídit a hodit do pračky - to je známá věc. Ale když už jsem ty miniaturní věcičky vyndavala z pračky a věšela je na sušák, n... »

jak pan lékař přišel k zajímavému zjištění článek má přiložené obrázky (33. týden těhotenství)

zveřejněno 03.01.2013 23:46:16

Poslední tři týdny se mi stává, že se z ničehož nic začnu zadýchávat, zamotá se mi hlava, je mi na omdlení, celkově slabo... a podobné libůstky. Stávalo se tak ze začátku při rychlejší chůzi, nebo když jsem se rychleji zvedla, postupně se tyto jevy ale vracely častěji a častěji - třeba i když jsem jen v klidu stála a umývala nádobí.  Vše vlastně začalo na posledním ultrazvuku, kdy jsem po chvilce ležení na zádech málem poblinkala paní doktorku... ale po pročtení různých blogů a diskuzních fór o těhotenství jsem dospěla k názoru, že k těhotenství to holt asi patří. Nicm&... »

Pupík :-) článek má přiložené obrázky (30. týden těhotenství)

zveřejněno 15.12.2012 19:55:09

home foto trošku upravené na pc - focení s profíkem nás teprve čeká.     ... »

nespavost, ospalost a další nešvary (30. týden těhotenství)

zveřejněno 13.12.2012 08:01:17

poslední dva týdny mě pomalu ale jistě začíná dohánět to mé "bezproblémové těhotenství" . Vlastně od začátku jsem čekala, až se ke mě dostaví ranní nevolnosti, nějaké podobné kritické stavy - a ono nic. Byla jsem možná unavenější než obvykle, když se ale zpětně zamyslím - nebylo to nic hrozného.  Od minulého týdne mě ale začala trápit nespavost. V noci se pořád budím, nemůžu usnout, nebo se mi zdají nejrůznéjší divoké sny a já mám pak ráno pocit, že sem nespala vůbec. Když se snažím dopoledne dohánět, co jsem večer nestihla, únava se sp... »

nervozita vrcholí ... (29. týden těhotenství)

zveřejněno 03.12.2012 11:54:32

Den odedne jsem kulatější a těžší a bohužel i unavenější, takže si užívám pohodové dny na gauči a sousředím většinu pozornosti už jen na sebe a cvrčka.  Pomalu se zabydlujeme v novém bytě, po měsíci jsme se už dočkali i velké vestavné skříně, a tak už se naše hnízdečko začíná pomalu ale jistě formovat.  Ve dnech, jako jsou tyto, jsem čím dál tím náladovější. Připadám si často opomíjena, jako bych byla uzavřená v nějakém divném světě, kde se můžu jen dívat z okna a - jak jsem už psala - čekat, až "TO" přijde. Začínám víc než kdy jindy př... »

Příjemné i ty nepříjemné ... (25. týden těhotenství)

zveřejněno 07.11.2012 11:35:34

Pět-a-dvacet - přesně tolik týdnů už uběhlo.  Co se změnilo? Inu - pupík mi narostl do velikosti malého melounku, když lezu do kopce, funím jako lokomotiva, nožky mě začínají bolet, záda... připadám si už doslova jako důchodce, navíc mi taky selhává paměť - ale to bude asi tím, že jsem už z každé činnosti tak unavená, že trávím většinu času vleže na gauči a podřímávám. Nedávno jsme také vymysleli jméno pro cvrčka. šlo to celkem jednoduše. Bála jsem se, že manžel bude trvat na svém jméně - coby pokračovatele rodu. Naštěstí, podobně hloupé názory mu jsou cizí... »

Změna je život (23. týden těhotenství)

zveřejněno 28.10.2012 14:00:26

říká se, že změna je život ... v tom případě já jej užívám plnými doušky. Během pár chvilek jsem změnila snad úplně vše. Začalo to vlastně už před dvěma lety, kdy jsem se po dvouměsíční známosti rozhodla vyměnit záře velkoměsta Prahy za městečko na Moravě. Ne že bych tu snad někoho jiného než manžela znala.. prostě - slovo dalo slovo, objednal se náklaďák a s nábytkem i třema kočkama jsem putovala na Moravu. Pak byl chvíli klid. Další vlna změn přišla až teď. Během několika měsíců se mi doslova změnil život. Ze svobodné pařmenky je ze mě vdaná paní, změnila jsem nejen partnerrský stav, ale nav&i... »

bolavé bříško ... (17. týden těhotenství)

zveřejněno 21.09.2012 22:25:28

už víc jak týden mě bolí bříško ... nejdřív to bylo jen takové píchnutí v boku - sem tam když jsem se rychleji zvedla, teď ale cítím pořád neuvěřitelný tlak v oblasti pánve a čím dál tím častěji při pohybu bolest. Mrňous se asi roztahuje - to je zŕejmé normální. Nikde se ale nepíše o tom, že to má bolet. Navíc jsem v posledních dnech vyčerpaná. Možná že se ke mé hlásí nějaká chřipka - v poslední době kolem mě už lehli všichni ... i já dnes zůstala celý den v posteli a doslova ho celý prospala. Už se těším na mateřskou ... jse... »

týdny plynou, stehna kynou ... článek má přiložené obrázky (14. týden těhotenství)

zveřejněno 02.09.2012 10:50:23

Omlouvám se za poněkud obhroublejší název, ale jsem zvyklá věci pojmenovávat tak, jak jsou. Jestliže jsem si ve svém předchozím článku ztěžovala na to, že už nemůžu chodit pařit, že už nic není takové, jak jsem na to byla zvyklá - volné, mladé, nezávazné, během pár týdnů se mé starosti pŕesunuli někam úplně jinam. Ne jen že mě přešla chuť pařit. Přešla mě chuť na spoustu věcí, a otom už ale třeba nékdy jindy...  V následujících týdnech jsem bojovala s těžkou únavou. Byla jsem unavená přes den, v noci - pokud mě zrovna nebudily noční můry týkající s... »

už je to asi tak - jsme těhotní ! (8. týden těhotenství)

zveřejněno 02.07.2012 12:34:01

8 týdnů ... od posledních měsíčků a z toho už dva týdny vím, že jsem těhotná. Teda já jsem ale vzorná mamilna... skoro to vypadá, jako kdybychom si to tak pŕipravovali a pak už jen toužebně vyčkávali, až budu moci jít k doktorce a ona mi řekne - ANO ! JSTE TĚHOTNÁ !  Ale ona to až taková idylka nebyla. Vlastně - vynechali jsme jakooukoli antikoncepci teprve na začátku května, bylo mi totiž kdysi řečeno, že s jednou ledvinou a po více jak 11 letech HAC se mi bude blbě těhotnět.  Tak jsme si s Ivim řekli, že když teď přestaneme používat pláštěnky (rozuměj - ta nepraktická, gumová věc co se navléká na penis zpravidla pŕed soulož&... »


Nové články
 • Jaké je těhotenství

  Za pár let si už nebudu nic pamatovat, jen to hezké, klasika, a tak si shrneme jaké je to být těhotná. Nejkrásnější období, to platí hlavně u prvního těhotenství, kdy máte čas na čtení článků, studování jak miminko roste, chodíte na předposlední kurzy, kde potkáte další těhule. Máte čas na odpočinek... Když už máte doma nějaké škvrně, už není moc čas na tyhle věci, musíte se věnovat dítěti, musíte víc uklízet, vařit, chodit na hřiště, učíte ho zvládnout školku, nějaký ten kroužek a pokud vám dítě nespí přes den, tak pro sebe nemáte ani minutu. A s přibývajícími měsíci tu jsou i nějaké ty další negativa - zvednout se ze země - ohnout se zavázat boty, ostříhat nehty, oholit nohy, sebrat cokoli co upadne a že toho najednou padá 10x víc než normálně a co teprve, když vám spadne něco pod gauč... - roztahování pánve, neustálý tlak dole - kyčle, chápu ty protivné důchodce, protože spát lze jen na boku a když bolí kyčle tak, že vám bolest vystřelují až do kolene, je to peklo. Stejně jako chvíle než to rozchodíte. - neustálý výtok - ráno musíte hlídat, abyste se neprotahli, jinak vás chytne křeč do nohy - postupem času přijdou otoky - Hamiltonův hmat, fakt chuťovka - pálení žáhy - dojít si na velkou bez zácpy nebo zaječích bobků - V noci 2x-3x vstáváme na záchod (mám podezření, že to je trénink na následně kojení) ... a to si máte před porodem odpočinout a nabrat síly... - vlézt a vylézt z vany  - krvácení dásní - únava, ať se snažíte sebevíc, už toho nezvládnete tolik jako dřív - bříško vám přijde, že váží aspoň 20kg, jakmile se máte zvednout, otočit v posteli apod. ====================================== A nějaké ty klady? - nemáte menstruaci - vrátí se vám prsa :-)  - občas jsou k vám lidí víc ohleduplní než normálně   Tak tedy takto... kdyby náhodou mělo být další, ať víme do čeho jdeme :-D ... »

  petra1303 | 07.10.2020 14:24:31

 • Už to tlačí...

  Zatím bylo vše v pohodě, sice jsem byla občas pomalejší, ale pořád se vše dalo zvládnout... Týden zpět jsme už lehce zazimovali chatu, přeci jen termín se blíží a je toho spousta ještě potřeba dodělat doma. A to mi teď prvně začaly natékat nohy a i malý se začal tlačit do všech stran. Najednou mi vše začalo trvat o mnoho dýl...  už jsem zažila i jeden večer, kdy jsem čekala, že se to spustí, jak jsem nemohla hnout a nemít kojící polštář na kterém jsem spala, tak jsem snad ani neusla. Takže teď peru, peru, peru, čeká mě žehlení,  doobjednávám nějaké věci z lékárny, využila jsem slevu dny Marianne a ušetřila 25% na přebalovák, prostěradla atp. Není to tolik, jako když jsem kupovala kočár, vajíčko atd. ale i tak pár ušetřených stovek potěšilo.  Mám za sebou už první kontrolu v nemocnici, jelikož řádí Covid-19, tak návštěvy nejsou teď každý týden, ale 1x za 14dnů, monitor mi taky ještě nedělali a až budou, tak to prý bude zkrácené než normálně.  Taky jsem dostala uvítací balíček, což bylo moc příjemné, hlavně oproti minulému je v něm spousta praktických věcí cca 5plenek, podložka, vložky a krémy jak pro miminko tak i pro maminku do porodnice, to se moc hodí, než sebou tahat celý sprcháč, šampón atp. ... »

  petra1303 | 18.09.2020 10:21:59

 • Kontrola a dovolená

  Máme za sebou další kontrolu, ultrazvuk s měřením a vše dobré. Vzala jsem sebou i může, aby se na prcka taky podíval, tentokrát už byl ale hlavičkou dolů a ještě prdelkou na nás natočený, takže jsme byli rádi, že vidíme ucho :-D ... Tak si musíme počkat naživo, ale to je ještě čas...   A tenhle měsíc jsme vyrazili na dovolenou. Kvůli Covid byl letos výběr jasný, Čechy, ale my je máme rádi, takže žádný problém. Vybrali jsme si Mariánské lázně a úplně super, nečekaně tam bylo spoustu vyžití i pro malou 4roky, dětské parky, lanovka, zpivající fontána ji úplně odrovnala, tam jsme museli být každý večer :-) A i procházka přes rezervaci Kladská měla velký úspěch. Pro mě občas náročnější výprava, ale zvládla jsem s nimi držet krok. :-) ... »

  petra1303 | 19.08.2020 18:17:28

 • Oggt test a jak rosteme

  Test na těhotenskou cukrovku mám za sebou, vše v pořádku, tentokrát jsem se vyloženě těšila, že si užiju 2hodiny v klidu a sama, klidně bych z toho udělala 5ti hodinový test :-)  Každopádně od toho přidělu cukru mi v bříšku mimčo pořádně ožilo a to nejlépe mezi 11h večer a 01:30 :-) Takže sbohem spánku. Přijde mi, že už mám mega břicho a že první těhotenství bylo víc na pohodu a tak jsem tady zapátrala v deníčcích a opravdu mě uklidnilo, že už jsem si taky stěžovala, že občas v bříšku zažívám pořádný cirkus. Výhoda byla v tom klidu doma, teď se opravdu od rána do večera nezastavím a ve volných chvilkách třídím oblečení a vymýšlím jak předělat byt.  Taky už jsem objednala první čepičku, teploměr do vody a koupila ponožtičky. Jinak se dost těžko zařizuje v létě výbavička pro zimní miminko, tohle prodejci docela podceňují a já začínám být lehce nervózní, že nemám kombinézu atp. když v říjnu rodím...   ... »

  petra1303 | 16.07.2020 12:15:55

Nejčtenější články
 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

 • Dovolená s bříškem

  „A kdy jako pojedeme na dovolenou?!??“ To byl první a nejdůležitější dotaz mého manžela, když se dozvěděl, že konečně čekáme miminko. Protože bydlíme v horách, neumí si léto bez alespoň dvou týdnů na prosluněné pláži, představit. Nevím, jestli si uvědomil, že za početí našeho broučka může taky on, ale dával to za vinu mě, že jsem naplánovala špatně termín.  „Tak já pojedu sám s holkama“ bylo jeho poslední rozhodnutí, když si uvědomil, že červencové miminko do Chorvatska opravdu vláčet nemůže. Na to jsem hodně zvědavá. Je nervní, jen když jedeme pár kilometrů a Verunka není zrovna naladěná na cestování. Nakonec jsme po dlouhých debatách zamítli i leteckou dovolenou do tropů – nějak se mi do toho s bříškem a dvěma dětmi nechtělo a rozhodli jsme se jet na prodloužený víkend do Aquaparku Babylon v Liberci. Jelo nás šest – já, tatínek, Eliška 9, Verunka 2, neteř Terezka 9 a brouček dobře schovaný v bříšku. Cesta autem byla dlouhá, ale i když už jsem byla ve 23tt, přežili jsme ji s miminkem dobře. S bříškem se nastupuje do auta hůř. Vyplatilo se taky vzít si pod záda polštářek. Na recepci hotelu jsou na rodiny s dětmi zvyklí. Nabídli nám krásný rodinný dvoupokoj, takže jsem mohla s mimčem v jednom pokoji odpočívat a v druhém si hrály holky. Doporučuji naši vychytávku – vymysleli jsme jim bojovku, která je každý den na nějakou dobu zabavila běháním po celém Babylonu. Dostali objevitelské deníčky a plnili různé úkoly, zjišťovali legendu o Babylonu, kreslili obrázky a zkoumali okolí. Tak jsme my měli čas i na odpočinek a další zábavné činnosti :)   Jako těhulka jsem si nejvíce užila hotelové snídaně. Veliký raut, kde byl výběr jídla od teplé snídaně, masa, vajíček, zapékané zeleniny, salátů, obložených mís, zeleniny, až po různé druhy müsli, jogurtů, koblih, buchet, ovocných salátů a dalších pochoutek. Na snídani jsme strávili spoustu času a s bříškem mi nebylo ani trapné zkusit od všeho něco, aspoň jsem vše mohla svést na těhotenské chutě. Dny jsme trávili nejvíce v aquaparku. Nasoukala jsem bříško do plavek a užívali jsme si vodních atrakcí. Miminku se ve vodě moc líbilo, plavání i lenošení v různých zákoutích aquaparku bylo příjemné. Hodně času jsme strávili ve vířivkách s teplou vodou. Jediné, co mimču moc nevyhovovalo, byly sauny. Taky jsme si samozřejmě netroufli na tobogány. Protože jsme schválně pro dovolenou vybrali jarní prázdniny a ne víkend, nebylo ve vodě moc lidí a taky jsme měli k dispozici spoustu volných lehátek na odpočinek. Když nás vodní svět přestal bavit, zašli jsme si do IQ parku a Lunaparku, kde se vyřádili hlavně děti. Já s miminkem povýšila na roli hlavního fotografa a dodavatele svačinek. S bříškem se totiž na kolotoč ani do autíčka vlézt nedá. Večeře v dinner bufetu byla opět záběr. Snažili jsme se jíst střídmě, ale takovému výběru jídel se nedalo odolat. Vyzkoušeli jsme spoustu dobrůtek, nakonec jsme si dali zmrzlinový pohár a odkulili jsme se do pokoje. Zvláštní bylo, že ač jsme my dospělí byli zralí na spaní, děti chytly druhý dech a vyžadovaly zábavu. Takže jsme se rozdělili. Tatínek dostal na starost holky a já mimčo. Starost o drobečka v bříšku byla jednoduchá – otáčet se na správnou stranu, ať si může hezky kopat a občas pohladit nebo poškrábat na zádičkách. Dovolenou v aquaparku jsme si moc užili a nastávajícím maminkám doporučuji! Až se brouček v létě narodí, zeptám se ho, jak se mu v Babylonu líbilo :) ... »

  jezurka | 23.04.2012 00:37:08

 • Výbavička pro miminko

  Mou jedinou omluvou je, že máme věcičky po dvou dětech a ještě od hodných sestřenic a tet. Jinak si neumím ani vysvětlit, kde jsme toho tolik vzali. Sepsala jsem a se svýma modelkama Eliškou a Verunkou nafotila, co jsme pro naše mimčo přichystali. Kromě kočárku máme snad všechno. Oblečeníčka je opravdu hodně, po zkušenostech, kdy miminko ze všeho asi po 3-5 týdnech vyroste, opravdu stačí 6 bodyček, 4 dupačky, 2 kabátky, 2 overalky na spaní, pokud je zima a nějaká čepička, ponožky. Pokud děťátko věci zašpiní, je nejjednodušší večer během minutky vyprat. Plínky budem používat jednorázové, i přesto mi moje hodná babička postupně nakoupila asi 50 látkových, takže těch máme opravdu velkou zásobu. Máme asi 3 zavinovačky (úplně stačí 1) a perfektní je heboučká žirafí zavinovačka do autosedačky, tu jsme u poslední dcerky využili opravdu hodně. Postýlku máme v ložnici. Zvedli jsme ji do nejvyšší polohy, ať se nemusím k miminku moc naklánět. K postýlce dáme ještě chůvičku. Polštářky a peřinka jsou zezačátku spíš jako dekorace a aby na miminko nefoukalo. Povlečení jsme ušili nové se starší dcerkou, kapsář je výborný na plínky, náhradní oblečení, dudlík a krém, hned je všechno v noci po ruce. Proutěný koš bude mít miminko v obýváku, aby mělo kde spát a odpočívat ve dne. Koš nám půjčila babička a konstrukci na kolečkách vyrobil šikovný tatínek. Koš vydrží asi do 3 měsíců, potom už se bude batolit na dece. V košíku se zatím usadily hračky, které mají dvě starší dcerky nachystané pro miminko do porodnice. Až se děťátko narodí, určitě sestřičkám taky nějaké hračky na památku přinese. Vaničku jsme koupili novou i s molitanovou koupací podložkou, přebalovací podložku máme ještě po Elišce. Na kojení a jako ohrádku pro mimčo je nachystaný krásný kojící polštář s puntíkama, který jsem vyhrála jako dárek od Mamaja group za článek v Těhotníčku. Autosedačka – vajíčko je po mladší dcerce, uvnitř je vložka pro novorozence. Koupili jsme taky nosítko, nejvíc se zalíbilo Eli, takže už víme, kdo bude prďolku nosit. Kosmetiku i potřebné věci z lékárny už máme taky nakoupené. Moc jsme to nepřeháněli, i tak je toho dost. Uvidíme, co bude miminku nejvíce vyhovovat a později dokoupíme. ... »

  jezurka | 11.06.2012 11:20:35

 • Jak se stává z pidi ducha dálnice :D

  Konečně uběhl alespoň týden od embryotransferu :D Embryotransfer byl 16.5.2013 a já jelikož jsem hrozný nedočkavec tak už sem zkusila zatestit ráno 23.5.2013 a to i přesto že mi v Repromedě dřívější testování nedoporučily a testovat se má nejdříve čtrnáct dnů po zavedení embryjka :) Něco mi ale říkalo ať test udělám a jelikož jsem měla divné pocity a bolesti v podbřišku tak jsem to riskla a test udělala.K mému velkému úžasu jsem uviděla slaboulinkého dušíka,kterého ale nikdo kromě mě neviděl.No zašla jsem do lékárny a nakoupila testy do zásoby na každý den jeden(pravda některý den jsem si udělala test ráno a i večer :) ale důležité bylo že miminkovská čárka byla den o dedne tmavší a tmavší a můj pocit že to klaplo silnější :D na kontrolu a potvrzení těhotenství jsem měla jít až 30.5.Večer 26.5. jsem ale začala trošku špinit tak jsem měla strach abych to náhodou nedostala apocit radosti a štěstí že se nám zadařilo již na první pokus neodešel s menstruací :( Hned druhý den ráno jsem proto raději zavolala do Repromedy a zdělila jim že mám již pozitivní testy ale že začínám trošinku špinit.Milá recepční mě objednala ihned na druhý den na krev a ultrazvuk.Hned ráno jsme s přítelem vyrazili do Brna na kontrolu,kde mi byla nabrána krev ,ze které mi pan doktor zdělil že jsem těhotná jelikož mám hodnotu Hcg 619 IU/l což je prej na 12.den po ET víc než slušné :D poté ještě zkontroloval vše ultrazvukem a řekl že nic zatím nejde vidět že je brzo ale že to je na 4 týden těhotenství obvyklý nález.Z Brna jsme s přítělem odjížděli s blaženým pocitem že si domů v bříšku vezem konečně vytouženého prďolku :) ... »

  fafule | 18.07.2013 18:45:38

Nejlépe hodnocené
 • Maminka

  Maminka Moje nejoblíbenější členka rodiny. Hraje si semnou na schovávanou, pokud se nudím a začnu se krapet vrtět, hned mě začne hladit a utěšovat. Pokud náhodou se zabývá něčím jiným, po chvilce mé snahy narovnat si nohu v koleni ihned nastává první fáze hlazení a utěsování. Prostě nám to klape:) Také si semnou ráda povídá a ujišťuje mě, že v noci se prý má spát. Chacha, to jí ještě vysvětlím. Všude ticho a tma jako v kostele a já bych měl nevyužít té skvělé šance na nové taneční číslo?? Rád poslouchám její hlas a ještě radši bych už konečně viděl, jak vlastně vypadá. Bude se mi líbit? Jaké má oči? Vlasy? S postavou prý nic moc, vzhledem k tomu že každý kdo k ní v posledních týdnech přijde tak tvrdí, že má velké břicho. Ale nevadí. Budu jí mít rád tak i tak. O tom jestli se budu líbit já jí, o tom nepochybuju. Jsem totiž ohromnej fešák. Nevím sice jak to poznala, ale odhalila že mám pindíka. Asi jí to práskla ta zrádkyně doktorka. Jsem holt chlap a protože jsem parádně ješitnej, nebudu se ukazovat jen tak kdekomu. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:28:40

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Jak na to

  "Potvoráci",oslovili jsme něžně s manželem své dva potomky,budete mít ještě jednoho bratříčka,nebo sestřičku.Oba potomci(4 a 5 let)se zarazili,nasadili výraz nasvědčující tomu,že se zrovna pokoušejí vyvrátit teorii relativity a po chvíli vydali jasný povel.Naše holčička chce  sestřičku,kluk pro změnu brášku.Jako bych to netušila.No nic,hlavně že se myšlence jako takové nijak nebrání.Maličkosti už přeci jen nějak doladíme. Uplynulo pár týdnů a já vím  naprosto přesně,že ten další potomek bude holčička.Nezbývá tedy nic jiného,než to oznámit potvorákům.Ach,díky Bože za mužskou ješitnost projevující se už v ranném věku.Stačilo našemu chlapečkovi polichotit,vysvětlit mu jak je bezvadné,že bude náš jediný princ a určitě si s dvěma holkama poradí. Od té chvíle má náš malý vetřelec jméno Janička a oba starší sourozenci se každou chvíli ptají,kdy že už bude to miminko.Mají smůlu,ještě si 5 měsíců počkají. ... »

  Val.J35 | 11.04.2012 07:13:17

Nejnovější diskuze
 • Ano tak určitě je dobré nejdří...

  dřív konzultace s doktorem, a taky záleží na druhu masáže, určitě by se neměly provádět nějaké náročnější masáže. Ale zajímalo by mě jestli by třeba taková erotická masáž h ... »

  Kája U | 29.06.2022 12:48:52

 • 30tt

  Super díky za rady měla jsem to podobně když jsem byla těhotná tak nějak v tom 30tt měla jsem opravdu jen základní věci pro malého a zbytek už jsem nakupovala po tom co se narodil. Třeba taková https://www.miminu.cz/nebesa/ nebesa nad postýlku a nějakou kosmetiku no prostě co jsem pak potřebovala a věděla že mi chybí tak jsem dokupovala. ... »

  Kája U | 20.04.2022 15:40:12

 • Šťastná budoucí maminka

  Já jsem v naprosté psychické pohodě. A je to asi zejména díky tomu že se o mě můj chlap tak báječně stará. Dokonce mně říkal, že jakmile se vrátím z porodnice, tak pro mě s chlapama nachystají překvapení. Jsem celá bez sebe co to bude. Jestli se třeba konečně našly v rodinném rozpočtu peníze na designé krby od https://rocal.cz/designove-krby? To by mně udělal velkou radost. ... »

  ludmila1985 | 31.03.2022 13:25:53

 • Strava a tělo

  Mně zase na zdraví pomáhají v poslední době doplňky stravy a samozřejmě pohyb. S kamarádkou chodíme po Havlíčkových sadech každý druhý den a vždy si vykládáme o tom co jsme poslední dny dělaly. Je to moc příjemné. Nedávno mi na telefonu Věra ukazovala, jak se jí zalíbila na https://eshop.guaranaplus.cz/vilkakora vilkakora jako doplněk stravy. Asi objedná. ... »

  ludmila1985 | 26.03.2022 11:12:40

více novinek » Z redakce
Zásady hravého vzdělávání: Pohyb je základ

Cviky dítě připravují pro další oblasti, nejen jemnou motoriku a grafomotoriku, tedy budoucí psaní, ale i jiné dovednosti. Proto bez pohybu nemůže být kvalitního vzdělávání. ... »

Přibírání na váze v těhotenství

Jaký váhový přírůstek je v pořádku? A co když přiberete více? ... »

Zásady hravého vzdělávání: Učme hravě

Hravé učení vytváří pozitivní vztah ke vzdělávání. To je neskutečně důležitý výsledek kvalitního vzdělávání v předškolním věku! ... »

více novinek » Od maminek
Soutěž o rodinnou vstupenku do ZOO Chleby

ZOO Chleby, dostupná jen 35 minut od Prahy, je domovem pro více než 150 druhů zvířat. Navštivte dětský koutek se zakrslými kozami, vyzkoušejte si práci skutečných ošetřovatelů nebo si vychutnejte stan ... »

ZOO Chleby: ráj pro milovníky zvířat a přírody

Plánujete rodinný výlet, který nadchne nejen děti, ale i dospělé? Nezapomenutelné zážitky vám přinese návštěva ZOO Chleby u Nymburka, historicky první nestátní zoologické zahrady v České republice. ... »

Kaččina cesta plná zábavy a učení s Týdeníčky končí. Jak je připravená do první třídy?

Kačka v červnu dokončila Předškolákovy týdeníčky. S nadšením cvičí i prázdninové bonusy. Také si užívá léto a výlety s rodiči. Přečtěte si, co Kačku nejvíc bavilo a co se naučila. Proč pro ni byla prá ... »

více novinek » V diskuzním klubu
Povlečení na míru

Holky, na míru Vám upraví povlečení Matějovský. Navíc mají fakt skvělou kvalitu materiálů a velký výběr. ... »

Pouštení mixéru díteti

A co mám delat s dcerkou behem vrčeni mixeru?když se mi bojí zvuku mixéru?jak a co mám na ní mluvit? ... »

Merení teploty

Já když jdu merít mé dcerce teplotu tak špičku rtuťoveho teplomeru trochu zchladím pak si mou dcerku položím aby ležela na brišku .pak ji rikám s úsmevem:Petruško,jede,jede,mašinka do tunelu.pričemž p ... »


 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace