Výpis článků spinisek »

Mami, tati, já chci lepší bydlení! (36. týden těhotenství)

Téma: Dětský pokoj
zveřejněno 02.04.2013 13:06:38

Když jsme se stěhovali za kopečky, potřebovali jsme kde přespat, uvařit a hlavně do toho necpat moc peněz.Našli jsme si tedy byt v bytovce bez výtahu (což je tu naprosto běžné), ve 3. patře (teda 3,5. patře, jelikož tady je vše na půlpatra) o velikosti 39 m2, bez balkonu a s neskutečně malinkatou kuchyňkou, na kterou jsem si musela dlouho zvykat, než jsem byla schopná trochu něco uklohnit. Ale v té době nám to stačilo.Pak jsi se rozhodl, že obohatíš náš život a my začali řešit problém bydlení.

Nejprve to bylo trochu složitější, protože taťka přišel o práci, když jsem byla v druhém měsíci, do toho mi bylo neskutečně špatně a opravdu jsme nebyli ani finančně, ani zdravotně schopní něco řešit. Navíc bylo času dost, tady fungují dodnes jakási bytová družstva a bylo nám řečeno, že není problém dostat byt.Od ledna taťka dostal pěknou práci a zase bylo veseleji. Začali jsme to tedy řešit ve velkém.

Podali jsme žádost na nejosvědčenější byťák, dostali termín schůzky, kde nám předloží nabídky, načež jsme dostali tři potencionální byty, prohlédli je a řekli, který chceme. Vše by bylo fajn, kdybychom neměli na našem starém bytě 3 měsíční výpovědní lhůtu, která začala běžet od února. Chtěli jsme si tedy byt rezervovat s tím, že si ho vezmeme od dubna, v dubnu zaplatíme nájem na starém i novém bytě, protože ve starém musíme zůstat do konce dubna (nebo aspoň platit nájem) a budeme mít měsíc na stěhování, což jsem uvítala, protože se přestěhovat ze dne na den už pro mě a moje bříško není.Bylo nám řečeno, že se byt pokusí podržet, ale nemůžou to zaručit. Pokud ho někdo bude od března potřebovat, nemohou nám do dubna počkat. Dostali jsem další termín na schůzku, abychom zjistili, zda nám byt vydržel, nebo zda dostaneme jiné nabídky.

Byt byl obsazenýsmajlik a nové nabídky? Spíše nabídka.., pouze jedna. Na stejný byt, hezký s obrovským balkonem a sympatickou kuchyní, ale opět ve 3,5 patře bez výtahu.

Byl začátek března, měli jsme tedy ještě měsíc čas a začali hledat jiné alternativy. Obešli ostatní bytová družstva, hledali i u soukromníků, viděli bezpočet jiných bytů, strávili hodiny času domlouváním podrobností, schůzek a prohlídek, abychom těsně před koncem března poraženecky přiznali, že bereme ten byt ve 3,5. patře. Vlastně jeho jedinou nevýhodou je, že je tak vysoko, jinak je prostě parádní. Ještě nás čekala trocha strachu, zda nám ho zase někdo nestihl vyfouknout před nosem, ale dozvěděli jsme se, že je stále k mání.Za dva dny si jdeme pro klíče, pomalu balíme, vymýšlíme plán stěhování a doufáme, že ještě vydržíš, kde jsi, abychom ti mohli v klidu všechno hezky nachystat.smajlik

Navíc, broučku, ještě se neroď, prosím tě! Máme pro tebe oblečení na teplo (s termínem 5.5. se dá čekat, že nebude mrznout), ale letos je všechno nějaké zamrzlé, i ten příchod jara.. Ironií je, že loni jsme hledali na 1. Máj rozkvetlou třešeň a museli vzít za vděk líbáním pod rozkvetlou jabloní, protože třešně byly již odkvetlé a letos budeme nějakou marně hledat, protože ještě nepokvetou..smajlik

Hodnocení: Hodnotilo: 0 uživatelů Počet zobrazení: 2363x Hodnotit může pouze přihlášený uživatel.

Diskuze ke článku:

Nový příspěvek    Celkem stran: 1  (diskuzí: )
 • Letos je to počasí fakt na pytel.. Taky jsme nemohli najít třešeň :D snad bude lépe. To už máš termín za měsíc? Kurnik to to letí.. Bez toho výtahu to bude asi mazec, ale to zvládnete, hlavně, že budete mít něco lepšího  
  l*u*s*s*y , reakcí: 5, poslední: 03.04.2013 21:37:07
  [ reagovat ] [ zobrazit všechny reakce ] [ URL příspěvku ]
  • RE:
   Sice jsme hodně hledali, aby to bylo níž nebo s výtahem, ale nějak to zvládnem a aspoň budeme hrooozně zdraví!:-D
   Jj, za měsíc... Jen se modlím, aby to nebylo dřív.. Bříško začíná tvrdnout, všichni straší, že ho mám dole a bude to brzo... No, snad to ještě chviličku vydrží.. Aspoň 14 dní.., to by mohlo stačit..;-)
   spinisek
   [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
   • RE:
    Jen ať zůstane v teplíčku, venku je stejně hnusně, nemá se kam těšit :D mně bříško tvrdne taky už dlouho, vždyť víš a na porod se taky nechystám :D V 38. týdnu už je to dobrý myslím :) tyjoo, to máš za pár, nevím, jestli Ti to závidím, já už bych to chtěla mít docela taky za sebou :D
    l*u*s*s*y
    [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
    • RE:


     Ono by to pro prcka nebyla žádná velká katastrofa ani teď.., jen že se nám to ještě vyloženě nehodí! Jinak 38. - 42. tt je naprosto fyziologický a ty dva týdny dolu už nehrajou roli.. Stejně se teď už jen obaluje tukem a roste, jinak by měl mít všechno, co má mít..;-), ale opravdu doufám, že vydrží. Narodit se do situace, kdy máme dva poloobyvatelné byty..., no taky by se to muselo zvládnout, ale lepší bude, když ještě počká!
     Já vím, že tobě bříško tvrdne, ale já s tím problémy neměla a vidím, že se pomalu připravujeme na to naše vrcholné finále...
     Upřímně, strašně se to ve mně mele. Na jednu stranu se moc těším a chci to mít za sebou, na druhou se bojím jak porodu, tak toho, co budu s prckem dělat.. Vždycky jsem pracovala jen s velkejma lidma a teď? Ani nevím, jak ho chytit! 
     spinisek
     [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
     • RE:
      Ty obavy jsou normální, mám je taky, i když si to zatím moc nepřipouštím, protože to ani upřímně s Čikitkou nestíhám.. Ale zvládneme to, podle mě jakmile budou prckové na světě, tak už začne pracovat instinkt. Neboj se toho. A hlavně si neříkej, že porodíš dřív, prcek tam hezky zůstane a basta! :)
      l*u*s*s*y
      [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
 • Mno, v 36 týdnu, tak to ti moc nezávidím, ale mimi určitě počká, neboj, bude se těšit na nový pokojíček :o).

  My bydlíme ve čtvrtém patře, ale naštěstí, díky bohu, je tady výtah. Sice pro postižené, ale je tady. Musím za něj každý měsíc platit, ale fakt díky bohu za to. Na druhou stranu, když jsem se narodila mamce, tak ta byla starší, než jsem teď já a taky mě růčo nosila do čtvrtého patra spolu s nákupem a dalšíma taškama :oD.

  Já zase teď vzpomínala ... loni na velikonoce jsme byli v porodnici. Taky sněžilo, ale je fakt, že to hned tálo. Jenže ani já pro prcka neměla moc teplé věci. Respektive, neměla teplé věci v tašce, kterou jsem měla připravenou, aby nám tatínek vzal, až pojedeme domů. Takže dle instrukcí našel ve skříni teplou kombinézku a rychle ji přidal do tašky :o)


  Tak budu držet pěsti, aby vám to krásně šlo :o)
  Buik , reakcí: 4, poslední: 03.04.2013 14:14:10
  [ reagovat ] [ zobrazit všechny reakce ] [ URL příspěvku ]
  • RE:
   Moc děkuju!

   Pořád věřím, že se počasí umoudří..:-D, No, když tak budeme dokupovat, přítel už nakupoval bodýnka, tak může kupovat i zimní kombinézku, jen nevím, jak jí přepere a vyžehlí, ale snad k tomu nedoje..;-)

   Taky si říkám, že to zvládnem. Navíc mám na prcka šátek na šátkování, tak ho frknu do šátku a budu mít volné ruce na tašky s nákupem..:-D
   Víš co je ironie? V bytě v ČR jsem byla ve druhém patře, s výtahem a to jsem nosila jen sama sebe... Tady už druhý byt pod střechou, bez výtahu a do toho tehotenství a mimčo.. 
   spinisek
   [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
   • RE:
    Tak tomu se fakt říká ironie. My se teda stěhovali z bytu, kde výtah nebyl a bylo pro nás docela rozhodující todle. Mno, když jsme byt vybírali, tak jsem ještě nebyla těhule (nebo jsme o tom nevěděli), takže nás čas vůbec netrápil :oD.
    Hele, v nejhorším byl mimi jeho v nevyprané kombinézce, jednou ho to nezabije!! :oD Ale teda já doufám, že v květnu už bude fakt tepleji :oD
    Buik
    [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
    • RE:
     Snažili jsme se, ale čas tlačí a museli jsme se rozhodnout.. Pro mě je teď hlavní, že mám kuchyň, kde se hnu a balkon do parku (ne do silnice), kam dám šňůry, zahradní sedací nábytek a případně i nějaké ležení pro prcka, aby mohl spinkat na vzduchu...;-)
     spinisek
     [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
     • RE:
      Taky ho často nechávám spát na balkoně .. i když teď kecám, spíš s ním chodím venku. Na balkoně nanejvýš dospává, když se neprobudí hned po návratu domů a nebo když jsem strááášně líná a nikam se mi nechce.
      A kuchyň, ta je fakt potřebná, co si budem říkat. Holt, život je o kompromisech, co?? :o)
      Buik
      [ reagovat ] [ URL příspěvku ]

Nové články
 • Jaké je těhotenství

  Za pár let si už nebudu nic pamatovat, jen to hezké, klasika, a tak si shrneme jaké je to být těhotná. Nejkrásnější období, to platí hlavně u prvního těhotenství, kdy máte čas na čtení článků, studování jak miminko roste, chodíte na předposlední kurzy, kde potkáte další těhule. Máte čas na odpočinek... Když už máte doma nějaké škvrně, už není moc čas na tyhle věci, musíte se věnovat dítěti, musíte víc uklízet, vařit, chodit na hřiště, učíte ho zvládnout školku, nějaký ten kroužek a pokud vám dítě nespí přes den, tak pro sebe nemáte ani minutu. A s přibývajícími měsíci tu jsou i nějaké ty další negativa - zvednout se ze země - ohnout se zavázat boty, ostříhat nehty, oholit nohy, sebrat cokoli co upadne a že toho najednou padá 10x víc než normálně a co teprve, když vám spadne něco pod gauč... - roztahování pánve, neustálý tlak dole - kyčle, chápu ty protivné důchodce, protože spát lze jen na boku a když bolí kyčle tak, že vám bolest vystřelují až do kolene, je to peklo. Stejně jako chvíle než to rozchodíte. - neustálý výtok - ráno musíte hlídat, abyste se neprotahli, jinak vás chytne křeč do nohy - postupem času přijdou otoky - Hamiltonův hmat, fakt chuťovka - pálení žáhy - dojít si na velkou bez zácpy nebo zaječích bobků - V noci 2x-3x vstáváme na záchod (mám podezření, že to je trénink na následně kojení) ... a to si máte před porodem odpočinout a nabrat síly... - vlézt a vylézt z vany  - krvácení dásní - únava, ať se snažíte sebevíc, už toho nezvládnete tolik jako dřív - bříško vám přijde, že váží aspoň 20kg, jakmile se máte zvednout, otočit v posteli apod. ====================================== A nějaké ty klady? - nemáte menstruaci - vrátí se vám prsa :-)  - občas jsou k vám lidí víc ohleduplní než normálně   Tak tedy takto... kdyby náhodou mělo být další, ať víme do čeho jdeme :-D ... »

  petra1303 | 07.10.2020 14:24:31

 • Už to tlačí...

  Zatím bylo vše v pohodě, sice jsem byla občas pomalejší, ale pořád se vše dalo zvládnout... Týden zpět jsme už lehce zazimovali chatu, přeci jen termín se blíží a je toho spousta ještě potřeba dodělat doma. A to mi teď prvně začaly natékat nohy a i malý se začal tlačit do všech stran. Najednou mi vše začalo trvat o mnoho dýl...  už jsem zažila i jeden večer, kdy jsem čekala, že se to spustí, jak jsem nemohla hnout a nemít kojící polštář na kterém jsem spala, tak jsem snad ani neusla. Takže teď peru, peru, peru, čeká mě žehlení,  doobjednávám nějaké věci z lékárny, využila jsem slevu dny Marianne a ušetřila 25% na přebalovák, prostěradla atp. Není to tolik, jako když jsem kupovala kočár, vajíčko atd. ale i tak pár ušetřených stovek potěšilo.  Mám za sebou už první kontrolu v nemocnici, jelikož řádí Covid-19, tak návštěvy nejsou teď každý týden, ale 1x za 14dnů, monitor mi taky ještě nedělali a až budou, tak to prý bude zkrácené než normálně.  Taky jsem dostala uvítací balíček, což bylo moc příjemné, hlavně oproti minulému je v něm spousta praktických věcí cca 5plenek, podložka, vložky a krémy jak pro miminko tak i pro maminku do porodnice, to se moc hodí, než sebou tahat celý sprcháč, šampón atp. ... »

  petra1303 | 18.09.2020 10:21:59

 • Kontrola a dovolená

  Máme za sebou další kontrolu, ultrazvuk s měřením a vše dobré. Vzala jsem sebou i může, aby se na prcka taky podíval, tentokrát už byl ale hlavičkou dolů a ještě prdelkou na nás natočený, takže jsme byli rádi, že vidíme ucho :-D ... Tak si musíme počkat naživo, ale to je ještě čas...   A tenhle měsíc jsme vyrazili na dovolenou. Kvůli Covid byl letos výběr jasný, Čechy, ale my je máme rádi, takže žádný problém. Vybrali jsme si Mariánské lázně a úplně super, nečekaně tam bylo spoustu vyžití i pro malou 4roky, dětské parky, lanovka, zpivající fontána ji úplně odrovnala, tam jsme museli být každý večer :-) A i procházka přes rezervaci Kladská měla velký úspěch. Pro mě občas náročnější výprava, ale zvládla jsem s nimi držet krok. :-) ... »

  petra1303 | 19.08.2020 18:17:28

 • Oggt test a jak rosteme

  Test na těhotenskou cukrovku mám za sebou, vše v pořádku, tentokrát jsem se vyloženě těšila, že si užiju 2hodiny v klidu a sama, klidně bych z toho udělala 5ti hodinový test :-)  Každopádně od toho přidělu cukru mi v bříšku mimčo pořádně ožilo a to nejlépe mezi 11h večer a 01:30 :-) Takže sbohem spánku. Přijde mi, že už mám mega břicho a že první těhotenství bylo víc na pohodu a tak jsem tady zapátrala v deníčcích a opravdu mě uklidnilo, že už jsem si taky stěžovala, že občas v bříšku zažívám pořádný cirkus. Výhoda byla v tom klidu doma, teď se opravdu od rána do večera nezastavím a ve volných chvilkách třídím oblečení a vymýšlím jak předělat byt.  Taky už jsem objednala první čepičku, teploměr do vody a koupila ponožtičky. Jinak se dost těžko zařizuje v létě výbavička pro zimní miminko, tohle prodejci docela podceňují a já začínám být lehce nervózní, že nemám kombinézu atp. když v říjnu rodím...   ... »

  petra1303 | 16.07.2020 12:15:55

Nejčtenější články
 • Výbavička pro miminko

  Mou jedinou omluvou je, že máme věcičky po dvou dětech a ještě od hodných sestřenic a tet. Jinak si neumím ani vysvětlit, kde jsme toho tolik vzali. Sepsala jsem a se svýma modelkama Eliškou a Verunkou nafotila, co jsme pro naše mimčo přichystali. Kromě kočárku máme snad všechno. Oblečeníčka je opravdu hodně, po zkušenostech, kdy miminko ze všeho asi po 3-5 týdnech vyroste, opravdu stačí 6 bodyček, 4 dupačky, 2 kabátky, 2 overalky na spaní, pokud je zima a nějaká čepička, ponožky. Pokud děťátko věci zašpiní, je nejjednodušší večer během minutky vyprat. Plínky budem používat jednorázové, i přesto mi moje hodná babička postupně nakoupila asi 50 látkových, takže těch máme opravdu velkou zásobu. Máme asi 3 zavinovačky (úplně stačí 1) a perfektní je heboučká žirafí zavinovačka do autosedačky, tu jsme u poslední dcerky využili opravdu hodně. Postýlku máme v ložnici. Zvedli jsme ji do nejvyšší polohy, ať se nemusím k miminku moc naklánět. K postýlce dáme ještě chůvičku. Polštářky a peřinka jsou zezačátku spíš jako dekorace a aby na miminko nefoukalo. Povlečení jsme ušili nové se starší dcerkou, kapsář je výborný na plínky, náhradní oblečení, dudlík a krém, hned je všechno v noci po ruce. Proutěný koš bude mít miminko v obýváku, aby mělo kde spát a odpočívat ve dne. Koš nám půjčila babička a konstrukci na kolečkách vyrobil šikovný tatínek. Koš vydrží asi do 3 měsíců, potom už se bude batolit na dece. V košíku se zatím usadily hračky, které mají dvě starší dcerky nachystané pro miminko do porodnice. Až se děťátko narodí, určitě sestřičkám taky nějaké hračky na památku přinese. Vaničku jsme koupili novou i s molitanovou koupací podložkou, přebalovací podložku máme ještě po Elišce. Na kojení a jako ohrádku pro mimčo je nachystaný krásný kojící polštář s puntíkama, který jsem vyhrála jako dárek od Mamaja group za článek v Těhotníčku. Autosedačka – vajíčko je po mladší dcerce, uvnitř je vložka pro novorozence. Koupili jsme taky nosítko, nejvíc se zalíbilo Eli, takže už víme, kdo bude prďolku nosit. Kosmetiku i potřebné věci z lékárny už máme taky nakoupené. Moc jsme to nepřeháněli, i tak je toho dost. Uvidíme, co bude miminku nejvíce vyhovovat a později dokoupíme. ... »

  jezurka | 11.06.2012 11:20:35

 • Dovolená s bříškem

  „A kdy jako pojedeme na dovolenou?!??“ To byl první a nejdůležitější dotaz mého manžela, když se dozvěděl, že konečně čekáme miminko. Protože bydlíme v horách, neumí si léto bez alespoň dvou týdnů na prosluněné pláži, představit. Nevím, jestli si uvědomil, že za početí našeho broučka může taky on, ale dával to za vinu mě, že jsem naplánovala špatně termín.  „Tak já pojedu sám s holkama“ bylo jeho poslední rozhodnutí, když si uvědomil, že červencové miminko do Chorvatska opravdu vláčet nemůže. Na to jsem hodně zvědavá. Je nervní, jen když jedeme pár kilometrů a Verunka není zrovna naladěná na cestování. Nakonec jsme po dlouhých debatách zamítli i leteckou dovolenou do tropů – nějak se mi do toho s bříškem a dvěma dětmi nechtělo a rozhodli jsme se jet na prodloužený víkend do Aquaparku Babylon v Liberci. Jelo nás šest – já, tatínek, Eliška 9, Verunka 2, neteř Terezka 9 a brouček dobře schovaný v bříšku. Cesta autem byla dlouhá, ale i když už jsem byla ve 23tt, přežili jsme ji s miminkem dobře. S bříškem se nastupuje do auta hůř. Vyplatilo se taky vzít si pod záda polštářek. Na recepci hotelu jsou na rodiny s dětmi zvyklí. Nabídli nám krásný rodinný dvoupokoj, takže jsem mohla s mimčem v jednom pokoji odpočívat a v druhém si hrály holky. Doporučuji naši vychytávku – vymysleli jsme jim bojovku, která je každý den na nějakou dobu zabavila běháním po celém Babylonu. Dostali objevitelské deníčky a plnili různé úkoly, zjišťovali legendu o Babylonu, kreslili obrázky a zkoumali okolí. Tak jsme my měli čas i na odpočinek a další zábavné činnosti :)   Jako těhulka jsem si nejvíce užila hotelové snídaně. Veliký raut, kde byl výběr jídla od teplé snídaně, masa, vajíček, zapékané zeleniny, salátů, obložených mís, zeleniny, až po různé druhy müsli, jogurtů, koblih, buchet, ovocných salátů a dalších pochoutek. Na snídani jsme strávili spoustu času a s bříškem mi nebylo ani trapné zkusit od všeho něco, aspoň jsem vše mohla svést na těhotenské chutě. Dny jsme trávili nejvíce v aquaparku. Nasoukala jsem bříško do plavek a užívali jsme si vodních atrakcí. Miminku se ve vodě moc líbilo, plavání i lenošení v různých zákoutích aquaparku bylo příjemné. Hodně času jsme strávili ve vířivkách s teplou vodou. Jediné, co mimču moc nevyhovovalo, byly sauny. Taky jsme si samozřejmě netroufli na tobogány. Protože jsme schválně pro dovolenou vybrali jarní prázdniny a ne víkend, nebylo ve vodě moc lidí a taky jsme měli k dispozici spoustu volných lehátek na odpočinek. Když nás vodní svět přestal bavit, zašli jsme si do IQ parku a Lunaparku, kde se vyřádili hlavně děti. Já s miminkem povýšila na roli hlavního fotografa a dodavatele svačinek. S bříškem se totiž na kolotoč ani do autíčka vlézt nedá. Večeře v dinner bufetu byla opět záběr. Snažili jsme se jíst střídmě, ale takovému výběru jídel se nedalo odolat. Vyzkoušeli jsme spoustu dobrůtek, nakonec jsme si dali zmrzlinový pohár a odkulili jsme se do pokoje. Zvláštní bylo, že ač jsme my dospělí byli zralí na spaní, děti chytly druhý dech a vyžadovaly zábavu. Takže jsme se rozdělili. Tatínek dostal na starost holky a já mimčo. Starost o drobečka v bříšku byla jednoduchá – otáčet se na správnou stranu, ať si může hezky kopat a občas pohladit nebo poškrábat na zádičkách. Dovolenou v aquaparku jsme si moc užili a nastávajícím maminkám doporučuji! Až se brouček v létě narodí, zeptám se ho, jak se mu v Babylonu líbilo :) ... »

  jezurka | 23.04.2012 00:37:08

 • Jak se stává z pidi ducha dálnice :D

  Konečně uběhl alespoň týden od embryotransferu :D Embryotransfer byl 16.5.2013 a já jelikož jsem hrozný nedočkavec tak už sem zkusila zatestit ráno 23.5.2013 a to i přesto že mi v Repromedě dřívější testování nedoporučily a testovat se má nejdříve čtrnáct dnů po zavedení embryjka :) Něco mi ale říkalo ať test udělám a jelikož jsem měla divné pocity a bolesti v podbřišku tak jsem to riskla a test udělala.K mému velkému úžasu jsem uviděla slaboulinkého dušíka,kterého ale nikdo kromě mě neviděl.No zašla jsem do lékárny a nakoupila testy do zásoby na každý den jeden(pravda některý den jsem si udělala test ráno a i večer :) ale důležité bylo že miminkovská čárka byla den o dedne tmavší a tmavší a můj pocit že to klaplo silnější :D na kontrolu a potvrzení těhotenství jsem měla jít až 30.5.Večer 26.5. jsem ale začala trošku špinit tak jsem měla strach abych to náhodou nedostala apocit radosti a štěstí že se nám zadařilo již na první pokus neodešel s menstruací :( Hned druhý den ráno jsem proto raději zavolala do Repromedy a zdělila jim že mám již pozitivní testy ale že začínám trošinku špinit.Milá recepční mě objednala ihned na druhý den na krev a ultrazvuk.Hned ráno jsme s přítelem vyrazili do Brna na kontrolu,kde mi byla nabrána krev ,ze které mi pan doktor zdělil že jsem těhotná jelikož mám hodnotu Hcg 619 IU/l což je prej na 12.den po ET víc než slušné :D poté ještě zkontroloval vše ultrazvukem a řekl že nic zatím nejde vidět že je brzo ale že to je na 4 týden těhotenství obvyklý nález.Z Brna jsme s přítělem odjížděli s blaženým pocitem že si domů v bříšku vezem konečně vytouženého prďolku :) ... »

  fafule | 18.07.2013 18:45:38

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

Nejlépe hodnocené
 • Maminka

  Maminka Moje nejoblíbenější členka rodiny. Hraje si semnou na schovávanou, pokud se nudím a začnu se krapet vrtět, hned mě začne hladit a utěšovat. Pokud náhodou se zabývá něčím jiným, po chvilce mé snahy narovnat si nohu v koleni ihned nastává první fáze hlazení a utěsování. Prostě nám to klape:) Také si semnou ráda povídá a ujišťuje mě, že v noci se prý má spát. Chacha, to jí ještě vysvětlím. Všude ticho a tma jako v kostele a já bych měl nevyužít té skvělé šance na nové taneční číslo?? Rád poslouchám její hlas a ještě radši bych už konečně viděl, jak vlastně vypadá. Bude se mi líbit? Jaké má oči? Vlasy? S postavou prý nic moc, vzhledem k tomu že každý kdo k ní v posledních týdnech přijde tak tvrdí, že má velké břicho. Ale nevadí. Budu jí mít rád tak i tak. O tom jestli se budu líbit já jí, o tom nepochybuju. Jsem totiž ohromnej fešák. Nevím sice jak to poznala, ale odhalila že mám pindíka. Asi jí to práskla ta zrádkyně doktorka. Jsem holt chlap a protože jsem parádně ješitnej, nebudu se ukazovat jen tak kdekomu. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:28:40

 • Úplný začátek

  Těhotenství jsem plánovala téměř přesně na den. Až Barborka oslaví druhé narozeniny, chtěla jsem doma malé miminko. Jelikož mě mé zaměstnání vždy bavilo a nechtěla jsem mezi dětmi velký věkový rozdíl, přišlo mi to ideální. Být doma 4 roky, mít mezitím 2 děti a pak už si s nimi jen užívat a plánovat. Do 10 měsíců jsem kojila Barunku, po ukončení kojení jsem zašla za doktorkou jestli je vše v pořádku a že bych tak za půl roku chtěla začít další miminko. Doktorka řekla že klidně můžu, že jsem v pořádku. Vysadila jsem proto antikoncepci, po které jsem po ukončení kojení začla špinit a s tatínkem jsme v nějaké slabé chvilce rozhodli, že nemáme na co čekat, že je beztak cyklus rozhozený, že nemám menstruaci tak není žádný důvod se nějak víc hlídat. Opravdu osvědčená antikoncepční metoda, jak se ukázalo za 14 dní na těhotenském testu. Rozdýchávali jsme to oba :) Proto bude mezi dětmi 19-20 měsíců  Jojo, člověk míní, život mění. ... »

  luciasek84 | 10.04.2012 09:35:41

 • Odkud jsme a kam jdeme

  Ležím potmě, dívám se na vedle mě stojící postýlku a hladím si břicho. Človíčku, zdalipak ty víš, že o tom, co teď prožíváš, tvůj život zdaleka není? Že za chvilku opustíš to relativně bezpečné, teplé hnízdečko a budeš bojovat s takovými věcmi jako je gravitace, bolavé břicho nebo neznámý, šišlající, culící se obličej tvé matky? Zázrak zrození mi přijde na jednu stranu strašlivě absurdní, na druhou stranu neskonale dokonalý. Kdo to jen vymyslel?     ... »

  danicka84 | 10.04.2012 20:12:22

 • Jak na to

  "Potvoráci",oslovili jsme něžně s manželem své dva potomky,budete mít ještě jednoho bratříčka,nebo sestřičku.Oba potomci(4 a 5 let)se zarazili,nasadili výraz nasvědčující tomu,že se zrovna pokoušejí vyvrátit teorii relativity a po chvíli vydali jasný povel.Naše holčička chce  sestřičku,kluk pro změnu brášku.Jako bych to netušila.No nic,hlavně že se myšlence jako takové nijak nebrání.Maličkosti už přeci jen nějak doladíme. Uplynulo pár týdnů a já vím  naprosto přesně,že ten další potomek bude holčička.Nezbývá tedy nic jiného,než to oznámit potvorákům.Ach,díky Bože za mužskou ješitnost projevující se už v ranném věku.Stačilo našemu chlapečkovi polichotit,vysvětlit mu jak je bezvadné,že bude náš jediný princ a určitě si s dvěma holkama poradí. Od té chvíle má náš malý vetřelec jméno Janička a oba starší sourozenci se každou chvíli ptají,kdy že už bude to miminko.Mají smůlu,ještě si 5 měsíců počkají. ... »

  Val.J35 | 11.04.2012 07:13:17

Nejnovější diskuze
 • Wau, tak to máte opravdu hezky...

  y sepsané. Já jsem si takový seznam bohužel nenapsala a kupovala pro dítě věci halabala :D Ale i tak jsme to všechno nakonec zvládli. Za mě Vám moc doporučuji ten chránič na matraci, u k ... »

  Kája U | 27.04.2021 09:34:59

 • Zdravím, kde jste nakonec po h...

  hodila? Sehnala jste nějaký salon? Já teď řeším to samé, jsem vyučen kosmetička a moc ráda bych tuhle práci dělala https://radchenko.cz/ Co mi teď tedy nehraje moc do karet, je situace k ... »

  Kája U | 14.03.2021 15:01:14

 • PH pochvy

  Čau holky! Doktor mi říkal, že prej máme možná s partnerem nevhodné PH dohromady. Našla jsem tohle https://www.gynella.com/produkt/gynella-natal-ferti-gel/ co vy na to? pomůže to? je to celkem drahý. ... »

  boza | 22.01.2020 09:31:46

 • test

  ... »

  Calamity J. | 05.11.2018 21:55:57

více novinek » Z redakce
Stáhněte si e-book 20x péče o dítě ZDARMA!

Rozsáhlá, ale jednoduše vypadající e-kniha pro novopečené rodiče s odkazy na všechny důležité informace, které se týkají péče o vaše miminko. ... »

Nakolik jsou naše děti ohroženy online pornografií a sexuálními agresory?

Je pro vás v rodině téma sexuální výchova tabu? Možná svůj názor přehodnotíte po pročtení alarmujících výsledků online sexuálního průzkumu u dětí. ... »

Stáhněte si 20x o těhotenství jako e-book ZDARMA

Rozsáhlá, ale jednoduše vypadající e-kniha pro těhotné s odkazy na všechny důležité informace, které se týkají období těhotenství. ... »

více novinek » Od maminek
Soutěž o poukázku na nákup v e-shopu ForLiving

Rekonstruujete, nebo vybavujete nový domov? Na e-shopu Forliving.cz najdete zboží od více než 50 českých i zahraničních výrobců. Výherce získá poukázku v hodnotě 500 Kč. ... »

Zapojte se do testování španělské dětské kosmetiky Suavinex!

Hledáme 5 maminek, které by otestovaly společně se svým miminkem kosmetiku Suavinex. Poskytuje přirozené a šetrné ošetření pokožky a je mezi maminkami velmi oblíbená. Zapojte se do testování! ... »

Nová anketa! Očkování proti COVID-19

Nechal/a jste se nebo necháte naočkovat vakcínou proti covid-19? ... »

více novinek » V diskuzním klubu
Nuts'N More

Zdravím, másla Nuts´N More taky kupuju a doporučuji je, jsou fakt dobrá. Od jiných značek mi moc nejedou, ale tato značka mi vyhovuje. ... »

Ručníky a koupelnové předložky

Dobrý den, mám doborou zkušenost s ručníky značky Zone. Jsou vyrobeny v Portugalsku a jsou fakt měkoučké a kvalitní. Objednávala jsem je na Bakly. ... »

Jantarové korálky

Přidávám se do klubu těch, které jantarové korálky zachraňují:) K Vánocům malá dostala tyto https://www.biomineraly.cz/jantarove-koralky/jantarove-koralky-pro-deti-prirodni-medove-tmave/ plus při nejv ... »


 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace